POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 03:30 (ulica Zwycięzców)
78 aktualna temperatura -1 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 61 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 95% pm10 88 μg/m3
środa , 27 lipca 2011 r. Zaproponuj newsa!

Uliczkami Saskiej Kępy...

Dlaczego Saska? Dlaczego Kępa?

Odpowiedzi m.in. na te dwa pytania poznali uczestnicy pierwszego w historii, oficjalnego spaceru po Saskiej Kępie zorganizowanego przez Kawiarnię "Stara Praga" na ul. Targowej. Kilkunastu miłośników historii prawobrzeżnej Warszawy po najciekawszych miejscach Saskiej Kępy oprowadzała rodowita prażanka i licencjonowany przewodnik - Pani Anna Iwasińska.

Nominalnie spacer miał trwać od godz. 14:00 do 17:30, ale faktyczny czas jego trwania był o kilkadziesiąt minut dłuższy. Powód? Historia każdej kamienicy, willi i ulicy znajdujących się na trasie wycieczki były na tyle ciekawe i obszerne, że opowieści o nich wprost nie znały końca. Co znamienne - dopisała pogoda - kilkunastostopniowa aura to wprost wymarzone warunki do zwiedzania!

Spacer rozpoczął się pod kawiarnią. Następnie, uczestnicy udali się autobusem na Plac Przymierza na Saskiej Kępie. Gdzie faktycznie rozpoczął się spacer - w głąb dzielnicy i jej historii (trasa spaceru dostępna jest tutaj ). Kilkugodzinne zwiedzanie zakończyło się w Kawiarni "Stara Praga", gdzie zmęczeni spacerowicze mieli okazje zasmakować tradycyjnych, warszawskich specjałów jak m.in. bułki z pieczarkami.

Więcej informacji o fascynujących historiach i anegdotach, jakie poznaliśmy podczas spaceru od Pani Anny Iwasińskiej - wkrótce w naszej obszernej relacji :)

Tagi: Plac Przymierza,

Zobacz również
Powiew świata mody w Sercu Saskiej Kępy

Powiew świata mody w Sercu Saskiej Kępy

wtorek, 17.09.2013 33

W budynku przy Pl. Przymierza zlokalizowany jest sklep, który łączy w sobie ducha mody prosto z mediolańskich wybiegów z korzystnym i praktycznym podejściem do ceny. [...]

Ukazała się historia parafii na Saskiej Kępie

Ukazała się historia parafii na Saskiej Kępie

sobota, 15.06.2013 13

Historia naszej parafii przy ulicy Nobla sięga 1938 roku. "Pamięć i wdzięczność" to pozycja poświęcona nie tylko historii kościoła, ale i jego wiernych oraz duchownych. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy nie tylko na Walentynki