11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 11 sierpnia 2013 r.

Z pamiętnika chłopaka ze starej Kępy, który ruszył w świat...

Historia Saskiej Kępy to przede wszystkim historia ludzi tutaj mieszkających, historia ich losów, marzeń i przyjaźni. Od połowy czerwca publikujemy wspomnienia Witka Wilewskeigo, obywatel Kępy z krwi i kości, który postanowił opowiedzieć swoją historię życia.Akcja wspomnień spisanych przez Witka toczy się od roku 1944 aż do chwili obecnej. Nasz rodowity obywatel Saskiej Kępy w sposób dynamiczny i pełen anegdot, przedstawił historię swojej młodości, okresu burzliwego dojrzewania oraz czasu podejmowania najważniejszych w życiu decyzji. A wszystko rozgrywa się nie tylko na terenie Kępy, czy innych części Warszawy, ale także w Libii, gdzie Witek pracował oraz w Toronto, gdzie obecnie mieszka.

W imieniu naszej redakcji i wielu mieszkańców Saskiej Kępy dziękujemy Witkowi za poświęcony czas, energię i chęci za spisanie tych wspomnień. Dla wielu jest to możliwość powrotu do lat młodości, a tym młodszym pozwoliło spojrzeć na Saską Kępę z zupełnie innej perspektywy!

Czytajcie!

Tagi: Witek Wilewski

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Spotkanie z autorem wspomnień o Saskiej Kępie

Spotkanie z autorem wspomnień o Saskiej Kępie

sobota, 5.10.2013 45

Na łamach naszego serwisu kilkukrotnie przedstawialiśmy sylwetkę Witka Wilewskiego, autora wspomnień dotyczących Saskiej Kępy od czasów powojennych do dziś. W końcu będzie szansa spotkać autora na żywo, już w najbliższy piątek! [...]

Zobacz też