POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 11:50 (ulica Zwycięzców)
18 aktualna temperatura 17 °C
ciśnienie 1028 hPa pm2.5 11 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 53% pm10 14 μg/m3
sobota, 29 czerwca 2013 r. MG

Filmowa Stolica lata powraca!

Od pierwszego tygodnia lipca rusza w wybranych dzielnicach Warszawy festiwal kin plenerowych Filmowa Stolica. Tak jak rok temu, cotygodniowe seanse na świeżym powietrzu odbywać się będą m.in. w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego. Od początku lipca do 14 sierpnia, w każdą środę będą tu wyświetlane unikatowe projekcje z cyklu “przedwojenne polskie melodramaty”. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

W całej Warszawie Filmowa Stolica Lata to blisko 80 projekcji w najbardziej urokliwych zakątkach stolicy i to przez całe wakacje. 2 lipca rusza ósma edycja Filmowej Stolicy Lata. W tym roku na mieszkańców stolicy czeka aż jedenaście wyjątkowych miejsc, w których odbywać się będą pokazy kin plenerowych. Inauguracja odbędzie się już w najbliższy wtorek na Polu Mokotowskim wraz z GWIAZDORSKIMI NOCAMI nc+. Filmem otwierającym będzie tegoroczny laureat Oskara, film oparty na faktach, „Operacja Argo”.

Filmowa stolica lata poszerza swoje horyzonty. W tej edycji organizatorzy zapewnili dwa, nowe miejsca pokazów. Oprócz dobrze znanych lokalizacji takich jak: Pole Mokotowskie z GWIAZDORSKIMI NOCAMI nc+, Park Skaryszewski, Kino Letnie w Ogrodzie Saskim cyklem filmów „Ludzie, nie systemy” Grupy BPS, Ursynowskie Lato Filmowe na Kopie Cwila, Park Henrykowski na Białołęce czy Park Bródnowski na Targówku, na kinomanów czekają również - Stadion RKS Okęcie na Włochach oraz górka przy ul. Strażackiej w Rembertowie. Do tegorocznej akcji włącza się również Centrum Nauki Kopernik ze swoimi pokazami.

Zadbano także o bogaty, różnorodny repertuar, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród filmów, zaprezentowane zostaną hity ostatnich lat, przedwojenne polskie melodramaty, komedie, romanse, filmy obyczajowe, zaś dla miłośników superbohatera w stroju nietoperza seria o Batmanie.

W miejscach gdzie nie ma miejsc siedzących czekać będą na widzów leżaki i hostessy ze sprayami antykomarowymi od firmy AUTAN. Będzie można napić się kawy i zjeść coś słodkiego. Z dodatkowych atrakcji na wybranych seansach rozdawana będzie za darmo pyszna i świeża Domino's Pizza oraz organizowane będą konkursy, w których nagrodami będą kupony zniżkowe na pizzę.

Kalendarium Filmowej Stolicy Lata 2013 w Parku Skaryszewskim
Termin Tytuł Reżyser Rok produkcji Czas trwania
3 lipca, 21:45 Znachor Michał Waszyński 1937 100 min.
10 lipca, 21:45 Skłamałam Mieczysław Krawicz 1937 79 min.
17 lipca, 21:45 Szpieg w masce Mieczysław Krawicz 1933 75 min.
24 lipca, 21:45 Gehenna Michał Waszyński 1938 80 min.
31 lipca, 21:45 Ułan Księca Józefa Konrad Tom 1937 80 min.
7 sierpnia, 21:15 Wyrok życia Juliusz Gardan 1933 70 min.
14 sierpnia, 21:15 Trędowata Juliusz Gardan 1936 90 min.
O wszystkich pokazach w ramach Filmowej Stolicy Lata przeczytacie na
www.filmowastolica.pl

Tagi: Filmowa Stolica Lata, Park Skaryszewski

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Samochodem do Parku Skaryszewskiego

Samochodem do Parku Skaryszewskiego

czwartek, 19.04.2018

W Warszawie nie brakuje terenów rekreacyjnych, w których można nie tylko aktywnie spędzić czas ale również wyciszyć się i odpocząć po ciężkim dniu. Taką funkcję pełnią głównie parki. [...]

Poznaj uroki Parku Skaryszewskiego

Poznaj uroki Parku Skaryszewskiego

środa, 18.04.2018 26

Już w najbliższy piątek odbędzie się spotkanie poświęcone dzikim mieszkańcom Parku Skaryszewskiego. [...]

Zadecyduj o przyszłości Parku Skaryszewskiego

Zadecyduj o przyszłości Parku Skaryszewskiego

sobota, 14.04.2018 22

Już od kilku lat mieszkańcy Warszawy mogą decydować o przyszłości swojego miasta, chociażby poprzez uczestnictwo w konsultacjach społecznych. Wszystkie zainteresowane osoby mają możliowość wypowiedzenie się na temat, który jest przedmiotem rozmów podczas danego spotkania. [...]

Od Wedla do Żabczyńskich

Od Wedla do Żabczyńskich

środa, 11.04.2018 16

20 maja Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy zaprasza na spacer po Saskiej Kępie i malowniczym Parku Skaryszewskim. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo