11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 29 czerwca 2012 r.

Muzycznie w Towarzyskiej

Enchanted Huntress – solowe wcielenie Małgorzaty Penkalli, założycielki i liderki trójmiejskiego zespołu Enchanted Hunters, powoływane do życia przy wyjątkowych, nietypowych okazjach. Małgosia solo w ascetycznej formie interpretuje nagrania jej macierzystej formacji. 29 czerwca Enchanted Huntress zagra koncert w ramach Weekendu z wytwórnią Antena Krzyku.

Bilety: 10 zł

W dokonaniach Enchanted Hunters można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat '90. Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w niespodziewanych okolicznościach: wśród rzeźb kinetycznych w sopockim parku, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni warszawskiego Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. Debiutancka płyta zespołu – „Peoria” ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku.

Antena Krzyku – to niezależne wydawnictwo płytowe (kiedyś także czasopismo muzyczne dotyczące szeroko pojętej kultury alternatywnej) założone przez Arka Marczyńskiego.

Z czasem do wydawnictwa dołączyło Open Sources – oficyna stanowiąca koalicję artystów, producentów i menedżerów, w której wszystkich łączy zamiłowanie do muzyki i profesjonalizm w działaniu.

Projekty wywodząc się ze sceny punkowej stopniowo ewoluowały ku innym zjawiskom na scenie niezależnej jak noise, postrock, czy muzyka elektroniczna i jazz. Antena Krzyku opublikowała albumy m.in. Alians, Starych Singers, Something Like Elvis, Ewy Braun, Lao Che, Masala, Village Kollektiv, The Black Tapes, Indigo Tree, Kyst, Coldair, Enchanted Hunters i wiele innych.

Podczas weekendu z Anteną Krzyku 29-30 czerwca będzie można posłuchać muzyki zespołów związanych z wytwórnią oraz nabyć wydawnictwa muzyczne i filmowe.

Serdecznie zapraszamy do: Klubokawiarnia Towarzyska, Zwycięzców 49

Tagi: Towarzyska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
1. urodziny Towarzyskiej

1. urodziny Towarzyskiej

poniedziałek, 11.03.2013 24

16 marca 2012 r. swoją działalność rozpoczęła Klubokawiarnia Towarzyska dziś zapraszamy na jej pierwsze urodziny. [...]

Towarzyska otwiera się

Towarzyska otwiera się

środa, 14.03.2012

W najbliższy piątek swoje drzwi mieszkańcom Saskiej Kępy otworzy nowe miejsce - Klubokawiarnia Towarzyska. Jak zapewniają właściciele, nie będzie to zwykła kawiarnia. [...]

Zobacz też