11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 19 października 2011 r.

Kobieca strona Saskiej Kępy

Chcecie poznać wyjątkowe Warszawianki? Projekt "Warszawianka" przedstawia kobiety, które fascynują, zadziwiają oraz te o których niekoniecznie jest głośno.

Najpierw poszukiwania wyjątkowych kobiet

Sposobem opowiadania o kobietach będzie reportaż, fotografia, ilustracja, czy komiks. Do udziału w warsztatach zaproszone są przede wszystkim osoby w wiek od 16 do 24 lat, które interesują się jedną z tych wymienionych dziedzin. Praca nie powinna zajmować więcej niż stronę A4, a do zgłoszenia należy załączyć przykłady swoich prac, w formie:

  • fotografii (jeden gotowy materiał do 12 zdjęć albo 12 pojedynczych zdjęć),
  • reportażu (tekst lub dźwięk),
  • ilustracji/ komiksu (do 3 plików).

Należy wypełnić formularz, a gotowe zgłoszenie wysłać mailem na adres projektwarszawianka@gmail.com.

W listopadzie wybrane osoby wezmą udział w spotkaniach z dziennikarzami, fotografami i rysownikami. Nie trzeba od razu przesyłać całej pracy, ale przede wszystkim pokazać, że potrafimy zauważyć ciekawe osoby. Istotne jest przesłanie chociaż próbki swojej pracy, ponieważ dopiero na warsztatach będą powstawać ostateczne opracowania. Te przygotowane projekty przedstawiające wyjątkowe kobiety zostaną umieszczone na multimedialnej mapie. Oczywiście kobieca mapa Warszawy ma się stale powiększać.

Rekrutacja trwa do 25 października. Udział w projekcie jest bezpłatny

Wycieczki śladami wyjątkowych kobiet

Na spacery zaproszeni zostają uczestnicy projektu „Warszawianka” oraz uczestnicy projektu "Warszawa dla początkujących", którzy zapiszą się na dany spacer.

Już 6 listopada odbędą się dwie pierwsze wycieczki. Projekt "Warszawianka" rozpoczyna trasę od Pragi Północ i Saskiej Kępy! Spacery będzie prowadzić Katarzyna Chudyńska - Szuchnik, specjalistka od alternatywnego zwiedzania miasta, prowadzącą blog warsoff.blox.pl. Katarzyna Chudyńska - Szuchnik przygotowała już dwie autorskie trasy, które znalazły się w przewodniku Sylwii Chutnik "Warszawa kobiet".

Spacer po Pradze Południe odbędzie się w godzinach 10-12, a po Saskie Kępie 14-16.

Tak do poznania kobiecej strony Saskiej Kępy zachęcają nas organizatorzy: Ta piękna, willowa dzielnica najczęściej kojarzona z postacią Agnieszki Osieckiej jest pełna wspomnień o mniej znanych mieszkankach, głównie z okresu dwudziestolecia międzywojenngo. Nieraz ich losy są bardzo tragiczne. Tu tworzyły bądź mieszkały awangardowe architektki - Jadwiga Dobrzyńska i Helena Syrkusowa, artystki - Teresa Roszkowska i Olga Niewska, jak również kobiety zaangażowane w walkę podczas okupacji. Poznamy też sprytną i wpływową królewską metresę - Mariannę Denhoff, jedną z pierwszych właścicielek Saskiej Kepy.
Źródło: Projekt Warszawianka.

Tagi: Kobieta, Warszawianka

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Konkurs - smukła sylwetka z Salonem Futuro!

Konkurs - smukła sylwetka z Salonem Futuro!

środa, 19.06.2013 1

Salon futuro zaprasza Was do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania zabiegi wyszczuplające! [...]

Konkurs z Salonem Futuro

Konkurs z Salonem Futuro

czwartek, 6.06.2013 18

Do końca czerwca macie szansę na udział w konkursie z Salonem Futuro! Do wygrania zabiegi, makijaż, manicure i strzyżenie! [...]

Zobacz też