11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 27 lipca 2013 r.

Siłownie plenerowe na Pradze-Południe

"Szanowni Mieszkańcy! Warszawa jest miastem ludzi aktywnych, coraz częściej dbających o swoją kondycję. Wiemy jak ważny jest zdrowy tryb życia i to niezależnie czy ma się dopiero 7 czy też 77 lat. Wpisując się w ten pozytywny trend, podjęłam decyzję o uruchomieniu 100 nowych siłowni plenerowych. Miejsca te, nazywane niekiedy placami zabaw dla dorosłych, będą dostępne dla wszystkich chętnych przez całą dobę i bez żadnych opłat. Jeszcze w tym sezonie, możliwość ćwiczeń na świeżym powietrzu zyskają mieszkańcy wszystkich warszawskich dzielnic. To Państwo zdecydują, gdzie dokładnie nowe siłownie powinny się znaleźć. Zachęcam do wypełnienia poniższego formularza i zgłaszania swoich własnych propozycji lokalizacji."

Tymi słowami Prezydent m.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz - zachęca wszystkich do przesłania własnej propozycji miejsca na plenerową siłownię.

Na Pradze-Południe takich miejsc ma powstać 9. Dokładna lokalizacja będzie zależna od ilości oddanych głosów, więc warto poświęcić chwilę i zaproponować swoje miejsce na Saskiej Kępie. Czasu pozostało niewiele, głosowanie kończy się 31 lipca. Wystarczy odwiedzić stronę www.wdobrejkondycji.waw.pl i wypełnić prosty formularz. Siłownie powinny powstać jeszcze w tym roku w okresie wrzesień - listopad.

PS. My już oddaliśmy swój głos na skwer na końcu ulicy Zwycięzców przy Międzynarodowej. W tym miejscu kiedyś była ścieżka zdrowia.

Tagi: Siłownia

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wygodniej na siłowni plenerowej w parku Skaryszewskim

Wygodniej na siłowni plenerowej w parku Skaryszewskim

wtorek, 13.09.2016 22

Trwa wymiana nawierzchni pod urządzeniami. Zamontowane zostaną także stojaki rowerowe. [...]

Tak wygląda „siłownia na świeżym powietrzu” na Saskiej Kępie

Tak wygląda „siłownia na świeżym powietrzu” na Saskiej Kępie

poniedziałek, 14.12.2015 271

O poręczach gimnastycznych słów kilka... [...]

Zobacz też