POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 19:40 (ulica Zwycięzców)
65 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1025 hPa pm2.5 45 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 61% pm10 70 μg/m3
wtorek , 8 listopada 2011 r. Zaproponuj newsa!

Spotkanie pod Plonem

W październiku pisaliśmy o tym, że mieszkańcom Saskiej Kępy udało się uratować "Plon". Dzisiaj wszystkich zapraszamy na uroczyste odsłonięcie płaskorzeźby, które odbędzie się za tydzień w poniedziałek 14 listopada.

Zbiórka rozpoczyna się oczywiście "pod Plonem" na skrzyżowaniu ulic Zwycięzców i Katowickiej. Będzie to okazja, aby porozmawiać, spotkać znajomych i wspólnie zastanowić się co jeszcze możemy zrobić lub zmienić na Saskiej Kępie. Warto wziąć ze sobą latarki, ponieważ w ramach spotkania przewidziany jest również wieczorny spacer ulicą Katowicką.

Po wojnie zaczęto budować tu ażurowe murki z cegły, które zastępowały wcześniejsze ogrodzenia willi. Postawiono tu również gro rzeźb. O pracach rzeźbiarzy opowie Hanna Faryna-Paszkiewicz, autorka opracowań książkowych poświęconych Saskiej Kępie.

Wydarzenie odbędzie się przy wparciu Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Stowarzyszenia ŁADna Kępa oraz Fundacji Działań Kulturalnych i Społecznych "Kępa Cafe".

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tagi: Plon, Ulica Katowicka,

Zobacz również
Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

czwartek, 20.03.2014 42

Stworzona w 1947 roku płaskorzeźba "Plon" doczekała się w ostatnich latach renowacji. 14 lipca 2011 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie Plonu - dzieła autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza. [...]

Tożsamość Saskiej Kępy

Tożsamość Saskiej Kępy

niedziela, 2.06.2013

W ramach „Święta Saskiej Kępy”, zapraszamy na wydarzenia artystyczno‐kulturalne prezentowane pod wspólnym hasłem „Tożsamość Saskiej Kępy” a także do wsparcia kolejnego etapu działań „Wokół Plonu”. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy