11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 14 października 2011 r.

Kogo wybrali mieszkańcy Saskiej Kępy?

Byliśmy ciekawi, jak wyglądała frekwencja i wyniki wyborów na Saskiej Kępie w porównaniu do całego kraju, Warszawy i Pragi Południe. Wszystko skrupulatnie policzyliśmy i dzielimy się z Wami naszą wiedzą.

Okazuje się, że frekwencja na Saskiej Kępie - 69,82 % w porównaniu z Pragą Południe - 66,94 % była wysoka, ale porównywalna do frekwencji w całej Warszawie - 69,44 %.

Frekwencja w wyborach (%)


I wyniki wyborów:
Wyniki na Saskiej Kêpie


Na Saskiej Kępie zdecydowanie wygrywa PO z 50,75 % poparciem. przed PiS - 28,03 %. Trzeci jest Ruch Palikota - 9,67% , a na czwartym miejscu SLD - 6,93%. Pozostałe ugrupowania otrzymały niewiele głosów uzyskując następujące poparcie: PJN - 2,76%, PSL - 1,50%, Polska Partia Pracy - 0,36 %.

Warto wiedzieć, że kandydat z Saskiej Kępy - Adam Kwiatkowski z partii Prawo i Sprawiedliwość został wybrany na posła. Gratulujemy i mamy nadzieję, że pan Adam jako osoba związana z naszą dzielnicą będzie wspierał Saską Kępę.

Przed wyborami pan Adam w Gazecie "Saska Kępa” tak wypowiadał się na temat organizacji imprez w pobliżu Saskiej Kępy: "Warto, mówiąc o Euro 2012 zastanowić się jak będzie wyglądało życie mieszkańców Saskiej Kępy podczas wielkich imprez odbywających się na Stadionie Narodowym. Dotychczasowe doświadczenia są niepokojące. Mieszkańcy Saskiej Kępy zostali pozostawieni samym sobie. Ja mam nadzieję, że z tych błędów zostaną wciągnięte wnioski i na pewno będę walczył o to, aby w przyszłości interes mieszkańców został uwzględniony.”
Od 2006 r. pan Adam był Radnym m.st. Warszawy, a wcześniej Radnym Dzielnicy Praga - Południe. Od dawna współpracuje z Akademia im. Leona Koźmińskiego, gdzie prowadzi wykłady z Przedsiębiorczości Społeczności Lokalnych.

Główne zobowiązania, jakie przedstawia Pan Adam to działania na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych, starszych, potrzebujących pomocy i środowisk polonijnych. Pan Adam stawia również na ochronę środowiska oraz działania wspierające realizację stołecznych inwestycji. Więcej na temat posła Adama Kwiatkowskiego możesz przeczytać na stronie www.adamkwiatkowski.pl.

foto: Piotr Waglowski (wikipedia.pl)

Tagi: Wybory

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Dom Białoruski na Saskiej Kępie

Dom Białoruski na Saskiej Kępie

poniedziałek, 14.09.2020 27

9 września do Warszawy przyjechała Swiatłana Cichanouska - kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w walce o urząd Prezydenta Białorusi. Po wygłoszonym wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim premier Mateusz Morawiecki wręczył jej klucze od willi przy ulicy Krynicznej 6, która stała się nową siedzibą Domu Białoruskiego. [...]

Kto wygrał wybory na Pradze Południe?

Kto wygrał wybory na Pradze Południe?

wtorek, 14.07.2020 36

Wczoraj odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda uzyskał wynik 51,08% głosów. Tym wynikiem pokonał Rafała Trzaskowskiego, który zdobył poparcie 48,92% wyborców. A jak kształtują się wyniki w Warszawie? [...]

Minął czas powyborczych porządków. Plakatami zajmą się służby miejskie

Minął czas powyborczych porządków. Plakatami zajmą się służby miejskie

niedziela, 9.12.2018 19

20 listopada w Warszawie upłynął termin, w którym kandydaci w wyborach samorządowych zobowiązani byli do posprzątania swoich plakatów. [...]

Zbliżają się wybory Rady Osiedla Saska Kępa

Zbliżają się wybory Rady Osiedla Saska Kępa

wtorek, 1.05.2018 5

Już 17 czerwca 2018 roku odbędą się wybory do rad osiedli, czyli samorządów mieszkańców. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są od 21 do 25 maja 2018. Wszystkich, którym nie jest obojętna przyszłość naszej okolicy, zachęcamy do aktywnego udziału! [...]

Zobacz też