11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 10 lutego 2012 r.

Nie wiemy jeszcze jakie, ale wiemy kiedy i Kto zorganizuje Święto Saskiej Kępy 2012!

W dniu 2 lutego br w Ratuszu przy ul. Grochowskiej odbyło się posiedzenie Komisji Kultury Rady Dzielnicy Praga Południe. Burmistrz, p. Tomasz Kucharski, poinformował zebranych o koncepcji organizacji tegorocznego Święta Saskiej Kępy. Obędzie się ono w dniu 19 maja br. Organizatorem tym razem będzie Dzielnica Praga Południe we współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskiem artystycznym Kępy. Burmistrz tym samym wyszedł na przeciw postulatom by to właśnie przedstawiciele mieszkańców wspólnie z władzami dzielnicy byli gospodarzami naszego święta.

Nieznany jest jeszcze motyw przewodni, ale burmistrz prowadzi już rozmowy z Centralnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego, Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Orkiestrą Simfonia Varsovia. Z tego wynika już, że tematyka może nawiązywać między innymi do prezentacji polskiej kultury w różnorodności: od muzyki ludowej, poprzez poważną do popu.

Ma to zapewne związek ze zbliżającym się EURO 2012, gdzie przybywającym gościom można byłoby przedstawić polska kulturę, której przedstawicieli na Saskiej Kępie nie brakuje.

Tegoroczne święto powiązane będzie z Dniem Wisły i Nocą Muzeów.

Zanosi się, że 19 maja 2012r Warszawa a w szczególności jest prawa strona będzie kulturalna stolicą naszego regionu. W dniu 10.02 br Burmistrz zamierza powołać Radę Programową, która będzie doradzała mu w organizacji Święta. Siedzibą Rady i bazą organizacyjną imprezy będzie Dom Kultury na Saskiej Kępie.

W chwili obecnej budżet Święta wynosi ok. 284 tys. zł. Burmistrz p. T.Kucharski podejmuje działania, aby pozyskać jeszcze kwotę ok. 150 tys., aby zamknąć budżet święta w podobnej kwocie, jaka była wydana w ubiegłym roku.

Wszyscy zebrami podkreślali, że podejmujemy się trudnego zadania, ale też wszyscy wierzą w to, że będzie to impreza udana a środowiska artystyczne Kępy będą mogły w pełni pokazać swoje osiągnięcia.

Zgłoszenia do udziału w imprezie artyści powinni kierować do p. Barbary Gebler-Wasiak, dyrektora Centrum Promocji Kultury, do kierownika Domu Kultury Saska Kępa p. Roberta Jakubika a także do stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających na Kępie. Zapraszamy jak najprędzej bo czasu pozostało już bardzo niewiele.

Redakcja Gazety Saska Kępa

Tagi: Święto Saskiej Kępy, Święto Saskiej Kępy 2012

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Powraca Święto Saskiej Kępy

Powraca Święto Saskiej Kępy

sobota, 11.03.2023

Po trzyletniej przerwie powraca Święto Saskiej Kępy, odbędzie się tradycyjnie w mają sobotę, a dokładnie 27 maja 2023 roku. [...]

[Aktualizacja] Święto Saskiej Kępy 2020 w rytmie ekologii

[Aktualizacja] Święto Saskiej Kępy 2020 w rytmie ekologii

wtorek, 17.03.2020

Zaplanowane na 23 maja piętnaste Święto Saskiej Kępy zostało przesunięte (nowy termin jeszcze nie jest znany) [...]

Odholowany samochód po Święcie Saskiej Kępy. Przykra niespodzianka, która słono kosztowała

Odholowany samochód po Święcie Saskiej Kępy. Przykra niespodzianka, która słono kosztowała

sobota, 29.06.2019 109

W sobotę 25 maja Saska Kępa obchodziła swoje doroczne święto. Ulica Francuska i Paryska zamieniły się w wielki i barwny deptak wypełniony stoiskami. Nieopodal ustawione były sceny, na których odbyły się koncerty. [...]

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

„Zabierz auto z Saskiej Kępy” – podczas święta dzielnicy szykują się zmiany w organizacji ruchu

sobota, 18.05.2019

W sobotę 25 maja odbędzie się wielkie sąsiedzkie święto Saskiej Kępy. Na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje. To też doskonała możliwość, by poznać swoich sąsiadów. Podczas Święta Saskiej Kępy mieszkańcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym. [...]

Zobacz też