11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 5 czerwca 2013 r.

Święto Saskiej Kępy

W najbliższą sobotę kolejne Święto Saskiej Kępy! W czasie tegorocznego święta zorganizowanego pod hasłem "Czym Kępa bogata" czeka na nas wiele atrakcji - koncerty, wystawy, kiermasze i widowiska teatralne!

Jak zawsze punktem charakterystycznym będzie pochód rozpoczynający imprezę. Tegoroczne święto otworzy parada, zmierzająca spod dużej do małej sceny. W paradzie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z saskokępskich szkół, grupy artystyczne oraz wszyscy zaproszeni Goście. Od godz. 14:00 zacznie już funkcjonować tradycyjny kiermasz artystyczny, któremu towarzyszyć będą występy na Małej oraz Szkolnej Scenie, a także na Scenie Ambasad i w restauracjach oraz kawiarniach przy ul. Francuskiej.


Rytmy salsy i piosenki Agnieszki Osieckiej na dużej scenie

Od godziny 19:00 na dużej scenie będziemy mogli obejrzeć pokaz kolumbijskiej grupy Swing Latino, pięciokrotnego mistrza świata w Salsie.
Ostatni występ na dużej scenie to widowisko muzyczne Dyplom z Miłości, czyli sentymentalna podróż po ostatnich kilkudziesięciu latach historii. Spektakl Roberta Glińskiego oparty jest na piosenkach do tekstów Agnieszki Osieckiej i pamiętnych scenach miłosnych z polskich filmów. Muzyczny widowisko ukazuje jednocześnie tęsknotę za miłością, a zarazem strach przed nią.


Koncerty na małej scenie

Uroczyste otwarcie Saskiej Kępy rozpocznie się na małej scenie odśpiewaniem słynnej "Małgośki". Pierwszy wystąpi Chór CantusNobilis. Później usłyszymy też kwartet smyczkowy i koncert muzyki indonezyjskiej. Szczególny koncert, czyli Wielcy Mistrzowie z Saskiej Kępy- Witold Lutosławski, Grzegorz Fitelberg i Tadeusz Baird odbędzie się jako ostatni na małej scenie, czyli o godzinie 18:00.Konkurs "Zrób sobie zdjęcie z Osiecką"

Nasz serwis Saska Kępa z Pasją zaprasza Was do punktu fotograficznego "Zrób sobie zdjęcie z Osiecką". Osoby, które zrobią sobie zdjęcie przy pomniku Agnieszki Osieckiej wezmą udział w naszym konkursie, który przeprowadzimy na naszym profilu na facebooku Saska Kępa z Pasją. Zwycięskie zdjęcia zostaną naszymi zdjęciami profilowymi na facebooku, a oprócz tego zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: Gringotts, Joga studio Saska Kępa, Hela Hair, Les Secrets Du Vin oraz Tex-Mex. Szczegóły konkursu znajdziecie na naszej podstronie Konkurs "Zrób sobie zdjęcie z Osiecką".

W tym roku również będziecie mieć okazję znaleźć się na wspólnym panoramicznym zdjęciu pamiątkowym ze święta. Miejsca i godziny wykonywania zdjęć ogłosimy już wkrótce.


Wieczór teatralny w Klubie Kultury

Na teatralnej scenie Klubu Kultury Saska Kępa o godzinie 22:00 będzie można zobaczyć premierę monodramu "Listy do Skręcipitki". Monodram powstał w oparciu o prawdziwe listy pisane do mieszkanki Saskiej Kępy Leokadii Karoliny z Przybytkowskich Adamskiej z istniejącego po dziś dzień drewnianego domku przy Walecznych 37 przez jej męża Antoniego Adamskiego. Więcej szczegółów przeczytacie na naszej podstronie "Listy do Skrecipitki" Informacja prasowa

Natomiast o 23:00 zaprezentowany zostanie monodram Teatru Powszechnego - Sex, drugs, rock &roll w reż. Aneta Groszyńskiej na podstawie tekstu EricaBogosiana. Jego tekst to gorzka satyra ilustrująca amerykańskie społeczeństwo. Aktor Teatru Powszechnego, Michał Napiątka, wciela się w spektaklu w dziewięć różnych postaci.Ponadto, Teatr Powszechny będzie miał również swoje stoisko na ulicy Francuskiej, w którym na odwiedzających będą czekać różne niespodzianki, min. aktorzy teatru będą rozdawać autografy.


Polecamy!

W Ogródku Jordanowskim atrakcje dla dzieci rozpoczną się już o godz. 10:00 i w tym czasie swoje programy przedstawią dzieci z saskokępskich przedszkoli.

Podczas święta odbędzie się również szczególne wydarzenie artystyczno-kulturalne prezentowane pod wspólnym hasłem Tożsamość Saskiej Kępy. W ramach tego wydarzenia odbędzie się też zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na odnowę otoczenia płaskorzeźby Plon oraz odbudowę dwóch ław z lat 40-tych, które również należały do powojennej aranżacji ulicy Katowickiej.

W dniu święta wyjątkowo sceną stanie się również taras Klubokawiarni Towarzyska przy ul. Zwycięzców. Odbędzie się tam koncert zespołu Der Father. Więcej szczegółów na temat koncertu znajdziecie na stronie wydarzenia DER FATHER live + SOUTH WARSAW ORDNANCE DJ set.

Szereg darmowych atrakcji znajdziecie też w sąsiedztwie Saskiej Kępy na Stadionie Narodowym. W ramach Święta Saskiej Kępy na Stadionie Narodowym będą na Was czekać takie sportowe atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, bezpłatne mini boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, a nawet "siłomierze kopacze" i "symulator rzutów karnych".

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji które będą się odbywać tego dnia. Dlatego zachęcamy Was do zapoznania się ze szczegółowym Programem Święta Saskiej Kępy.


Dołącz do nas na facebooku:
wydarzenie
na Facebook

Tagi: Święto Saskiej Kępy 2013, Ulica Walecznych

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Święto Nauki we Francuskim Liceum

Święto Nauki we Francuskim Liceum

czwartek, 16.01.2020 13

W sobotę, 25 stycznia, Liceum Francuskie przy ulicy Walecznych otwiera swoje drzwi i zaprasza do odkrycia tajemnic nauki! [...]

To ona opowiedziała nam o panienkach z Saskiej Kępy. Zmarła Małgorzata Malewicz

To ona opowiedziała nam o panienkach z Saskiej Kępy. Zmarła Małgorzata Malewicz

sobota, 2.03.2019 21

Doktor Małgorzata Malewicz zmarła 26 stycznia 2019 roku. Była filologiem, historykiem, a także nauczycielką języka łacińskiego w Liceum Francuskim w Warszawie, mieszczącym się na Saskiej Kępie przy ulicy Walecznych. [...]

Dzika reprywatyzacja na Saskiej Kępie

Dzika reprywatyzacja na Saskiej Kępie

środa, 14.03.2018 24

O dzikich warszawskich reprywatyzacjach głośno już od dawna. Dotarły one i do nas. Mieszkańcy budynku przy ulicy Walecznych 7 obawiają się, że będą kolejnymi ofiarami tego procederu. Czy rzeczywiście coś im grozi? [...]

Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

Zobacz też