POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:10 (ulica Zwycięzców)
53 aktualna temperatura -11 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 33 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 68% pm10 45 μg/m3
czwartek , 18 kwietnia 2013 r. Zaproponuj newsa!

Rusza projekt 'Saska Kępa w Wikipedii'

Rozpoczęła się realizacja projektu „Saska Kępa w Wikipedii”, którego celem jest wzbogacenie treści projektów Wikimedia Commons o treści i multimedia związane z Saską Kępą.

W przyszłości planuje się zaprezentowanie efektów projektu m.in. poprzez umieszczenie w wybranych miejscach Saskiej Kępy tabliczek z QR-code'ami odsyłającymi do poszczególnych haseł w Wikipedii. Obecnie tworzony jest plan dla ulicy Elsterskiej, na której odbędzie się pilotażowa realizacja projektu, postępy prac możecie śledzić na stronie: www.wikipedia.org.

Zamieszczenie tabliczki w każdym przypadku wymagać będzie zgody właściciela posesji. Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach do Waszych domów zapukają przedstawiciele Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

W miarę możliwości projekt uzupełniany będzie o dodatkowe elementy, takie jak np.:


Więcej szczegółów na stronie projektu oraz w audycji Wikiradia:Powodzenie całego przedsięwzięcia zależy przede wszystkim od zaangażowania wolontariuszy - Wikipedystów i wszystkich osób zainteresowanych wzbogaceniem haseł o Saskiej Kępie.

Osoby gotowe poświęcić swój czas dla działania na rzecz Wikipedii i Saskiej Kępy proszone są o kontakt na adres: wiki@saskakepa.waw.pl.

Tagi: Ulica Elsterska, Wikipedia,

Zobacz również
Pożar w kamienicy przy ulicy Elsterskiej

Pożar w kamienicy przy ulicy Elsterskiej

poniedziałek, 1.01.2018

Wczoraj wieczorem (31 grudnia) w kamienicy przy ulicy Elsterskiej doszło do pożaru. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala. [...]

"Ryś" przy ul. Elsterskiej 3A zamknięty od 1 lipca

"Ryś" przy ul. Elsterskiej 3A zamknięty od 1 lipca

niedziela, 6.08.2017 134

Chciałam podzielić się informacją, która dotyczy głównie mieszkańców okolic Ronda Waszyngtona. Z dniem 1 lipca 2017 przestał istnieć sklep spożywczy "Ryś" przy ul. Elsterskiej 3A. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy