32 aktualna temperatura 1 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 19 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 88% pm10 27 μg/m3
środa, 17 kwietnia 2013 r.

Zajrzyj do 'Historii Saskiej Kępy' - konkurs

Dzisiaj polecamy Wam niezwykłą książkę Waldemara Łysiaka Historia Saskiej Kępy. Waldemar Łysiak - pisarz i publicysta, od dziecka mieszkał na Saskiej Kępie więc do napisania takiej historii trudno byłoby znaleźć bardziej odpowiednią osobę.

Historia Saskiej Kępy wydana nakładem Wydawnictwa Nobilis nie jest nową pozycją poświęconą naszej dzielnicy, została wydana w 2008 r. To książka skierowana do wąskiej grupy odbiorców, a w szczególności zapewne do mieszkańców Saskiej Kępy. Jest to bardzo bogato ilustrowana opowieść o dziejach kultowej i ekskluzywnej dzielnicy. Opowiada o wydarzeniach wojennych, powstańczych, ale nie brakuje w niej również opowieści o hulankach, zabawach i romansach królewskich. Można powiedzieć że jest to wersja luksusowa, zawiera ryciny, mapy i wiele ilustracji. To duże wyróżnienie, że nasza dzielnica doczekała się takiej monografii.


Saskokępskie skojarzenia!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nobilis mamy dla Was egzemplarz Historii Saskiej Kępy! Dla tych którzy chcą stać się właścicielami pięknie ilustrowanej historii naszej Saskiej Kępy przygotowaliśmy KONKURS!

Pytanie konkursowe brzmi: Z czym kojarzy się Tobie Saska Kępa? Odpowiedzi w 3-5 zdaniach zostawcie, pod naszym postem na Facebooku: tutaj.
Na odpowiedzi czekamy do 19 kwietnia do godziny 14:00! ; Najciekawszą wypowiedź wybierze jury w składzie naszej redakcji, a Wasze lajki na pewno pomogą w podjęciu decyzji:)

Nagroda będzie czekać na zwycięzcę w zaprzyjaźnionej Klubokawiarni Towarzyska. Zwycięzca odbierając książkę otrzyma od Towarzyskiej pyszną kawę!

PS. W saskokępskich księgarniach też można kupić tę książkę :)

Tagi: Książki

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Polecamy: koszulki na każdą okazję