11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. Damian

Fotoradary na Moście Poniatowskiego

Na najstarszej przeprawie drogowej pojawią się niebawem fotoradary. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął już przetarg na sześć takich urządzeń.

We wrześniu 2018 roku na wiadukcie prowadzącym do Mostu Poniatowskiego (nad ulicą Solec) doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 17 - letnia rowerzystka. Nastolatka jechała chodnikiem. Prawdopodobnie zahaczyła o przechodnia i tracąc równowagę upadła na jezdnię. Wpadła wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Kierowca auta nie miał szans na to, aby ją wyminąć. Nie poruszał się też z nadmierną prędkością. Ze śledztwa wynika, że auto jechało około 50 km/h. Po tragicznym wypadku rowerzystki na wiadukcie mostu Poniatowskiego padł pomysł, aby zakazać ruchu samochodowego na przeprawie.

Jednak ta propozycja została odrzucona przez Ratusz Miasta Stołecznego Warszawy. Alternatywnie Urzędnicy zaproponowali wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił nawet przetarg, jednak ten finalnie został unieważniony. Kolejnym pomysłem na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu okazał się montaż fotoradarów. Jednak, żeby tak się stało potrzebna była również zgoda wojewódzkiego konserwatora zabytków. Ta została już uzyskana.

Docelowo na Moście Poniatowskiego zostanie zamontowanych sześć fotoradarów - po trzy po obu stronach. Spotkamy je w pobliżu wieżyc oraz przystanków tramwajowych (Most Poniatowskiego).

Obecnie na moście Poniatowskiego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, a miejscami do 40 kilometrów na godzinę.

Tagi: Most Poniatowskiego, Auto, Ruch Drogowy, Prędkość

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Fotoradary na moście Poniatowskiego już wiosną?

Fotoradary na moście Poniatowskiego już wiosną?

niedziela, 13.12.2020

W przetargu na montaż fotoradarów na moście Poniatowskiego wzięła udział tylko jedna firma. Jej oferta jest już rozpatrywana przez stołeczny ratusz. [...]

Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

Już są fotoradary na Moście Poniatowskiego

czwartek, 24.09.2020

Dziś rano rozpoczął się montaż fotoradarów na Moście Poniatowskiego. Póki co, trwają testy tych urządzeń. [...]

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

piątek, 18.09.2020 6

W sobotę, 19 września, miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będą mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Dzielnica Wisła w ramach akcji World Cleanup Day zaprasza do wspólnego sprzątania nadwiślańskich plaż. [...]

Zmiana planów dotycząca remontu Mostu Poniatowskiego

Zmiana planów dotycząca remontu Mostu Poniatowskiego

poniedziałek, 7.09.2020 50

Najstarsza stołeczna przeprawa drogowa miała przejść kapitalną przebudowę. Ograniczony budżet Urzędu Miasta wymusza zmianę strategii. Z tego powodu Most Poniatowskiego doczeka się remontu, ale będzie on prowadzony etapami. Pojawią się m.in windy, fotoradary, o ścieżce dla rowerów można jednak zapomnieć. [...]

Zobacz też