55 aktualna temperatura 0 °C
ciśnienie 1028 hPa pm2.5 35 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 84% pm10 52 μg/m3
wtorek, 30 lipca 2013 r.

Podsumowanie praskiego spotkania

Jaką specyfikę mają języki i kultury świata w biznesie? Jak negocjować z firmami zagranicznymi i nie popełnić „gafy” obyczajowej? W jaki sposób przyjmować zagranicznych partnerów biznesowych w Polsce?


Odpowiedzi m.in. na te pytania, można było poznać podczas kolejnego warsztatu networkingowego, który odbył się 24 lipca 2013r. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe.

Zebranych uczestników powitała Pani Marta Modzelewska, Animatorka ds. współpracy z Przedsiębiorcami w Dzielnicy Praga-Południe, przekazując niezbędne informacje organizacyjne. Dr Jan Dąbrowski z Akademii Leona Koźmińskiego, chcąc poznać motywy zainteresowania projektem, w odpowiedzi usłyszał: „Poznajemy naszą dzielnicę przez pryzmat firm, które się w niej znajdują”, „Chcemy wypracować, wspólny lokalny głos przedsiębiorców”, „Jesteśmy tu, bo to po prostu działa”.

W części roboczej warsztatów, przedsiębiorcy krótko scharakteryzowali własny profil zawodowy, prezentując swoją działalność na forum grupy. Był to istotny proces dla nowych uczestników, którzy mogli, nie tylko przedstawić się pozostałym, ale też zdefiniować swoje potrzeby i ewentualną ofertę wsparcia.

W drugiej części spotkania krótką prelekcję nt. „Język to klucz do reszty świata”, zaprezentowała Pani Anna Ptaszyńska, z firmy „APTeacher”. Mogliśmy się dowiedzieć m.in. w jaki sposób znajomość języków obcych wpływa na rozwój człowieka oraz jak wyglądają pozycje negocjacyjne, w zależności od kultury danego kraju. Przedsiębiorcy z dużą dozą humoru i dystansu opowiadali o swoich doświadczeniach w rozmowach biznesowych z zagranicznymi partnerami. Udzielali przy tym licznych wskazówek, dotyczących specyfiki postępowania w kontaktach z obcokrajowcami. Proces sieciowania został wzmocniony podczas nieoficjalnych rozmów, w trakcie, i krótko po zakończeniu formalnej części spotkania. Posłużyła temu wymiana wizytówek oraz kuluarowe kontakty, które są kluczowym elementem networkingu.

Kolejne spotkanie w ramach warsztatów SFoP, w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe odbędzie się po krótkiej wakacyjnej przerwie, 26 sierpnia o godzinie 16.00. O szczegółach, będziemy Państwa na bieżąco informować. Serdecznie zapraszamy!

Uczestnicy warsztatu na Pradze-Południe reprezentowali następujące firmy:

„APTeacher”, „Forum Prezentacji Ab Ovo”, „Mini Space”, „ARAM Multimedia”, „Vienna Finanse”, „Netrona.pl”, „PaperPlane”, „Delta Energia”, „Travel Fun Club Band”, „McResearch”, „Prosperity”, „ALT Look”, „Rewbud”, „Nazir”, „Jerzy Paluch Doradca Podatkowy”, „Urszula Ray - Projektantka Mody”, „MS Ubezpieczenia”, „T4F Paweł Zakrzewski”, „Falcon”, „TM Studio”, „Paweł Kanik Marketing i Reklama”.

Tagi: Urząd Dzielnicy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nowa kadencja i nowy przewodniczący

Nowa kadencja i nowy przewodniczący

niedziela, 16.09.2018 9

W czwartek 6 września o godz. 18.30 w Urzędzie Dzielnicy odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy, zwołane przez Dzielnicową Komisję Wyborczą. [...]

Kolejne spotkanie przedsiębiorców

Kolejne spotkanie przedsiębiorców

piątek, 19.07.2013

Już 24 lipca będzie kolejna okazja spotkać i poznać przedsiębiorców z Pragi Południe. [...]

Dodatkowy punkt wydawania identyfikatorów!

Dodatkowy punkt wydawania identyfikatorów!

czwartek, 31.05.2012

Nie odebrałeś jeszcze identyfikatora? To już ostatni dzwonek, aby zdążyć przed Euro! [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję