POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 03:50 (ulica Zwycięzców)
81 aktualna temperatura -1 °C
ciśnienie 1024 hPa pm2.5 68 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 94% pm10 96 μg/m3
środa , 26 października 2011 r. Zaproponuj newsa!

Nowe miejsca w szpitalu na Niekłańskiej

Do 2013 roku w Szpitalu Dziecięcym ma powstać 130 nowych miejsc dla pacjentów. Biorąc pod uwagę niedobór w warszawskich szpitalach na oddziałach pediatrycznych jest to bardzo dobra informacja.

Została już podpisana umowa z wykonawcą na rozbudowę szpitala. W nowym budynku powstanie blok operacyjny, oddział pooperacyjny oraz oddział intensywnej terapii. Sala operacyjna będzie również przystosowana do zabiegów laparoskopowych. Nowe miejsca w szpitalu mają spełniać europejskie standardy, przewidziane jest zaplecze socjalne oraz kuchnia dla rodziców. Samorząd województwa na rozbudowę szpitala przeznaczył 71 mln zł.

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej to pierwszy szpital dziecięcy zbudowany w stolicy po II wojnie światowej. To także pierwsza tego typu placówka dla prawobrzeżnej części Warszawy, która zaczęła swoją działalność w 1959 r. Każdego roku w Szpitalu przyjmuje się 13 tys. dzieci i przeprowadza się około 6 tys. operacji. Szpital posiada jedyny SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) dla dzieci na obszarze Mazowsza.

Tagi: Szpital Na Niekłańskiej,

Zobacz również

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy