39 aktualna temperatura 3 °C
ciśnienie 1013 hPa pm2.5 24 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 82% pm10 32 μg/m3
piątek, 10 lutego 2012 r.

Nie wiemy jeszcze jakie, ale wiemy kiedy i Kto zorganizuje Święto Saskiej Kępy 2012!

W dniu 2 lutego br w Ratuszu przy ul. Grochowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Kultury Rady Dzielnicy Praga Południe. Burmistrz, p. Tomasz Kucharski, poinformował zebranych o koncepcji organizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. Obędzie się ono w dniu 19 maja br. Organizatorem tym razem będzie Dzielnica Praga Południe we współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskiem artystycznym Kępy. Burmistrz tym samym wyszedł na przeciw postulatom by to właśnie przedstawiciele mieszkańców wspólnie z władzami dzielnicy byli gospodarzami naszego święta.

Nieznany jest jeszcze motyw przewodni, ale burmistrz prowadzi już rozmowy z Centralnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Orkiestrą Simfonia Varsovia. Z tego wynika już, że tematyka może nawiązywać między innymi do prezentacji polskiej kultury w różnorodności: od muzyki ludowej, poprzez poważną do popu.

Ma to zapewne związek ze zbliżającym się EURO 2012, gdzie przybywającym gościom można byłoby przedstawić polska kulturę, której przedstawicieli na Saskiej Kępie nie brakuje.

Tegoroczne święto powiązane będzie z Dniem Wisły i Nocą Muzeów.

Zanosi się, że 19 maja 2012r Warszawa a w szczególności jest prawa strona będzie kulturalna stolicą naszego regionu. W dniu 10.02 br Burmistrz zamierza powołać Radę Programową, która będzie doradzała mu w organizacji Święta. Siedzibą Rady i bazą organizacyjną imprezy będzie Dom Kultury na Saskiej Kępie.

W chwili obecnej budżet Święta wynosi ok. 284 tys. zł. Burmistrz p. T.Kucharski podejmuje działania, aby pozyskać jeszcze kwotę ok. 150 tys., aby zamknąć budżet święta w podobnej kwocie, jaka była wydana w ubiegłym roku.

Wszyscy zebrami podkreślali, że podejmujemy się trudnego zadania, ale też wszyscy wierzą w to, że będzie to impreza udana a środowiska artystyczne Kępy będą mogły w pełni pokazać swoje osiągnięcia.

Zgłoszenia do udziału w imprezie artyści powinni kierować do p. Barbary Gebler-Wasiak, dyrektora Centrum Promocji Kultury, do kierownika Domu Kultury Saska Kępa p. Roberta Jakubika a także do stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na Kępie. Zapraszamy jak najprędzej bo czasu pozostało już bardzo niewiele.

Redakcja Gazety Saska Kępa

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Święto Saskiej Kępy 2012

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Święto Saskiej Kępy: Ruszyła rekrutacja na wolontariat

Święto Saskiej Kępy: Ruszyła rekrutacja na wolontariat

niedziela, 17.03.2019 8

Doskonała atmosfera, zdobycie doświadczenia i przekonanie się, jak w praktyce wygląda organizacja wielkiego wydarzenia plenerowego – oto, co czeka wszystkich wolontariuszy, którzy wezmą udział w tegorocznym Święcie Saskiej Kępy. [...]

Święto Saskiej Kępy 2019

Święto Saskiej Kępy 2019

sobota, 16.02.2019 80

Już oficjalnie znamy termin i temat przewodni tegorocznego Święta Saskiej Kępy! [...]

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

Święto Saskiej Kępy już za tydzień. Podsumowanie wszystkich informacji

sobota, 19.05.2018 46

Święto Saskiej Kępy to wydarzenie, które już dawno temu wpisało się w tradycję naszej dzielnicy. Zarówno mieszkańcy Saskiej Kępy jak i przyjezdni z innych części Warszawy dobrze wiedzą, że festyn odbywa się w maju każdego roku. [...]

Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

Radość Wolności - XIII Święto Saskiej Kępy

niedziela, 8.04.2018 89

Już 26 maja odbędzie się najbardziej wyczekiwane wydarzenie na naszej pięknej dzielnicy, czyli Święto Saskiej Kępy! Tegoroczna już XIII edycja odbędzie się pod hasłem „Radość Wolności”. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję