11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 26 kwietnia 2013 r. Jola

Saska Kępa broni 151!

Informacja o likwidacji linii 151 wzbudziła sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Zbierane są petycje w tej sprawie w kilku miejscach na Saskiej Kępie.

Pod koniec marca Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany w układzie linii autobusowych, w tym likwidację linii 151. Relacje obsługiwane przez linię 151 zostaną przejęte przez linie 102, 117, 138.

O zmianach dotyczących Saskiej Kępy pisaliśmy już na łamach naszego serwisu - Zmiany w komunikacji miejskiej, 151 znika z ulic. Informacje ogłoszone przez ZTM o likwidacji linii 151 szczególnie zbudziły duży sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Autobus 151 zapewnia sprawną komunikację dla mieszkańców Gocławia i Saskiej Kępy.

W związku z zapowiadanymi zmianami na facebooku powstało wydarzenie Zostawić autobus 151!. Mieszkańcy podkreślają, że z linii 151 w dużej mierze korzystają dzieci i młodzież z liceum i gimnazjum im. B. Prusa, oraz innych szkół. Dodatkowo, wiele starszych osób dojeżdża linią 151 do Szpitala na Woli.

Jedna z mieszkanek podkreśla: To właśnie ten autobus jako jedyny pozwalał bez konieczności pokonywania mnóstwa schodów (schody na kładce ul. Saskiej, schody na Wale Miedzeszyńskim, schody przy Torwarze, schody przy Myśliwieckiej, schody na Placu na Rozdrożu, schody na Marszałkowskiej) lub wielokrotnych przesiadek dostać się do Parku Ujazdowskiego czy Łazienek osobom starszym, inwalidom na wózkach i rodzicom z bobasami w wózeczkach. To właśnie oni byli najbardziej wdzięczni za uruchomienie tej linii. I to właśnie w ich imieniu powinniśmy złożyć stanowczy protest z manifestacją włącznie.

Aktualnie są jeszcze zbierane podpisy w sprawie zostawienia linii 151 w kilku miejscach min. Klubokawiarnii Towarzyska, Cukierniach Irena oraz w aptece na rogu ulicy Obrońców i Francuskiej.

Z inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego w redakcji Gazety Stołecznej została zorganizowana debata na temat zmian w komunikacji miejskiej. Poniżej pełna relacja z tej debaty opublikowana przez portal Gazeta.pl

Podczas debaty rozgorzała również dyskusja na temat linii 151. Głos zabrała Katarzyna Olszewska wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Południe. Podkreślała utrudnienia jakie spowoduje likwidacja tej linii, czyli konieczność uciążliwych przesiadek, problemy z dojazdem do szpitala oraz brak sprawnej komunikacji Saskiej Kępy z Gocławiem i z Młynowem. Przedstawicieli ZTM niestety na tą chwilę odpowiadają, że w planowanych cięciach nie da się uniknąć większej ilości przesiadek. Chociaż na koniec Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta pocieszająco dodał, że kwestia linii 151 wymaga jeszcze przedyskutowania i być może w pewnej części uda się tę linię zachować.

Przedstawiciele ZTM deklarują, że są otwarci na dyskusję oraz wszelkie postulaty zgłaszane przez radnych poszczególnych dzielnic są dokładnie przez nich analizowane. Stawiają jednak jeden warunek, nie mogą zostać zwiększone koszty, bo jak mówi Dyrektor ZTM… „Głównym autorem projektu zmian jest … kryzys”.

Tagi: Komunikacja, Ulica Obrońców, Ztm

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Czy Warszawski Transport Publiczny przejmie działki na Kinowej? Mieszkańcy protestują

Czy Warszawski Transport Publiczny przejmie działki na Kinowej? Mieszkańcy protestują

środa, 10.02.2021

W listopadzie 2020 roku Komisja Ochrony Środowiska miała rozważyć kwestię zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak się okazuje miałby na tym skorzystać stołeczny operator komunikacji miejskiej - Warszawski Transport Publiczny, który przejąłby i docelowo zlikwidował tereny ogrodów działkowych przy ulicy Kinowej. [...]

"Autostrada tramwajowa" w alei Waszyngtona. 9 i 24 pojadą znacznie szybciej

"Autostrada tramwajowa" w alei Waszyngtona. 9 i 24 pojadą znacznie szybciej

wtorek, 9.02.2021

13 stycznia Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na zaprogramowanie systemu zielonej fali na pięciu skrzyżowaniach w alei Waszyngtona. Wiosną jadące arterią składy pojadą szybciej. [...]

Mieszkańcy znów muszą bronić terenów zielonych na Pradze-Południe – apel 14 organizacji

Mieszkańcy znów muszą bronić terenów zielonych na Pradze-Południe – apel 14 organizacji

sobota, 12.12.2020

Mieszkańcy Pragi-Południe od 5 lat czekają na dokończenie prac nad planem zagospodarowania „ogrodów działkowych w rej. ulicy Kinowej cz. II”. Teren zielony nad Kanałem Wystawowym nadal nie jest objęty ochroną planistyczną i narażony jest na ryzyko zabudowy. [...]

Tramwaj na Gocław na torze przeszkód

Tramwaj na Gocław na torze przeszkód

poniedziałek, 7.12.2020

Projekt nowej linii tramwajowej miał zostać wykonany do końca października, ale tak się jednak nie stało. Wszystkiemu winna jest pandemia. Tramwaje Warszawskie deklarują, że złożą wniosek o pozwolenie na budowę najwcześniej w lutym 2021 roku. [...]

Zobacz też