POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 11:30 (ulica Zwycięzców)
54 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1027 hPa pm2.5 34 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 59% pm10 48 μg/m3
poniedziałek , 28 listopada 2011 r. Zaproponuj newsa!

Policjanci odwiedzają przedszkolaki

Policjanci, którzy zajmują się prewencją kryminalną odwiedzają przedszkola, aby uczyć dzieci najistotniejszych zasad bezpieczeństwa. 21 listopada policjanci odwiedzili również przedszkole znajdujące się na Saskiej Kępie - Trampoline, przy ul. Zakopiańskiej 12A.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Pani Joanny, która opowiadała o pracy w policji, a także przepytywała przedszkolaki z wiedzy o zachowaniu bezpieczeństwa. Uczestnicy nauczyli się jak zachować bezpieczeństwo na drodze, w domu, na podwórku, a także w przedszkolu. Przedszkolaki utrwalały prawidłowe przechodzenie przez ulicę, uczone były, jak ważne są elementy odblaskowe oraz nauczyły się bezpiecznej pozycji na żółwika w przypadku ataku obcego psa na ulicy.

- reklama -
Na spotkanie przybyli również Tarzan i Cziko czyli wspaniałe psy: owczarek niemieckim i owczarek belgijski. Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali umiejętności, jakie posiadają czworonogi, co było dużą atrakcją dla przedszkolaków.

Mamy nadzieję, że kolejne przedszkola w naszej dzielnicy również będą organizować takie spotkania, a rodzice będą zgłaszać zapotrzebowanie na tego typu zajęcia edukacyjne.

Tagi: Policja, Przedszkole,

Zobacz również
Przedszkole „Kolorowa kraina” – protest przeciwko likwidacji zerówki

Przedszkole „Kolorowa kraina” – protest przeciwko likwidacji zerówki

czwartek, 10.03.2016 16

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola nr 178 „Kolorowa kraina” na Saskiej Kępie protestują przeciwko likwidacji zerówki w tej placówce. Nie zgadzają się również z pomysłem organizowania oddziału zerowego poza budynkiem przedszkola. Protest jest reakcją na decyzję władz Warszawy o tym, że dzieci, których rodzice nie poślą do pierwszej klasy, spędzą rok w oddziałach przedszkolnych organizowanych w szkołach. [...]

Strzały na Saskiej Kępie – zatrzymanie za napaść i usiłowanie kradzieży samochodu

Strzały na Saskiej Kępie – zatrzymanie za napaść i usiłowanie kradzieży samochodu

czwartek, 25.02.2016 13

W zeszłym tygodniu na Saskiej Kępie zatrzymano mężczyznę za napaść na funkcjonariusza i usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem samochodu. Policjanci podjęli pościg za sprawcami, którzy zaatakowali mundurowych. Padły strzały, policjantka została ranna. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram