POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 05:20 (ulica Zwycięzców)
64 aktualna temperatura -7 °C
ciśnienie 1021 hPa pm2.5 44 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 84% pm10 68 μg/m3
piątek , 31 maja 2013 r. Zaproponuj newsa!

Ruszyła "Akcja Szpital Niekłańska"

Od wtorku, 21 maja trwają w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej prace restaurujące tamtejszy Oddział Pediatryczny w ramach "Akcji Szpital Niekłańska". Już wkrótce, z myślą o potrzebach najmłodszych pacjentów oddziału, wolontariusze związani z Państwowym Muzeum Etnograficznym pokryją jego korytarze kolorowymi wzorami ze świata fauny, flory i baśni. Uroczyste zakończenie prac renowacyjnych zaplanowano na 6 czerwca.

Inicjatorem projektu odnowy Oddziału Pediatrycznego przy ul. Niekłańskiej jest działająca od 2007 r. fundacja "Aby żyć". Jak wyjaśnia Prezes Zarządu Fundacji, Andrzej Kuczara, wspiera ona wszelkie działania skupione wokół profilaktyki zakażeń i leczenia układu nerwowego. Odmalowanie korytarzy Oddziału Pediatrii Szpitala Dziecięcego według projektu artystycznego autorstwa związanej z Państwowym Muzeum Etnograficznym Katrzyny Golińskiej to kolejny owoc współpracy fundacji "Aby żyć" z najstarszym powojennym szpitalem dziecięcym w Warszawie.

Nowa szata graficzna Oddziału Pediatrycznego to jedna z wielu zaplanowanych propozycji uatrakcyjnienia i umilenia pobytu w tej placówce najmłodszym. Jako kolejną zaplanowano cykl edukacyjno-interaktywnych warsztatów z udziałem artystów z Korei i Japonii w ramach akcji Muzeum dla Dzieci. Jej organizatorem jest Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Fundatorem projektu odnowy jest firma HOCHTIEF Development Poland, odpowiedzialna na co dzień za realizację projektów deweloperskich.

Więcej o szpitalu możecie dowiedzieć się na stronie www.nieklanska.pl.

Tagi: Renowacja, Ulica Niekłańska,

Zobacz również
Otwarcie placu zabawa przy szpitalu na Niekłańskiej

Otwarcie placu zabawa przy szpitalu na Niekłańskiej

środa, 10.05.2017 55

Uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci przy Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. [...]

Remont budynku na ul. Niekłańskiej 9/11

Remont budynku na ul. Niekłańskiej 9/11

piątek, 26.07.2013 25

Kilka dni temu otrzymaliśmy ciekawy list od naszej czytelniczki. Opisuje swoje obserwacje dotyczące remontów kamienic (w tym tej w której mieszka) na Saskiej Kępie. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram