POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 21:20 (ulica Zwycięzców)
34 aktualna temperatura 24 °C
ciśnienie 1011 hPa pm2.5 21 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 56% pm10 27 μg/m3
sobota, 5 listopada 2011 r.

Warszawa Agnieszki Osieckiej

Jeszcze do 13 listopada w ramach VI Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje w Fotoplastikonie Warszawskim możemy zobaczyć wystawę Agnieszki Osieckiej w warszawskim krajobrazie z lat 60-tych. Zdjęcia pokazują różne miejsca Warszawy - Łazienki Królewskie, Dzielnicę Wawer i oczywiście naszą Saską Kępę.

Autorem wystawy zdjęć Warszawa Agnieszki Osieckiej jest Jan Borkowski - muzyk oraz dziennikarz. Był szkolnym kolegą oraz przyjacielem Agnieszki Osieckiej. Ponadto, współpracował z artystką w Radiowym Studiu Piosenki. Jan Borkowski jest długoletnim przewodniczącym i współzałożycielem Fundacji Okularnicy oraz autorem projektów fonograficznych min. albumu z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Wspólnie z Agatą Passent redaktor 10-tomowego Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej.

Festiwal Warszawski Niewinni czarodzieje to już szósta edycja wydarzeń artystycznych oraz edukacyjnych opowiadających o stolicy sprzed kilkudziesięciu lat. Organizatorem Festiwalu Warszawskiego Niewinni czarodzieje jest Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas pięciu pierwszych edycji na festiwalu pokazywana była Warszawa z lat 50 i 60-tych i prezentowani byli artyści, którzy stanowili symbole z tego okresu min. Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Agnieszka Osiecka czy Kabaret Starszych Panów.

W tym roku przedstawiana jest kultura Warszawy z lat 60 i 70-tych, czyli klimat ukazywany w opowiadaniach i scenariuszach Janusza Głowackiego oraz filmach Janusza Morgensterna. Oczywiście ten okres to także złote lata polskiej muzyki młodzieżowej rozprzestrzeniającej się na kraje Zachodu. Instytut w kolejnych edycjach festiwalu powraca do patronów poprzednich. Agnieszka Osiecka była patronką IV Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje, a tym razem będziemy mogli zobaczyć poetkę w innej odsłonie.

Wystawę zdjęć Warszawa Agnieszki Osieckiej można oglądać od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00 w Fotoplastikonie Warszawskim (Al. Jerozolimskie 51).

Więcej na temat wystawy i festiwalu można przeczytać na stronie Fotoplastikon Warszawski.

foto: fotoplastikonwarszawski.pl

Tagi: Agnieszka Osiecka

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
„Taką nas ścieżką poprowadź 2017” - ruszył X. przegląd Osieckowy

„Taką nas ścieżką poprowadź 2017” - ruszył X. przegląd Osieckowy

niedziela, 16.07.2017 10

Ruszyły zapisy na jubileuszowy Mazowiecki X. Przegląd Artystycznych Inspiracji Twórczością Agnieszki Osieckiej pod hasłem „Taką nas ścieżką poprowadź 2017”. Zachęcamy do udziału! [...]

Mija 10 lat od odsłonięcia pomnika Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie

Mija 10 lat od odsłonięcia pomnika Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie

piątek, 19.05.2017 21

Pomnik Agnieszki to na pewno jedno z bardziej charakterystycznych miejsc na Kępie, a przede wszystkim na ulicy Francuskiej. To tutaj też każdego roku dociera uroczysta parada otwierająca Święto Saskiej Kępy. [...]

Spotkanie z Osiecką w Teatrze Rampa

Spotkanie z Osiecką w Teatrze Rampa

czwartek, 2.02.2017 41

20 stycznia odbyła się premiera niesamowitego spektaklu w reż. Cezarego Domagały pt. „Cafe Sax – piosenki Agnieszki Osieckiej” w Teatrze Rampa. To niepowtarzalna okazja by posłuchać ponadczasowych piosenek tej wybitnej poetki. [...]

Agnieszka Osiecka skończyłaby dziś 80 lat

Agnieszka Osiecka skończyłaby dziś 80 lat

wtorek, 8.11.2016 45

Wspominając Agnieszkę w Promie Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu Leny Piękniewskiej. Wieczór zdominują piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej - utwory melancholijne, rzewne, ale nie zabraknie też tych niosących nadzieję. [...]

Polecamy: Kwiaty nie tylko na dzień kobiet