11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 18 marca 2013 r.

OSP Saska Kępa

Zaczęło się od... Żuka. Nikt w zasadzie nie wie, dlaczego pewnego wiosennego dnia na Francuskiej pojawił się ON. "Lekki wóz gaśniczy typ Żuk A-15". Pojawienie się strażackiego wozu na reprezentacyjnym bulwarze Saskiej Kępy wywołało zrozumiałe zainteresowanie.

Wielu podchodziło, aby przy Żuczku zrobić sobie zdjęcia. Na facebooku pojawiło się nawet alarmujące zapytanie: O CO CHODZI Z ŻUKIEM NA SASKIEJ KĘPIE??? Pojawił się szalony pomysł: powołać na Saskiej Kępie Ochotniczą Straż Pożarną! OSP w sercu stolicy to pomysł dość niekonwencjonalny.

Ale równie nieprzewidywalna i pełna kontrastów jest nasza dzielnica! Któż inny zdolny byłby do tego, aby dobrowolnie wydzielić się z Warszawy, zakładając odrębną wieś? A tak właśnie się stało! Podczas powstania styczniowego mieszkańcy Saskiej Kępy skorzystali z reformy rolnej i na pewien czas oddzielili się od stolicy. Choćby z tej przyczyny OSP na Saskiej Kępie jest jak najbardziej na miejscu.

Złoty kask, czerwony samochód i zaszczytny tytuł "druha" jest chyba marzeniem każdego chłopaka - i nie tylko. Do OSP zaczęły zgłaszać się przedstawicielki płci pięknej. Brakowało tylko jednego: własnej siedziby. REMIZY - centrum życia kulturalnego, społecznego i rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Stało się oczywiste, że miejsca takiego Saska Kępa po prostu potrzebuje. Natychmiast! Marzenia te właśnie teraz stały się faktem. Przy ulicy Walecznych 74 wystartowała pierwsza w dziejach stolicy remiza OSP Saska Kępa! Przez kilka miesięcy druhowie i druhny w pocie czoła pracowali nad tym, by każdy mieszkaniec Saskiej Kępy, każdy Warszawiak a także przyjezdny mógł tu poczuć się jak u siebie w domu. Od marca kulturalne i towarzyskie życie dzielnicy skupiać się będzie właśnie przy Walecznych!

To miejsce otwarte na każdą formę kultury i rozrywki. I rzecz jasna strażacki Żuk, od którego wszystko się zaczęło. Pierwszy strażak Saskiej Kępy stoi na honorowym miejscu przed remizą. Coś więcej? Wystawy, konferencje prasowe, potańcówki? Oczywiście!!! OSP Saska Kępa to również kameralna scena a nawet... salka kinowa. Już dziś zapraszamy artystów, twórców i miłośników kinematografii. Jak na prawdziwą OSP przystało, będziemy również gasić... pragnienie! Będzie też coś na ząb.

22 marca BIBa,WIOSNA I REMIZA!!! OFICJALNE OTWARCIE OSP SASKA KĘPA godz. 20:30.

Gościem wieczoru będzie
Finalista X Factora Paweł Biba Binkiewicz wraz z utalentowanym pianistą Adamem Bieranowskim rozpalą Was dźwiękami, a OSP Saska Kępa ugasi pragnienie. Wiosny nie da się lepiej zacząć! WSTĘP WOLNY ;-)

Źródło newsa: informacja prasowa.

Tagi: Ulica Walecznych

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Święto Nauki we Francuskim Liceum

Święto Nauki we Francuskim Liceum

czwartek, 16.01.2020 13

W sobotę, 25 stycznia, Liceum Francuskie przy ulicy Walecznych otwiera swoje drzwi i zaprasza do odkrycia tajemnic nauki! [...]

To ona opowiedziała nam o panienkach z Saskiej Kępy. Zmarła Małgorzata Malewicz

To ona opowiedziała nam o panienkach z Saskiej Kępy. Zmarła Małgorzata Malewicz

sobota, 2.03.2019 21

Doktor Małgorzata Malewicz zmarła 26 stycznia 2019 roku. Była filologiem, historykiem, a także nauczycielką języka łacińskiego w Liceum Francuskim w Warszawie, mieszczącym się na Saskiej Kępie przy ulicy Walecznych. [...]

Dzika reprywatyzacja na Saskiej Kępie

Dzika reprywatyzacja na Saskiej Kępie

środa, 14.03.2018 24

O dzikich warszawskich reprywatyzacjach głośno już od dawna. Dotarły one i do nas. Mieszkańcy budynku przy ulicy Walecznych 7 obawiają się, że będą kolejnymi ofiarami tego procederu. Czy rzeczywiście coś im grozi? [...]

Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

Zobacz też