POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 11:20 (ulica Zwycięzców)
54 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1027 hPa pm2.5 34 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 50 μg/m3
piątek , 26 kwietnia 2013 r. , Jola Zaproponuj newsa!

Saska Kępa broni 151!

Informacja o likwidacji linii 151 wzbudziła sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Zbierane są petycje w tej sprawie w kilku miejscach na Saskiej Kępie.

Pod koniec marca Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił zmiany w układzie linii autobusowych, w tym likwidację linii 151. Relacje obsługiwane przez linię 151 zostaną przejęte przez linie 102, 117, 138.

O zmianach dotyczących Saskiej Kępy pisaliśmy już na łamach naszego serwisu - Zmiany w komunikacji miejskiej, 151 znika z ulic. Informacje ogłoszone przez ZTM o likwidacji linii 151 szczególnie zbudziły duży sprzeciw mieszkańców Saskiej Kępy. Autobus 151 zapewnia sprawną komunikację dla mieszkańców Gocławia i Saskiej Kępy.

W związku z zapowiadanymi zmianami na facebooku powstało wydarzenie Zostawić autobus 151!. Mieszkańcy podkreślają, że z linii 151 w dużej mierze korzystają dzieci i młodzież z liceum i gimnazjum im. B. Prusa, oraz innych szkół. Dodatkowo, wiele starszych osób dojeżdża linią 151 do Szpitala na Woli.

Jedna z mieszkanek podkreśla: To właśnie ten autobus jako jedyny pozwalał bez konieczności pokonywania mnóstwa schodów (schody na kładce ul. Saskiej, schody na Wale Miedzeszyńskim, schody przy Torwarze, schody przy Myśliwieckiej, schody na Placu na Rozdrożu, schody na Marszałkowskiej) lub wielokrotnych przesiadek dostać się do Parku Ujazdowskiego czy Łazienek osobom starszym, inwalidom na wózkach i rodzicom z bobasami w wózeczkach. To właśnie oni byli najbardziej wdzięczni za uruchomienie tej linii. I to właśnie w ich imieniu powinniśmy złożyć stanowczy protest z manifestacją włącznie.

Aktualnie są jeszcze zbierane podpisy w sprawie zostawienia linii 151 w kilku miejscach min. Klubokawiarnii Towarzyska, Cukierniach Irena oraz w aptece na rogu ulicy Obrońców i Francuskiej.

Z inicjatywy Zarządu Transportu Miejskiego w redakcji Gazety Stołecznej została zorganizowana debata na temat zmian w komunikacji miejskiej. Poniżej pełna relacja z tej debaty opublikowana przez portal Gazeta.pl

Podczas debaty rozgorzała również dyskusja na temat linii 151. Głos zabrała Katarzyna Olszewska wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga Południe. Podkreślała utrudnienia jakie spowoduje likwidacja tej linii, czyli konieczność uciążliwych przesiadek, problemy z dojazdem do szpitala oraz brak sprawnej komunikacji Saskiej Kępy z Gocławiem i z Młynowem. Przedstawicieli ZTM niestety na tą chwilę odpowiadają, że w planowanych cięciach nie da się uniknąć większej ilości przesiadek. Chociaż na koniec Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Leszek Ruta pocieszająco dodał, że kwestia linii 151 wymaga jeszcze przedyskutowania i być może w pewnej części uda się tę linię zachować.

Przedstawiciele ZTM deklarują, że są otwarci na dyskusję oraz wszelkie postulaty zgłaszane przez radnych poszczególnych dzielnic są dokładnie przez nich analizowane. Stawiają jednak jeden warunek, nie mogą zostać zwiększone koszty, bo jak mówi Dyrektor ZTM… „Głównym autorem projektu zmian jest … kryzys”.

Tagi: Komunikacja, Ulica Obrońców, Ztm,

Zobacz również
11 listopada – zmiany w ruchu na Saskiej Kępie

11 listopada – zmiany w ruchu na Saskiej Kępie

czwartek, 9.11.2017

Już w najbliższą sobotę 11 listopada rozpoczną się uroczystości w związku Dniem Niepodległości, a co za tym idzie? Oczywiście utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji. Co czeka mieszkańców naszej Saskiej Kępy w związku z tym świętem? Przekonajmy się! [...]

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

wtorek, 17.10.2017 9

Spotkanie rozpoczynamy w dniu 21.10.2017 r. o godz. 10.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy