POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 10:40 (ulica Zwycięzców)
43 aktualna temperatura 1 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 26 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 55% pm10 37 μg/m3
poniedziałek , 18 marca 2013 r. Zaproponuj newsa!

OSP Saska Kępa

Zaczęło się od... Żuka. Nikt w zasadzie nie wie, dlaczego pewnego wiosennego dnia na Francuskiej pojawił się ON. "Lekki wóz gaśniczy typ Żuk A-15". Pojawienie się strażackiego wozu na reprezentacyjnym bulwarze Saskiej Kępy wywołało zrozumiałe zainteresowanie.

Wielu podchodziło, aby przy Żuczku zrobić sobie zdjęcia. Na facebooku pojawiło się nawet alarmujące zapytanie: O CO CHODZI Z ŻUKIEM NA SASKIEJ KĘPIE??? Pojawił się szalony pomysł: powołać na Saskiej Kępie Ochotniczą Straż Pożarną! OSP w sercu stolicy to pomysł dość niekonwencjonalny.

Ale równie nieprzewidywalna i pełna kontrastów jest nasza dzielnica! Któż inny zdolny byłby do tego, aby dobrowolnie wydzielić się z Warszawy, zakładając odrębną wieś? A tak właśnie się stało! Podczas powstania styczniowego mieszkańcy Saskiej Kępy skorzystali z reformy rolnej i na pewien czas oddzielili się od stolicy. Choćby z tej przyczyny OSP na Saskiej Kępie jest jak najbardziej na miejscu.

Złoty kask, czerwony samochód i zaszczytny tytuł "druha" jest chyba marzeniem każdego chłopaka - i nie tylko. Do OSP zaczęły zgłaszać się przedstawicielki płci pięknej. Brakowało tylko jednego: własnej siedziby. REMIZY - centrum życia kulturalnego, społecznego i rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Stało się oczywiste, że miejsca takiego Saska Kępa po prostu potrzebuje. Natychmiast! Marzenia te właśnie teraz stały się faktem. Przy ulicy Walecznych 74 wystartowała pierwsza w dziejach stolicy remiza OSP Saska Kępa! Przez kilka miesięcy druhowie i druhny w pocie czoła pracowali nad tym, by każdy mieszkaniec Saskiej Kępy, każdy Warszawiak a także przyjezdny mógł tu poczuć się jak u siebie w domu. Od marca kulturalne i towarzyskie życie dzielnicy skupiać się będzie właśnie przy Walecznych!

To miejsce otwarte na każdą formę kultury i rozrywki. I rzecz jasna strażacki Żuk, od którego wszystko się zaczęło. Pierwszy strażak Saskiej Kępy stoi na honorowym miejscu przed remizą. Coś więcej? Wystawy, konferencje prasowe, potańcówki? Oczywiście!!! OSP Saska Kępa to również kameralna scena a nawet... salka kinowa. Już dziś zapraszamy artystów, twórców i miłośników kinematografii. Jak na prawdziwą OSP przystało, będziemy również gasić... pragnienie! Będzie też coś na ząb.

22 marca BIBa,WIOSNA I REMIZA!!! OFICJALNE OTWARCIE OSP SASKA KĘPA godz. 20:30.

Gościem wieczoru będzie
Finalista X Factora Paweł Biba Binkiewicz wraz z utalentowanym pianistą Adamem Bieranowskim rozpalą Was dźwiękami, a OSP Saska Kępa ugasi pragnienie. Wiosny nie da się lepiej zacząć! WSTĘP WOLNY ;-)

Źródło newsa: informacja prasowa.

Tagi: Ulica Walecznych,

Zobacz również
Wielki powrót Blues Time!

Wielki powrót Blues Time!

wtorek, 31.10.2017 11

Już w najbliższą sobotę, 4 listopada, będziemy świadkami powrotu na scenę saskokępskiego zespołu Blues Time. Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie znany i ceniony pianista bluesowy Dominik Abłamowicz. [...]

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

Otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na Saskiej Kępie

niedziela, 18.06.2017 111

W najbliższą środę 21 czerwca o godzinie 18, przy ulicy Walecznych 1, odbędzie się uroczyste otwarcie „Zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich” na naszej Saskiej Kępie. Serdecznie zapraszamy! [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram dla bliskiej osoby