POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 15:10 (ulica Zwycięzców)
11 aktualna temperatura 13 °C
ciśnienie 1028 hPa pm2.5 7 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 61% pm10 9 μg/m3
piątek, 14 października 2011 r.

Kogo wybrali mieszkańcy Saskiej Kępy?

Byliśmy ciekawi, jak wyglądała frekwencja i wyniki wyborów na Saskiej Kępie w porównaniu do całego kraju, Warszawy i Pragi Południe. Wszystko skrupulatnie policzyliśmy i dzielimy się z Wami naszą wiedzą.

Okazuje się, że frekwencja na Saskiej Kępie - 69,82 % w porównaniu z Pragą Południe - 66,94 % była wysoka, ale porównywalna do frekwencji w całej Warszawie - 69,44 %.

Frekwencja w wyborach (%)


I wyniki wyborów:
Wyniki na Saskiej Kêpie


Na Saskiej Kępie zdecydowanie wygrywa PO z 50,75 % poparciem. przed PiS - 28,03 %. Trzeci jest Ruch Palikota - 9,67% , a na czwartym miejscu SLD - 6,93%. Pozostałe ugrupowania otrzymały niewiele głosów uzyskując następujące poparcie: PJN - 2,76%, PSL - 1,50%, Polska Partia Pracy - 0,36 %.

Warto wiedzieć, że kandydat z Saskiej Kępy - Adam Kwiatkowski z partii Prawo i Sprawiedliwość został wybrany na posła. Gratulujemy i mamy nadzieję, że pan Adam jako osoba związana z naszą dzielnicą będzie wspierał Saską Kępę.

Przed wyborami pan Adam w Gazecie "Saska Kępa” tak wypowiadał się na temat organizacji imprez w pobliżu Saskiej Kępy: "Warto, mówiąc o Euro 2012 zastanowić się jak będzie wyglądało życie mieszkańców Saskiej Kępy podczas wielkich imprez odbywających się na Stadionie Narodowym. Dotychczasowe doświadczenia są niepokojące. Mieszkańcy Saskiej Kępy zostali pozostawieni samym sobie. Ja mam nadzieję, że z tych błędów zostaną wciągnięte wnioski i na pewno będę walczył o to, aby w przyszłości interes mieszkańców został uwzględniony.”
Od 2006 r. pan Adam był Radnym m.st. Warszawy, a wcześniej Radnym Dzielnicy Praga - Południe. Od dawna współpracuje z Akademia im. Leona Koźmińskiego, gdzie prowadzi wykłady z Przedsiębiorczości Społeczności Lokalnych.

Główne zobowiązania, jakie przedstawia Pan Adam to działania na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych, starszych, potrzebujących pomocy i środowisk polonijnych. Pan Adam stawia również na ochronę środowiska oraz działania wspierające realizację stołecznych inwestycji. Więcej na temat posła Adama Kwiatkowskiego możesz przeczytać na stronie www.adamkwiatkowski.pl.

foto: Piotr Waglowski (wikipedia.pl)

Tagi: Wybory

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zbliżają się wybory Rady Osiedla Saska Kępa

Zbliżają się wybory Rady Osiedla Saska Kępa

wtorek, 1.05.2018 5

Już 17 czerwca 2018 roku odbędą się wybory do rad osiedli, czyli samorządów mieszkańców. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są od 21 do 25 maja 2018. Wszystkich, którym nie jest obojętna przyszłość naszej okolicy, zachęcamy do aktywnego udziału! [...]

Wybory przedstawicieli Rady Osiedla - głosowanie 29 czerwca.

Wybory przedstawicieli Rady Osiedla - głosowanie 29 czerwca.

czwartek, 19.06.2014 80

29 czerwca mieszkańcy Pragi Południe wybiorą swoich przedstawicieli do Rady Osiedla. Dzielnica podzielona jest na 8 osiedli. Tego dnia wybory odbędą się na osiedlach: Gocław, Grochów Centrum, Grochów Kinowa, Grochów Południowy, Grochów Północny, Kamionek, Przyczółek Grochowski i Saska Kępa. Saskokępianie wybiorą do swojej rady 21 przedstawicieli. [...]

Polecamy: Kwiaty nie tylko na dzień kobiet