POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 08:50 (ulica Zwycięzców)
72 aktualna temperatura -6 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 52 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 83% pm10 82 μg/m3
sobota , 29 września 2012 r. Zaproponuj newsa!

Maraton Warszawski już po raz 34!

W tym roku Maraton Warszawski ma przyciągnąć ok. 8 tysięcy biegaczy z 61 krajów. 34 Maraton rozpocznie się na moście Poniatowskiego, następnie przebiegnie przez Śródmieście, Mokotów i Ursynów. Podczas niedzielnej trasy biegacze będą mijać min. Plac Teatralny, Plac Zamkowy, Park Fontann, Łazienki Królewskie i Plac Trzech Krzyży. W tym roku uczestnicy pierwszy raz zakończą biegi na płycie Stadionu Narodowego.

Dla kibiców

Na trasie każdy będzie mógł kibicować biegaczom. Podczas 34 Maratonu Warszawskiego na kibiców czeka nie lada atrakcja - kibice będą mogli wejść na Stadion Narodowy od godziny 9.15 bramami od Ronda Waszyngtona, od Alei Zielenieckiej oraz od strony Stacji Stadion. Wstęp na stadion jest wolny!

Utrudnienia

  Już dzisiaj od godziny 22:00 z ruchu zostanie wyłączona północna jezdnia na odcinku Rondo Waszyngtona - rondo de Gaulle’a. Będzie ona wyłączona do godziny 10:00 w niedzielę. Natomiast jezdnia południowa będzie zamknięta w dniu maratonu w godz. 10:30 – 15:00. 30 września do godz. 15 zamknięte będą również między innymi: Aleje Ujazdowskie, plac Trzech Krzyży i ulica Puławska w kierunku Śródmieścia. 

Dokładną mapkę komunikacyjną znajdziecie na stronie organizatora www.maratonwarszawski.com.

Zmiany w komunikacji miejskiej przygotował też ZTM, szczegóły w załączniku pdf.

Tagi: Bieganie, Maraton Warszawski, Most Poniatowskiego,

Zobacz również
28 sierpnia Praga-Południe należy do biegaczy. Wspierajmy ich!

28 sierpnia Praga-Południe należy do biegaczy. Wspierajmy ich!

środa, 24.08.2016 41

Jest jeszcze szansa, by w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. wziąć udział w największej imprezie biegowej po prawej stronie Wisły. Wystarczy zajrzeć na stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl Warszawa czeka, byśmy ją przebiegli! A w tym roku trasa jest wyjątkowo atrakcyjna. [...]

Tragedia przy ul. Międzynarodowej - mężczyzna zmarł podczas biegania

Tragedia przy ul. Międzynarodowej - mężczyzna zmarł podczas biegania

piątek, 15.01.2016

We wtorek 12 stycznia przy ul. Międzynarodowej 45 znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, gdyż nie miał on przy sobie żadnych dokumentów. Prawdopodobnie zmarł podczas biegania. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy