11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 25 sierpnia 2023 r.

Krąg Praskich Kobiet

Fundacja Kreatywni zaprasza mieszkanki Pragi-Południe do udziału w projekcie “Krąg Praskich Kobiet”, finansowanym z budżetu m.st. Warszawa! W ciągu najbliższych trzech miesięcy będziemy zasiadać w kręgu w kobiecym gronie, aby rozmawiać o tym, co dla nas ważne i nawiązywać nowe relacje.

Krąg to bezpieczna przestrzeń, w której każda osoba może podzielić się swoimi doświadczeniami i odczuciami odnoszącymi się do uprzednio wybranego tematu. W kręgu mówimy o sobie i swojej perspektywie. Nie przerywamy, nie doradzamy i nie pouczamy. Słuchamy się i dajemy sobie wzajemną uważność i akceptację. To dobra przestrzeń, do eksploracji samej siebie i przeglądania się w innych osobach, ale również aby nawiązać nowe sąsiedzkie znajomości lub zacieśnić już istniejące. Spotkania są zaadresowane do pełnoletnich kobiet, mieszkanek dzielnicy Praga-Południe. Projekt ma na celu wsparcie uczestniczek w rozwoju i odkrywaniu własnego potencjału, promowanie otwartej, autentycznej i uważnej komunikacji, a także wzmocnienie społeczności lokalnej poprzez stworzenie przestrzeni do integracji i wymiany zasobów.

Krąg będziemy rozpoczynać prowadzoną wizualizacją nawiązującą do tematu przewodniego, a kończyć ćwiczeniem autorefleksyjnym podsumowującym spotkanie. W trakcie będzie też przerwa na herbatę i mały poczęstunek oraz przestrzeń na swobodne rozmowy i wymianę kontaktów między uczestniczkami. W ramach projektu odbędzie się 10 spotkań, każde skupione wokół jednego z różnorodnych i uniwersalnych tematów, które znajdziecie w harmonogramie poniżej.

Spotkania będą odbywać się w wybrane wtorki, w godzinach 17-20.30 w Miejscu Aktywności Lokalnej “Odlot” znajdującym się w Terminalu Kultury Gocław na ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

HARMONOGRAM

  • I. 22.08.2023 - OBFITOŚĆ FINANSOWA
  • II. 29.08.2023 - PRZYJEMNOŚĆ I SELF-CARE
  • III. 05.09.2023 - NATURA
  • IV. 12.09.2023 - MĄDROŚĆ I INTUICJA
  • V. 19.09.2023- ZŁOŚĆ I GRANICE
  • VI. 10.10.2023 - KREATYWNOŚĆ I TWÓRCZOŚĆ
  • VII. 17.10.2023 - RELACJA ZE SOBĄ
  • VIII.24.10.2023 - CIAŁO I ZMYSŁY
  • IX. 31.10.2023 - ZMIANA-TRANSFORMACJA
  • X. 07.11.2023 - WSPÓLNOTA -SIOSTRZEŃSTWO

Obowiązują zapisy

Spotkania poprowadzi Weronika Zaborowska, młoda animatorka kultury, bodyworkerka i aktorka.

Weronika edukuje w zakresie emocji, ciała, kobiecości i sztuki. Tworzy przestrzeń do eksploracji i ekspresji siebie. Wspiera w rozwoju i towarzyszy w transformacji. Projektuje interaktywne doświadczenia z pogranicza samorozwoju i sztuki, realizuje autorskie projekty artystyczno-kulturalne, prowadzi kręgi kobiet i warsztaty, masuje w nurcie Lomi Lomi Nui. Współpracuje z teatrami, instytucjami kultury i przestrzeniami edukacyjnymi w całej Polsce. Od 2021 roku swoje działania realizuje pod nazwą Światoczułość (zobacz na FB).

W razie pytań prosimy kontaktować się z prowadzącą. Telefonicznie: 791 403 123 lub mailowo: kragpraskichkobiet@gmail.com

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Informacja Prasowa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wolt również na Saskiej Kępie

Wolt również na Saskiej Kępie

środa, 5.12.2018 16

Polski startup Daily łączy siły z fińskim Wolt – jedną z najszybciej rosnących europejskich firm technologicznych. Jedzenie z poziomu aplikacji zamówimy również z (i na) Saskiej Kępy. [...]

Zobacz też