24 aktualna temperatura 20 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 14 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 30% pm10 19 μg/m3
sobota, 5 listopada 2011 r.

Warszawa Agnieszki Osieckiej

Jeszcze do 13 listopada w ramach VI Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje w Fotoplastikonie Warszawskim możemy zobaczyć wystawę Agnieszki Osieckiej w warszawskim krajobrazie z lat 60-tych. Zdjęcia pokazują różne miejsca Warszawy - Łazienki Królewskie, Dzielnicę Wawer i oczywiście naszą Saską Kępę.

Autorem wystawy zdjęć Warszawa Agnieszki Osieckiej jest Jan Borkowski - muzyk oraz dziennikarz. Był szkolnym kolegą oraz przyjacielem Agnieszki Osieckiej. Ponadto, współpracował z artystką w Radiowym Studiu Piosenki. Jan Borkowski jest długoletnim przewodniczącym i współzałożycielem Fundacji Okularnicy oraz autorem projektów fonograficznych min. albumu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Wspólnie z Agatą Passent redaktor 10-tomowego Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej.

Festiwal Warszawski Niewinni czarodzieje to już szósta edycja wydarzeń artystycznych oraz edukacyjnych opowiadających o stolicy sprzed kilkudziesięciu lat. Organizatorem Festiwalu Warszawskiego Niewinni czarodzieje jest Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas pięciu pierwszych edycji na festiwalu pokazywana była Warszawa z lat 50 i 60-tych i prezentowani byli artyści, którzy stanowili symbole z tego okresu min. Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Agnieszka Osiecka czy Kabaret Starszych Panów.

W tym roku przedstawiana jest kultura Warszawy z lat 60 i 70-tych, czyli klimat ukazywany w opowiadaniach i scenariuszach Janusza Głowackiego oraz filmach Janusza Morgensterna. Oczywiście ten okres to także złote lata polskiej muzyki młodzieżowej rozprzestrzeniającej się na kraje Zachodu. Instytut w kolejnych edycjach festiwalu powraca do patronów poprzednich. Agnieszka Osiecka była patronką IV Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje, a tym razem będziemy mogli zobaczyć poetkę w innej odsłonie.

Wystawę zdjęć Warszawa Agnieszki Osieckiej można oglądać od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00 w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51).

Więcej na temat wystawy i festiwalu można przeczytać na stronie Fotoplastikon Warszawski.

foto: fotoplastikonwarszawski.pl

Tagi: Agnieszka Osiecka

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Hipermarket kontra Osiecka. Czy jest szansa na porozumienie?

Hipermarket kontra Osiecka. Czy jest szansa na porozumienie?

piątek, 15.02.2019 107

Pomnik autorstwa Teresy i Dariusza Kowalskich przez ostatnie lata znajdował się tuż przed kawiarnią Rue de Paris. Ostatnio sąsiedztwo zmieniło się na… sklep spożywczy. A to rozpętało na Saskiej Kępie prawdziwą burzę. [...]

Osiecka w popkulturze

Osiecka w popkulturze

wtorek, 13.11.2018

Gratka dla fanów twórczości Agnieszki Osieckiej. Pod koniec października na rynku pojawił się zestaw czterech unikatowych płyt z 90. piosenkami artystki, zatytułowany "Osiecka w popkulturze". [...]

PROM Kultury Saska Kępa rozbrzmi dźwiękami i słowami Osieckiej!

PROM Kultury Saska Kępa rozbrzmi dźwiękami i słowami Osieckiej!

środa, 10.10.2018

14 października 2018 r. na PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się koncert finałowy Mazowieckiego XI. Przeglądu Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej „Taką nas ścieżką poprowadź 2018”. [...]

„Taką nas ścieżką poprowadź 2017” - ruszył X. przegląd Osieckowy

„Taką nas ścieżką poprowadź 2017” - ruszył X. przegląd Osieckowy

niedziela, 16.07.2017 10

Ruszyły zapisy na jubileuszowy Mazowiecki X. Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej pod hasłem „Taką nas ścieżką poprowadź 2017”. Zachęcamy do udziału! [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję