11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 28 maja 2013 r.

Dzień Dziecka w Kinie Praha

Dzień Dziecka w Kinie Praha będzie trwał aż 4 dni! Od 30 maja do 2 czerwca odbędą się projekcje najnowszych bajek: "Mambo, Lula i piraci", "Tajemnica zielonego królestwa oraz przedpremierowe pokazy animacji "Thor ratuje przyjaciół". Od godz. 11.00 na dzieci czekać będą liczne atrakcje: zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne, konkursy z nagrodami oraz bezpłatne badanie wzroku. Do organizowanych zabaw będzie można dołączyć się przed lub po wybranym seansie.


Zabawy z animatorami

Podczas DniaDziecka odbędą się specjalne animacje i zabawy dla dzieci z animatorami. Postaci z ulubionych bajek wprowadzą dzieci w zaczarowany świat filmowych marzeń, odbędą się zabawy z chustą animacyjną oraz pokazy sztuczek kuglarskich. W specjalnym kąciku plastycznym bajkowi animatorzy będą malować buzie dzieci, a także organizować mnóstwo zabaw takich jak przeciąganie liny, wyścigi na gumowych osiołkach, wyścigi w workach i wiele innych.


Warsztaty plastyczne (30 i 31 maj)

Dla najmłodszych przygotowane będą warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W kąciku malucha dzieci będą wyklejać kolaże z papieru i krepiny, tworzyć papierowe zwierzątka z prostych form geometrycznych oraz składać i ozdabiać papierowe motyle.


Mobilny Gabinet Okulistyczny (1 i 2 czerwca)

Niespodzianką dla najmłodszych będzie mobilny gabinet okulisty, gdzie każde z dzieci będzie mogło wykonać bezpłatne wstępne badanie wzroku. Gabinet przygotuje firma Johnson&Johnson. Jedną z atrakcji będzie tzw. test „muchy”, polegający na założeniu dziecku specjalnych okularów, w których wspomniana mucha stanie się trójwymiarowa. To badanie, jak też kilka innych, pozwoli określić stan wzroku każdego dziecka, a obecny na miejscu ekspert postawi wstępną diagnozę.


W repertuarze pojawią się trzy filmy:


Dokładny program można znaleźć na stronie Kina Praha.

Rezerwacja biletów: tel. 22 343 03 10. Na wszystkie projekcje obowiązują zwykłe zgodne z cennikiem ceny biletów.

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też