11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 26 października 2011 r.

Nowe miejsca w szpitalu na Niekłańskiej

Do 2013 roku w Szpitalu Dziecięcym ma powstać 130 nowych miejsc dla pacjentów. Biorąc pod uwagę niedobór w warszawskich szpitalach na oddziałach pediatrycznych jest to bardzo dobra informacja.

Została już podpisana umowa z wykonawcą na rozbudowę szpitala. W nowym budynku powstanie blok operacyjny, oddział pooperacyjny oraz oddział intensywnej terapii. Sala operacyjna będzie również przystosowana do zabiegów laparoskopowych. Nowe miejsca w szpitalu mają spełniać europejskie standardy, przewidziane jest zaplecze socjalne oraz kuchnia dla rodziców. Samorząd województwa na rozbudowę szpitala przeznaczył 71 mln zł.

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej to pierwszy szpital dziecięcy zbudowany w stolicy po II wojnie światowej. To także pierwsza tego typu placówka dla prawobrzeżnej części Warszawy, która zaczęła swoją działalność w 1959 r. Każdego roku w Szpitalu przyjmuje się 13 tys. dzieci i przeprowadza się około 6 tys. operacji. Szpital posiada jedyny SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) dla dzieci na obszarze Mazowsza.

Tagi: Szpital Na Niekłańskiej

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

środa, 1.04.2020 2517

Jeden z pracowników Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej 4/24 zwraca się z prośbą o pomoc. Blok Operacyjny potrzebuje środków ochronnych - brakuje masek, rękawiczek oraz ochraniaczy na buty. Liczymy na Wasze wsparcie! [...]

Strefa rodzica w szpitalu na Niekłańskiej

Strefa rodzica w szpitalu na Niekłańskiej

poniedziałek, 16.07.2018 16

Pod koniec czerwca, w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie została otwarta Strefa Rodzica. [...]

Zobacz też