POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 12:30 (ulica Zwycięzców)
16 aktualna temperatura -3 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 9 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 34% pm10 13 μg/m3
piątek, 29 czerwca 2012 r. Zaproponuj newsa!

Muzycznie w Towarzyskiej

Enchanted Huntress – solowe wcielenie Małgorzaty Penkalli, założycielki i liderki trójmiejskiego zespołu Enchanted Hunters, powoływane do życia przy wyjątkowych, nietypowych okazjach. Małgosia solo w ascetycznej formie interpretuje nagrania jej macierzystej formacji. 29 czerwca Enchanted Huntress zagra koncert w ramach Weekendu z wytwórnią Antena Krzyku.

Bilety: 10 zł

W dokonaniach Enchanted Hunters można dosłuchać się elementów dream-popu, dream-folku, americany. Na pierwszy rzut oka dominuje w nich kobiecy pierwiastek: dziewczęcy głos liderki, delikatne tony fletu i cymbałków, rozmarzone jazzujące akordy. Nostalgiczną atmosferę utworów przełamują jednak akcenty psychodeliczne, czy nawiązania do amerykańskiego indie rocka z lat '90. Ważnym aspektem muzyki Enchanted Hunters są występy na żywo, ciepło przyjmowane przez publiczność zapraszaną do słuchania muzyki w niespodziewanych okolicznościach: wśród rzeźb kinetycznych w sopockim parku, na brzegu leśnego jeziora nieopodal plaży, w szatni warszawskiego Teatru Dramatycznego. Interakcja z publicznością jest istotnym elementem ich występów, jednakże Enchanted Hunters pozostają projektem bardzo osobistym. Chwytliwym aranżacjom bliżej do sypialnianych projektów lo-fi, niż do masowych produkcji. Debiutancka płyta zespołu – „Peoria” ukazała się w maju 2012 roku nakładem Anteny Krzyku.

Antena Krzyku – to niezależne wydawnictwo płytowe (kiedyś także czasopismo muzyczne dotyczące szeroko pojętej kultury alternatywnej) założone przez Arka Marczyńskiego.

Z czasem do wydawnictwa dołączyło Open Sources – oficyna stanowiąca koalicję artystów, producentów i menedżerów, w której wszystkich łączy zamiłowanie do muzyki i profesjonalizm w działaniu.

Projekty wywodząc się ze sceny punkowej stopniowo ewoluowały ku innym zjawiskom na scenie niezależnej jak noise, postrock, czy muzyka elektroniczna i jazz. Antena Krzyku opublikowała albumy m.in. Alians, Starych Singers, Something Like Elvis, Ewy Braun, Lao Che, Masala, Village Kollektiv, The Black Tapes, Indigo Tree, Kyst, Coldair, Enchanted Hunters i wiele innych.

Podczas weekendu z Anteną Krzyku 29-30 czerwca będzie można posłuchać muzyki zespołów związanych z wytwórnią oraz nabyć wydawnictwa muzyczne i filmowe.

Serdecznie zapraszamy do: Klubokawiarnia Towarzyska, Zwycięzców 49

Tagi: Towarzyska

Zobacz również
1. urodziny Towarzyskiej

1. urodziny Towarzyskiej

poniedziałek, 11.03.2013 24

16 marca 2012 r. swoją działalność rozpoczęła Klubokawiarnia Towarzyska dziś zapraszamy na jej pierwsze urodziny. [...]

Towarzyska otwiera się

Towarzyska otwiera się

środa, 14.03.2012

W najbliższy piątek swoje drzwi mieszkańcom Saskiej Kępy otworzy nowe miejsce - Klubokawiarnia Towarzyska. Jak zapewniają właściciele, nie będzie to zwykła kawiarnia. [...]

Ważne tematy

Tramwaj na Gocław przez Saską Kępę

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram

Chocolissimo