11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 24 stycznia 2012 r.

Młodzi grają na Pradze!

W styczniowej edycji Młodej Kultury w CPK będziemy mogli posłuchać dwóch zespołów: DOGBITE i REDROOM. Dzisiaj na łamach naszego serwisu przybliżymy Wam te zespoły młodych artystów!

Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia w Centrum Promocji Kultury (ul. Podskarbińska 2). Rozpoczęcie koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny!

DOGBITE

DogBand:

  • Marcin "Martini" Kurowski-voc.
  • Michał "Majkel" Kurowski-git, voc.
  • Paweł "Pablo" Jędrusik-git, voc.
  • Artur "Prezes" Grzenda-bas, voc.
  • Maciek "Kfiatek" Paprocki-dru.

Grupa Dogbite, znana między innymi z utworu promującego kultowy film Marka Koterskiego "Dzień Świra" powraca w nowym składzie i z nowym materiałem.

Największe sukcesy grupy przypadają na okres 2002-2005, kiedy to wspomniany utwór "Dzień Świra" ale również "Gizela", "Regałowy" oraz "Hej Mała" zajmowały pierwsze miejsca list przebojów w radiostacjach i telewizjach muzycznych. Pierwsza płyta pt. "Ugryzł Mnie pies, czyli psy, koty i inne kłopoty" (2003) zebrała bardzo pozytywne recenzje w prasie branżowej. Podobnie było z drugim wydawnictwem pt.: "Turboepka" (2005). Dogbite koncertował wówczas na wszystkich ważniejszych rockowych imprezach w kraju, takich jak np. Przystanek Woodstock, Finał WOŚP, Yach Film Festival lub Jarocin.

W 2007 roku grupa Dogbite zawiesiła działalność, chwilę po zakończeniu nagrań na trzeci album o roboczym tytule "Anatra Guardia". Jednak już od 2009 roku Dogbite regularnie koncertuje. Pod koniec marca 2011 odbyła się oficjalna premiera singla i teledysku pt. "A kto to wie" Grupa aktualnie kończy prace nad albumem pt. "Dynamit" którego premiera przewidziana jest na jesień bieżącego roku.

REDROOM

SKŁAD:

  • Paweł Jędrusik-wokal, gitara
  • Czarek Ratyński-gitara
  • Arek Zaporski-bas
  • Paweł "Padre" Stasiak-perkusja

Zespół RedRoom powstał w 2009 roku.

Wszystko zaczęło się od wspólnej pasji dwóch braci: Pawła Jędrusika (wokal, gitara) i Czarka Ratyńskiego (gitara), którzy pomimo wielu różnic znaleźli wspólny język muzyczny i z niemałymi problemami uformowali pierwszy skład zespołu.

Po kilkunastu miesiącach w składzie nastąpiły zmiany. Piotra Groblewskiego(bas) zastąpił Arek Zaporski, a Tomasza Pomorskiego (perkusja) - Paweł "Padre" Stasiak.

W samym 2011 roku RedRoom zagrał ponad trzydzieści koncertów, nie tylko w Warszawie, ale również w Krakowie, Białymstoku, Piekarach Śląskich, Łomży czy Ostrowie Wielkopolskim, a kapela zyskała nowych fanów i przyjaciół, których liczba wciąż rośnie.

Od samego początku na energetycznych koncertach panuje świetna atmosfera. Dochodzą do tego melodyjne refreny i niegłupie jak na dzisiejsze czasy teksty, w których każdy znajdzie cząstkę swojego życia. Aktualnie RedRoom pracuje nad debiutancką płytą, której premiera przewidziana jest na przełom wiosny i lata 2012 roku.

Tagi: Cpk, Kultura

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Koncert charytatywny w CPK

Koncert charytatywny w CPK

czwartek, 21.03.2019 8

Zapraszamy na Charytatywny Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. [...]

Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

środa, 25.10.2017 8

W dniach 14 – 16 października w naszym saskokępskim PROMie Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Greków Polskich. Na zgromadzonych czekało moc atrakcji między innymi koncerty, warsztaty tańców ludowych, a także potańcówki. [...]

Srebrny medal Gloria Artis dla Pana Tadeusza Burchackiego z Saskiej Kępy!

Srebrny medal Gloria Artis dla Pana Tadeusza Burchackiego z Saskiej Kępy!

poniedziałek, 26.12.2016 31

20 grudnia 2016 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostały wręczone przez wicepremiera, ministra prof. Piotra Glińskiego medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wśród laureatów znalazł się mieszkaniec naszej Saskiej Kępy Pan Tadeusz Burchacki. [...]

W rytmie gospel

W rytmie gospel

piątek, 23.11.2012 10

Z okazji 10-lecia istnienia warszawskiej grupy gospel Soul Connection, zespół zagra urodzinowy koncert 2 grudnia w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe [...]

Zobacz też