11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 17 kwietnia 2013 r.

Zajrzyj do 'Historii Saskiej Kępy' - konkurs

Dzisiaj polecamy Wam niezwykłą książkę Waldemara Łysiaka Historia Saskiej Kępy. Waldemar Łysiak - pisarz i publicysta, od dziecka mieszkał na Saskiej Kępie więc do napisania takiej historii trudno byłoby znaleźć bardziej odpowiednią osobę.

Historia Saskiej Kępy wydana nakładem Wydawnictwa Nobilis nie jest nową pozycją poświęconą naszej dzielnicy, została wydana w 2008 r. To książka skierowana do wąskiej grupy odbiorców, a w szczególności zapewne do mieszkańców Saskiej Kępy. Jest to bardzo bogato ilustrowana opowieść o dziejach kultowej i ekskluzywnej dzielnicy. Opowiada o wydarzeniach wojennych, powstańczych, ale nie brakuje w niej również opowieści o hulankach, zabawach i romansach królewskich. Można powiedzieć że jest to wersja luksusowa, zawiera ryciny, mapy i wiele ilustracji. To duże wyróżnienie, że nasza dzielnica doczekała się takiej monografii.


Saskokępskie skojarzenia!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nobilis mamy dla Was egzemplarz Historii Saskiej Kępy! Dla tych którzy chcą stać się właścicielami pięknie ilustrowanej historii naszej Saskiej Kępy przygotowaliśmy KONKURS!

Pytanie konkursowe brzmi: Z czym kojarzy się Tobie Saska Kępa? Odpowiedzi w 3-5 zdaniach zostawcie, pod naszym postem na Facebooku: tutaj.
Na odpowiedzi czekamy do 19 kwietnia do godziny 14:00! ; Najciekawszą wypowiedź wybierze jury w składzie naszej redakcji, a Wasze lajki na pewno pomogą w podjęciu decyzji:)

Nagroda będzie czekać na zwycięzcę w zaprzyjaźnionej Klubokawiarni Towarzyska. Zwycięzca odbierając książkę otrzyma od Towarzyskiej pyszną kawę!

PS. W saskokępskich księgarniach też można kupić tę książkę :)

Tagi: Książki

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

wtorek, 1.09.2020 23

Plebiscyt najlepszych księgarni w Warszawie został rozstrzygnięty. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy znajdujące się na Saskiej Kępie. Sprawdź, które! [...]

Święto miłośników książek i czytania

Święto miłośników książek i czytania

czwartek, 23.05.2019

Od 23 maja ruszają Warszawskie Targi Książki na PGE Narodowym. Blisko 800 wystawców z 27 krajów, ponad 1030 twórców, 1500 wydarzeń. Zachęcamy do udziału w bogatym programie warszawskich targów – wielkim święcie książki. [...]

Sąsiedzi, wymieńmy się książkami!

Sąsiedzi, wymieńmy się książkami!

piątek, 21.12.2018 90

Humor zły lub dobry, zbliżające się Święta, bezsenność, długie, zimowe wieczory. Powody, by przynieść do domu nową książkę można mnożyć w nieskończoność. Nie trzeba ich kupować, wystarczy się wymienić. Sąsiedzki punkt wymiany książek ruszył też na Saskiej Kępie! [...]

Zobacz też