11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 12 września 2011 r.

Trwają zapisy na SZAFĘ - Szkolną Akademię Filmową, czyli rozwój poprzez film

NoveKino Praha weźmie udział w corocznym programie SZAFA mającym na celu edukowanie młodego pokolenia przez kino. Ta inicjatywa edukacyjna oprócz uwrażliwienia na sztukę, ma pokazać jak bronić się przed manipulacjami jakimi poddawani są widzowie.

Podczas zajęć dla różnych grup wiekowych uczestnicy dowiedzą się co to jest film i jak się go tworzy. Przed każdymi zajęciami będzie prowadzona fachowa prelekcja przez autora programu Andrzeja Kaweckiego. To prawdziwy pasjonat kina, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 1998-2008 pracownik w Dziale Zbiorów Filmowych i Wydawnictw Filmoteki Narodowej, współautor komputerowej bazy danych zbiorów Filmoteki Narodowej, jeden z pomysłodawców i organizatorów festiwalu "Święto Niemego Kina".

Program Szkolnej Akademii Filmowej przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. Podczas zajęć zapewniona będzie muzyka na żywo oraz wykorzystywane będą rozmaite rekwizyty.

Z pewnością warto zainteresować szkoły programem SZAFY. Dobór unikatowych i wartościowych filmów jest gwarancją wysokiego poziomu tego wydarzenia. Zapisy w kinie NoveKino Praha pod numerem tel. 22 343 03 02. Uwaga, ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji i szczegółowy program znajdziesz na stronie www.szafa.edu.pl.

foto: NoveKino Praha

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też