11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 27 czerwca 2013 r.

Pomoc dla dzieci i młodzieży z potrzebujących rodzin

Joanna Radziwiłł – prezes działającej na Saskiej Kępy Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego dysponuje kilkoma wolnymi miejscami w Domach: Pawła i Św. Mikołaja. Przeznaczone są one dla dzieci w wieku 7 do 13 lat pochodzących z rodzin potrzebujących pomocy.

W trakcie odbywających się w godzinach 13:00-19:00 (codziennie w Domu Św. Mikołaja i od poniedziałku do piątku w Domu Pawła) spotkań, podopieczni mają możliwości w ciepłej i bezpiecznej atmosferze na nowo uwierzyć w siebie i zrealizować swoje marzenia. Zapisy do dnia 12 lipca 2013 roku telefonicznie pod numerem: (22) 617 34 28. Otwarcie grupy nastąpi 1 września 2013 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzona przez Joannę Radziwiłł Fundacja działa od roku 1990. Zespół tworzący tę katolicką organizację krzewi idee jej patrona – Św. Jana Jałmużnika, pomagając osobom ubogim, słabym i pokrzywdzonym. Szczególną troską otoczeni są niepełnosprawni, dla których co roku organizowana jest pielgrzymka do Lourdes we Francji (w 2013 roku odbyła się ona po raz 23.) . Z myślą o najmłodszych powstały na Kępie dwa dzienne domy: Pawła i Św. Mikołaja.

Dom Św. Mikołaja otacza obecnie opieką 18 dzieci w wieku od 5 do 12 lat, pochodzących z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin. W trakcie odbywających się codziennie w godzinach od 13 do 19 spotkań, dzieci uczestniczą w różnych typach zajęć poznawczych, artystycznych.

Dom Pawła, który otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-19:00 sprawuje opieką nad młodzieżą. W ramach spotkań uczestniczy ona w rajdach, biwakach, wycieczkach rowerowych, zajęciach edukacyjnych, a także dba o dom i samodzielnie komponuje obiady, które przygotowywane są codziennie przez innego Mistrza Ceremonii.

Szczególnym atutem obu placówek jest nie tylko ciepła i rodzinna atmosfera, która w nich panuje, ale przede wszystkim opiekująca się małoletnimi kadra. Zespół Fundacji to połączenie doświadczenia z tchnieniem młodości.. Nad całym przedsięwzięciem czuwa Joanna Radziwiłł – niezwykle optymistyczna i otwarta na ludzi osoba, dzięki której rzeczy niemożliwe stają się faktem. Prezes organizacji otrzymała niedawno tytuł Kobiety Sukcesu Mazowsza 2013.

Tagi: Fundacja Św Jana Jerozolimskiego

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Fundacja św. Jana Jerozolimskiego szuka wychowawczyni

Fundacja św. Jana Jerozolimskiego szuka wychowawczyni

środa, 10.02.2016 163

Fundacja św. Jana Jerozolimskiego działająca na Saskiej Kępie od 25 lat szuka kobiety wychowawczyni, która poprowadziłaby grupę dzieci w wieku 7-12 lat. Fundacja prowadzi dwa dzienne domy dla dzieci i młodzieży, a także organizuje pielgrzymki dla niepełnosprawnych do Lourdes. [...]

Spotkanie Świąteczne Przyjaciół Saskiej Kępy!

Spotkanie Świąteczne Przyjaciół Saskiej Kępy!

sobota, 23.11.2013 27

Święta coraz bliżej. Informują nas o tym reklamy, wystrój ulic, witryn sklepowych i coraz niższa temperatura. Mieszkańcy Saskiej już po raz trzeci będą mieli okazję spotkać się i bawić podczas Świątecznego Spotkania Przyjaciół Saskiej Kępy zaplanowanego na 1 grudnia. [...]

Zobacz też