11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 17 marca 2021 r.
Artykuł sponsorowany

Boks w plenerze - zajęcia ogólnorozwojowe. Ogródek Jordanowski ul. Alfreda Nobla 18

Jeżeli masz już dość siedzenia w domu i chciałbyś aktywnie spędzić czas, to zapraszam na zajęcia w plenerze w naszej okolicy. Celem inicjatywy jest zebranie grupy ludzi, którzy chcą zadbać o swoje samopoczucie i spędzić trochę czasu na powietrzu. A przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę oraz stworzenie społeczności ludzi aktywnych.

Choć może się wydawać, że zajęcie w plenerze to duże ryzyko ze względów pogodowych. Z doświadczenia wiem, że klimat grupy i charakter jej członków, mogą przepędzić każdą chmurę :). Na trening nie ma złej pogody, to tylko kwestia chęci i motywacji. A jeżeli w pojedynkę jest ci o nią ciężko, to grupa fajnych ludzi, może być tym, czego właśnie potrzebujesz. I co zmotywuje cię do akcji. Pozytywnych stron zajęć na świeżym powietrzu jest bardzo wiele, czego szczególnie nie trzeba udowadniać. Dobrze przewietrzona głowa jest spokojniejsza i bardziej wydajna. Dobrze zaplanowana aktywność fizyczna może pomóc w poradzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Dobra atmosfera naładuje nas pozytywną energią. Endorfiny po wysiłku to czysta fizjologia.

Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy z wykorzystaniem techniki bokserskiej oraz naukę boksu od podstaw. Godzinny trening obejmuje szereg gier i zabaw, jak również ćwiczenia z zakresu mobility, strechingu, wzmacniania, kształtowania koordynacji ruchowej. Podczas zajęć pracujemy nad rozwojem wszystkich cech motorycznych. A są nimi: siła, szybkość, wytrzymałość, moc. Elementy boksu to początkowo nauka postawy bokserskiej, poruszania się, wyprowadzania ciosów. Dalsza nauka to praca nad obroną, nauka zadawania ciosów w kombinacjach. Praca odbywa się zarówno w parach, jak i w kolumnie ćwiczebnej. Taki charakter pracy pozwala na wzajemną motywację, budowanie relacji, a także zdrową rywalizację. Specjalistyczne gry i zabawy mają zadanie stworzenie przyjemnego klimatu zajęć. Jak i nabywanie pewnych odruchów przydatnych w sztuce bokserskiej. Oprócz kształtowania ciała kształtujemy także charakter. Pewne zadania będą wymagały od nas przełamania naszych lęków i słabszych stron.

Miejscem docelowym naszych spotkań jest Ogródek Jordanowski, ulica Alfreda Nobla 18. Boiska do piłki koszykowej. Możliwe są inne lokalizacje w zależności od ilości chętnych. Kwestia dni treningowych i dokładnej godziny do dokładnego ustalenia z grupą. Wstępnie proponuję wtorek godzina 18 lub 19, sobota godzina 9 lub 10.

Co potrzebujemy na zajęcia? W zasadzie bardzo niewiele. Wygodny, sportowy strój i obuwie. Wodę. Ręcznik. Okazjonalnie matę do ćwiczeń. Pozytywne nastawienie i otwartość na coś nowego. Pierwsze zajęcia są bezpłatne, kolejne kosztują 30 pln.

Jeżeli czujesz, że chciałbyś brać udział, w tej inicjatywie to zapraszam. W razie wszelkich pytań zachęcam do kontaktu 739-906-655
Mikołaj Kaczor
www.mkaczor.pl

Tagi: Park Skaryszewski, Sport

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też