11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 7 lipca 2012 r.

Inauguracja Filmowej Stolicy Lata 2012

We wtorek, 3 lipca, na Polach Mokotowskich odbyła się inauguracja 7 edycji Filmowej Stolicy Lata rozpoczynająca jednocześnie cykl dziesięciu "Gwiazdorskich Nocy CANAL+".

Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, m.in. przejście po czerwonym dywanie w blasku fleszy i pamiątkowe zdjęcia.

Natomiast w najbliższy wtorek, 10 lipca , w ramach Gwiazdorskich Nocy CANAL+ wszyscy miłośnicy dobrego kina będą mogli zobaczyć film "Infiltracja" w reżyserii Martina Scorsese.

To już siódma edycja festiwalu. W tym roku promujemy aż dwanaście różnych kin plenerowych w całej Warszawie. Spodziewamy się jeszcze wyższej frekwencji niż w latach ubiegłych. Coraz więcej warszawiaków wybiera właśnie ten sposób spędzania letnich wieczorów. Wiele osób, z którymi rozmawiamy podkreśla, że staliśmy się stałym elementem ich wieczornych planów. To okazja, aby oderwać się od codziennej bieganiny, korków i natłoku miasta. W zieleni parków, w ciepłe letnie noce, możemy wraz z rodziną bądź znajomymi spędzić wspólnie w lekki i miły sposób czas. - mówi Adam Warzyszyński, producent festiwalu.

W tym roku w miejscach, gdzie nie ma amfiteatrów na widzów czekają leżaki, koce i ekipa oferująca możliwość skorzystania ze sprayów przeciw-komarowych. Na Polu Mokotowskim, w ramach Gwiazdorskich Nocy CANAL+, za każdym razem dla pierwszych stu osób spraye do odebrania, więc warto być na pokazach wcześniej. W tym roku Filmowa Stolica Lata to również nowe miejsca, tj.:

  • Amfiteatr na Bemowie na ul.Raginisa, gdzie pokażemy pełny cykl Harry'ego Pottera. Lokalizacja jest zadaszona i chroni przed deszczem. Dodatkowo w okolicy amfiteatru znajduje się wypożyczalnia rowerów BemowoBike, gdzie można niedrogo wypożyczyć rower lub przypiąć się z własnym.
  • Królikarnia, gdzie w ramach Letniego Kina na Mokotowie pokażemy filmy futurystyczne.
  • górka w Parku Szczęśliwickim na Ochocie, w ramach Ochoty na Kino będziemy pokazywać filmy podróżnicze.
  • Park Skaryszewski, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć polskie komedie przedwojenne w tym takie filmy jak "Ada to nie wypada" czy "Pani Minister tańczy".

W oczekiwaniu na główną projekcję wyświetlimy filmy krótkometrażowe. Będą to etiudy z polskich szkół filmowych, jak i zagraniczne produkcje znane już widzom z akcji Pokazy Szortów realizowanej przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej wspólnie z CANAL+.

Czekają nas również pokazy w ramach Ursynowskiego Lata Filmowego na Kopie Cwila, gdzie pokażemy stare i nowe komedie. Rozpoczniemy filmem "Szefowie wrogowie", który w zeszłym roku przyciągnął tłumy widzów do kin.

Na Białołęce w Parku Henrykowskim w piątki czekają nas hity. Rozpoczynamy jedną z najlepszych produkcji komediowych 2011 roku, filmem "O północy w Paryżu" w reżyserii Woody'ego Allena.

Kino plenerowe powraca także do ArtParku, gdzie Dom Kultury Śródmieście zorganizuje w sierpniu strefę artystyczną na schodach w Parku Rydza Śmigłego.

W lipcu w Parku Bródnowskim, w ramach Kina Plenerowego na Targówku, odbywać się będą pokazy filmów z dreszczykiem, zarówno thrillerów, jak i horrorów. Natomiast w sierpniu na Bielanach wyświetlane będą filmy romantyczne.

Kino plenerowe w Amfiteatrze na Woli w tym roku serwuje nam filmy wojenne. Zarówno te na poważnie, jak i te z przymrużeniem oka. Między innymi pokażemy trzy części kultowego "Jak rozpętałem II wojnę światową" w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Amfiteatr jest zadaszony, więc nie musimy bać się chimerycznej pogody.

Kompletna lista filmów, mapki dojazdowe, dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.FilmowaStolica.pl.

Tagi: Filmowa Stolica, Lato

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Rusza kino letnie na Pradze Południe

Rusza kino letnie na Pradze Południe

wtorek, 14.07.2020 8

15 lipca na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozpocznie się cykl kina francuskiego w ramach Filmowej Stolicy Lata. Seanse w tym miejscu będą się odbywać w każdą środę aż do 19 sierpnia. [...]

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

wtorek, 28.04.2020 4

W tym roku sezonowe atrakcje nad Wisłą wyjątkowo nie rozpoczną się w maju. Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone, a nadrzeczne lokale i instytucje kultury są zamknięte do odwołania. [...]

Otwarcie sezonu letniego na Wiśle

Otwarcie sezonu letniego na Wiśle

piątek, 26.04.2019

Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia z wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu. [...]

FILMOWA STOLICA LATA W SIERPNIU

FILMOWA STOLICA LATA W SIERPNIU

poniedziałek, 6.08.2012

Czyli jakie nowości czekają na nas w kinach plenerowych w Warszawie. [...]

Zobacz też