11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 6 sierpnia 2012 r.

FILMOWA STOLICA LATA W SIERPNIU

Sierpień na Filmowej Stolicy Lata to kilka nowych miejsc pokazów. Pierwszym nową lokalizacją będzie Metro Słodowiec na Bielanach gdzie w najbliższy piątek 3 sierpnia pokażemy pełen zmysłowości i pięknej muzyki film "Vicky Cristina Barcelona" w reżyserii Woodego Allena. Kolejne nowe miejsce to ArtPark w Parku Rydza Śmigłego gdzie przez cztery kolejne niedziele będziemy pokazywać filmy komiksowe, a więc filmy powstałe na podstawie lub zainspirowane komiksami. Ten cykl rozpoczyna film "300" w reżyserii Zacka Snydera. Kolejne niedziele to również Kino Letnie na Mokotowie w Parku Królikarnia oraz Ochota na Kino na Górce Szczęśliwickiej.

Ważną informacją dla widzów jest ta, iż w sierpniu projekcje odbywają się wcześniej. Główny film wyświetlany jest od 21.15, a krótkie metraże już od 20.45.

Do końca wakacji, a nawet dłużej, spotykamy się na Polu Mokotowskim, gdzie w ramach Gwiazdorskich Nocy CANAL+ pokazywane są najlepsze filmy oscarowe, a CANAL+ udostępnia również leżaki i spraye antykomarowe. Kolejne miejsca, w których jesteśmy od samego początku do samego końca Filmowej Stolicy Lata to Park Henrykowski na Białołęce i Kępa Potocka na Żoliborzu. Przypominamy też o cyklu Harry`ego Pottera na Bemowie gdzie w pięknym zadaszonym Amfiteatrze przez całe lato poznamy kompletną historię bohatera, aż po ostatnią część Insygniów Śmierci.

W sierpniu powoli żegnamy się natomiast z pokazami na Targówku, Woli i Ursynowie. Na początku miesiąca jeszcze odbywają się tam projekcje, ale to już ostatni dzwonek, żeby zobaczyć w tym roku filmy w tych lokalizacjach.

Na wszystkich projekcjach dzięki Autan Tropical mamy do dyspozycji leżaki, kocyki i możliwość spryskania się sprayem antykomarowym. Leżaków jednak nie ma nieskończenie wiele, a frekwencja w tym roku jest ogromna. Warto zatem być wcześniej tym bardziej, że jest to dodatkowo okazja aby zobaczyć unikalne krótkie metraże w czasie oczekiwania na główną projekcję.

Filmy krótkometrażowe to wybitne polskie produkcje ze Studia Munka oraz zagraniczne filmy znane widzom Pokazów Szortów z zeszłego roku - akcji współorganizowanej przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+.

Szczegółowy program, mapki dojazdowe, galeria na stronie www.FilmowaStolica.pl.
Zapraszamy również do polubienia nas na facebooku.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej

Patronat Honorowy nad Filmową Stolicą Lata przyjęła Prezydent m.st. Warszawy

Sponsorem Filmowej Stolicy Lata jest: CANAL+

Partnerami Filmowej Stolicy Lata są: Dzielnica Bemowo m.st.Warszawy, Dzielnica Białołęka m.st.Warszawy, Dzielnica Bielany m.st.Warszawy, Dzielnica Praga Południe m.st.Warszawy, Dzielnica Żoliborz m.st.Warszawy, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe, Dom Kultury Śródmieście, Warszawska Szkoła Reklamy, TV Południe, Królikarnia - oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Autan® Tropical.

Patronami medialnymi wydarzenia są: radio ESKA, FilmWeb, Aktivist, EMPiK, Beverly Hills Video, Echo Miasta, Naszemiasto.pl, Soul Magazine, Saskakepa.waw.pl

W ramach Filmowej Stolicy Lata komunikujemy wydarzenia: Gwiazdorskie Noce CANAL+, Harry Potter na Bemowie, Kino plenerowe w Parku Skaryszewskim, Ursynowskie Lato Filmowe, Białołęckie Lato Filmowe, Bielańskie Lato Filmowe, Kino plenerowe na Żoliborzu, Kino Plenerowe w Amfiteatrze, Kino Plenerowe na Targówku, Ochota na Kino, Kino Letnie na Mokotowie, ArtPark

KONTAKT:

Adam Warzyszyński, 601 343 014, adam@sztukafilmowa.pl

Tagi: Filmowa Stolica

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Rusza kino letnie na Pradze Południe

Rusza kino letnie na Pradze Południe

wtorek, 14.07.2020 8

15 lipca na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozpocznie się cykl kina francuskiego w ramach Filmowej Stolicy Lata. Seanse w tym miejscu będą się odbywać w każdą środę aż do 19 sierpnia. [...]

Inauguracja Filmowej Stolicy Lata 2012

Inauguracja Filmowej Stolicy Lata 2012

sobota, 7.07.2012

We wtorek, 3 lipca, na Polach Mokotowskich odbyła się inauguracja 7 edycji Filmowej Stolicy Lata rozpoczynająca jednocześnie cykl dziesięciu "Gwiazdorskich Nocy CANAL+". [...]

Filmowa Stolica startuje w lipcu!

Filmowa Stolica startuje w lipcu!

środa, 27.06.2012 27

Blisko 80 projekcji, 12 lokalizacji i 12 różnych cykli filmów! Tego lata nie można przegapić tego wydarzenia! [...]

Zobacz też