11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 16 czerwca 2023 r.
Artykuł sponsorowany

Podsumowanie sezonu Legii Warszawa!

Piłkarze Legii Warszawa zakończyli obecną kampanię Ekstraklasy na pozycji wicemistrza, a dodatkowo sięgnęli po Puchar Polski. Jakie były to rozgrywki dla ekipy ze stolicy?

Znakomite występy na swoim boisku

Od początku sezonu piłkarze Legii Warszawa mieli w pamięci to, co wydarzyło się w poprzedniej kampanii. Wojskowi jednak zaprezentowali się o wiele lepiej i tym razem nie musieli walczyć o utrzymanie. Praktycznie od samego początku ta drużyna znajdowała się w czołówce i ostatecznie zakończyła zmagania na pozycji wicemistrza kraju. Lepszy od Legii okazał się jedynie Raków Częstochowa, który był zdecydowanie najlepszym zespołem w Ekstraklasie.

Podsumowując występy Wojskowych w tegorocznym sezonie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na znakomite występy przed własną publicznością. Legia zakończyła sezon bez choćby jednej porażki na swoim stadionie. Bez wątpienia jest to wyczyn, który trzeba będzie wziąć pod uwagę przy śledzeniu następnej kampanii.

Wicemistrzostwo Polski na osłodę

Przed startem tego sezonu Legia klasycznie była przez bukmacherów uznawana za jednego z głównych kandydatów do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Analitycy zwracali jednak uwagę na fakt, że w poprzedniej kampanii drużyna zaprezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań i tak naprawdę nie wiadomo, czego można się po niej spodziewać. Zmiana szkoleniowca okazała się jednak strzałem w dziesiątkę i odmieniła losy tych rozgrywek.

Legia przez większą część sezonu plasowała się na pozycji wicemistrza Polski i chociaż pojawiły się momenty, w których wydawało się, że może nawiązać rywalizację z Rakowem Częstochowa, to jednak lider pewnie obronił swoją pozycję.

Przejdź do strony, aby sprawdzić ofertę na mecze Legii Warszawa i inne wydarzenia!

Puchar Polski jedynym trofeum!

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dla kibiców Legii Warszawa było finałowe starcie o Puchar Polski. Bukmacher przed startem tego spotkania faworyzował ekipę Rakowa Częstochowa, jednak ostatecznie to drużyna ze stolicy sięgnęła po tytuł. O losach tej rywalizacji mogły zdecydować już początkowe minuty, kiedy arbiter zdecydował się na usunięcie z boiska jednego z zawodników Wojskowych.

Legia nie poddała się jednak po czerwonej kartce i zaczęła bronić całą drużyną. Wojskowi wytrzymali w swoim ustawieniu bez straty bramki aż do końca spotkania, uwzględniając, w co nawet dogrywkę. Ostatecznie o losach tego meczu miały zdecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy ze stolicy.

Tym samym Legia Warszawa zakończyła obecną kampanię z wicemistrzostwem Polski, a także wywalczonym pucharem. Biorąc pod uwagę, jak wyglądały nastroje kibiców po zakończeniu ubiegłego sezonu, trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry rezultat i daje spore nadzieje na przyszłość. Legia już w tym momencie dokonała kilku ciekawych wzmocnień na nowe rozgrywki, a biorąc pod uwagę fakt, że wraca do gry w pucharach, takie ruchy są konieczne. PZBuk bukmacher uważa, że Legia może być głównym kandydatem do mistrzostwa przy zmianach w Rakowie.

Sprawdź najnowsze wiadomości z Saskiej Kępy!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Tagi: Legia

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też