41 aktualna temperatura 15 °C
ciśnienie 1007 hPa pm2.5 24 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 83% pm10 35 μg/m3
środa, 11 lipca 2012 r.

Koncert na dachu w Klubie Kultury

Między innymi piosenki Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej zaśpiewa kwartet Rampa na dachu Klubu Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23). Nowe aranżacje popularnych przebojów usłyszymy dzisiaj, 11 lipca, o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Tytuł koncertu "Podobasz mi się bardzo" warszawskiego kwartetu zainspirowany został piosenką Seweryna Krajewskiego. Podczas występu usłyszymy znane wszystkim melodie. To m.in. "Dwudziestolatki", "Nikt na świecie nie wie", "Autobusy zapłakane deszczem" czy "Samba Sikoreczka".

Koncert to już kolejne spotkanie z muzyką w amfiteatrze na dachu otwartego w zeszłym roku klubu. W maju tego roku wystąpiła w nim warszawska orkiestra Sinfonia Varsovia.

Kwartet Rampa założyli śpiewający aktorzy warszawskiego teatru o tej samej nazwie. To Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Grzegorz Kucias oraz Stefan Każuro. Zadebiutowali w 1992 roku na gali Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tej chwili nieustannie uczestniczą w kolejnych edycjach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, współpracując m.in. z Laco Adamikiem i Andrzejem Strzeleckim. Uczestniczyli również w operowym projekcie Teatru Wielkiego w Warszawie - "Tides and Waves", którego premiera miała miejsce w Barcelonie. W 1995 roku Zbigniew Górny zaprosił muzyków do Gali Piosenki Biesiadnej, a także cyklu programów telewizyjnych "Co nam w duszy gra".

W ciągu 20 lat istnienia zespołu artyści odwiedzili m.in. Chicago czy Nowy Jork. Śpiewali także na koncercie Dnia Polskiego podczas wystawy EXPO 2005 w Japonii. W 2009 roku wydali płytę "Spoko spoko" z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Tagi: Klub Kultury, Koncert, Ulica Brukselska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
PROM Kultury wraca po przerwie

PROM Kultury wraca po przerwie

sobota, 27.06.2020 28

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje. [...]

Bon Jovi na PGE Narodowym

Bon Jovi na PGE Narodowym

środa, 10.07.2019 90

W piątek, 12 lipca, o godz. 16.30 na PGE Narodowym rozpocznie się koncert, którego gwiazdą będzie Bon Jovi. W związku z wydarzeniem w godz. 17.00-20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK [...]

Skwer na rogu Lotaryńskiej i Brukselskiej: to tutaj odetchniesz wiosną i latem

Skwer na rogu Lotaryńskiej i Brukselskiej: to tutaj odetchniesz wiosną i latem

wtorek, 14.05.2019

Miejsce dostępne dla wszystkich, z zaplanowaną zielenią i miejscem do odpoczynku – to pierwszy taki projekt na Saskiej Kępie. Skwer na rogu ulic Lotaryńskiej i Brukselskiej, który powstał w ramach budżetu partycypacyjnego, to miejsce idealne na relaks w wielkim mieście. [...]

The Rolling Stones na Stadionie Narodowym!

The Rolling Stones na Stadionie Narodowym!

wtorek, 6.03.2018

Już od 1 marca można kupić bilety na największe wydarzenie muzyczne tego lata – koncert legendarnej grupy The Rolling Stones! Odbędzie się on 8 lipca na Stadionie Narodowym. [...]

Zobacz też