11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
sobota, 16 lipca 2011 r.

Archimapa czyli przewodnik po warszawskiej architekturze!

Doczekaliśmy się pierwszej z pięciu serii dwujęzycznych map-przewodników po warszawskiej architekturze. Archimapa to połączenie lekcji o architekturze z praktyką, każdy zwiedzający sam może sobie ułożyć trasę zwiedzania.

Pierwsza Archimapa wydana przez Instytut Stefana Starzyńskiego oddział Muzeum Powstania Warszawskiego pokazuje prawie sto obiektów powstałych pomiędzy 1918 r. a 1939 r. Autorzy podkreślają, że wybór wyjątkowych miejsc był trudny, ale starali się pokazać różne tendencje w szczegółowy sposób. Na mapie oprócz informacji historycznych można przeczytać o możliwości zwiedzania niektórych obiektów od środka. Przewodnik obejmuje centrum, bliską Ochotę, bliski Mokotów i Saską Kępę.

30 czerwca w Domu Funkcjonalnym na Saskiej Kępie odbyła się promocja Archimapy. Po spotkaniu jej autorzy zaprosili na spacer śladami modernizmu po Saskiej Kępie. Teraz czekamy na kolejne trzy archimapy dotyczące różnej tematyki: socreal , późny modernizm, architektura najnowsza oraz architektura niezaistniała.

Udanego zwiedzania!

Więcej informacji znajdziesz na stronie MagazynWAW

Tagi: Muzeum Powstania Warszawskiego

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Śpiewanki Osieckowe - Gdzie jest szlagier?

Śpiewanki Osieckowe - Gdzie jest szlagier?

czwartek, 19.05.2011 1

20 maja odbędzie się pierwszy z koncertów w ramach 14. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" - "Śpiewanki Osieckowe - Gdzie jest szlagier?". Do wspólnego śpiewania piosenek Agnieszki Osieckiej zapraszają Fundacja Okularnicy oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. [...]

Zobacz też