58 aktualna temperatura 0 °C
ciśnienie 1028 hPa pm2.5 38 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 83% pm10 58 μg/m3
piątek, 26 kwietnia 2013 r. Jola

Saska Kępa broni 151!

Informacja o likwidacji linii 151 wzbudziła sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Zbierane są petycje w tej sprawie w kilku miejscach na Saskiej Kępie.

Pod koniec marca Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany w układzie linii autobusowych, w tym likwidację linii 151. Relacje obsługiwane przez linię 151 zostaną przejęte przez linie 102, 117, 138.

O zmianach dotyczących Saskiej Kępy pisaliśmy już na łamach naszego serwisu - Zmiany w komunikacji miejskiej, 151 znika z ulic. Informacje ogłoszone przez ZTM o likwidacji linii 151 szczególnie zbudziły duży sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Autobus 151 zapewnia sprawną komunikację dla mieszkańców Gocławia i Saskiej Kępy.

W związku z zapowiadanymi zmianami na facebooku powstało wydarzenie Zostawić autobus 151!. Mieszkańcy podkreślają, że z linii 151 w dużej mierze korzystają dzieci i młodzież z liceum i gimnazjum im. B. Prusa, oraz innych szkół. Dodatkowo, wiele starszych osób dojeżdża linią 151 do Szpitala na Woli.

Jedna z mieszkanek podkreśla: To właśnie ten autobus jako jedyny pozwalał bez konieczności pokonywania mnóstwa schodów (schody na kładce ul. Saskiej, schody na Wale Miedzeszyńskim, schody przy Torwarze, schody przy Myśliwieckiej, schody na Placu na Rozdrożu, schody na Marszałkowskiej) lub wielokrotnych przesiadek dostać się do Parku Ujazdowskiego czy Łazienek osobom starszym, inwalidom na wózkach i rodzicom z bobasami w wózeczkach. To właśnie oni byli najbardziej wdzięczni za uruchomienie tej linii. I to właśnie w ich imieniu powinniśmy złożyć stanowczy protest z manifestacją włącznie.

Aktualnie są jeszcze zbierane podpisy w sprawie zostawienia linii 151 w kilku miejscach min. Klubokawiarnii Towarzyska, Cukierniach Irena oraz w aptece na rogu ulicy Obrońców i Francuskiej.

Z inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego w redakcji Gazety Stołecznej została zorganizowana debata na temat zmian w komunikacji miejskiej. Poniżej pełna relacja z tej debaty opublikowana przez portal Gazeta.pl

Podczas debaty rozgorzała również dyskusja na temat linii 151. Głos zabrała Katarzyna Olszewska wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Południe. Podkreślała utrudnienia jakie spowoduje likwidacja tej linii, czyli konieczność uciążliwych przesiadek, problemy z dojazdem do szpitala oraz brak sprawnej komunikacji Saskiej Kępy z Gocławiem i z Młynowem. Przedstawicieli ZTM niestety na tą chwilę odpowiadają, że w planowanych cięciach nie da się uniknąć większej ilości przesiadek. Chociaż na koniec Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta pocieszająco dodał, że kwestia linii 151 wymaga jeszcze przedyskutowania i być może w pewnej części uda się tę linię zachować.

Przedstawiciele ZTM deklarują, że są otwarci na dyskusję oraz wszelkie postulaty zgłaszane przez radnych poszczególnych dzielnic są dokładnie przez nich analizowane. Stawiają jednak jeden warunek, nie mogą zostać zwiększone koszty, bo jak mówi Dyrektor ZTM… „Głównym autorem projektu zmian jest … kryzys”.

Tagi: Komunikacja, Ulica Obrońców, Ztm

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nadwiślańska ścieżka rekreacyjna przedłużona

Nadwiślańska ścieżka rekreacyjna przedłużona

środa, 17.10.2018 95

Warszawiacy mogą już korzystać z kolejnego odcinka ścieżki rekreacyjnej na prawym brzegu Wisły. Nowa, trzykilometrowa nawierzchnia rozpoczyna się przy moście Łazienkowskim i biegnie w stronę miejskiej plaży w Wawrze. [...]

Promile i jazda kradzionym samochodem bez ważnego prawa jazdy. Błyskawiczna interwencja policji na Saskiej Kępie

Promile i jazda kradzionym samochodem bez ważnego prawa jazdy. Błyskawiczna interwencja policji na Saskiej Kępie

piątek, 12.10.2018 3

Choć na pierwszy rzut oka tak wygląda, to jednak nie fabuła hollywoodzkiego filmu sensacyjnego. To sytuacja, która rozegrała się na Saskiej Kępie. Mężczyzna, którego policja zatrzymała w kradzionym samochodzie usłyszał już zarzuty. [...]

Remont willi przy ulicy Katowickiej

Remont willi przy ulicy Katowickiej

sobota, 12.05.2018 32

Saska Kępa to dzielnica, w której można się zakochać. Urokliwe wille i wąskie uliczki nadają temu miejscu niezwykły klimat. Wiele tutejszych kamieniczek w ostatnim czasie przeszło modernizację. [...]

Czy na Saskiej Kępie zapanuje ład komunikacyjny?

Czy na Saskiej Kępie zapanuje ład komunikacyjny?

poniedziałek, 16.04.2018 42

Saska Kępa to bardzo urokliwy zakątek Pragi Południe z kameralną zabudową i wąskimi uliczkami. Elementy te nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję