20 aktualna temperatura 13 °C
ciśnienie 1013 hPa pm2.5 12 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 90% pm10 16 μg/m3
środa, 12 sierpnia 2020 r. Damian

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

Pod koniec lipca Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy zakończył modernizację skweru przy ulicy Egipskiej. Poza zielenią pojawiły się tu nowe ławki, a także oświetlenie rzeźby.

Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy funkcjonuje od czterech lat. To jednostka samorządowa, której główną misją jest dbanie o wybrane tereny zielone takie jak skwery, parki czy trawniki przy głównych arteriach.

W lipcu kwiatowej rewolucji doczekał się skwer Ad Astra przy ulicy Egipskiej. To efekt formalnych działań mieszkańców w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowały 653 osoby. Zarząd Zieleni posadził tu 372 sztuki krzewów, bylin i traw ozdobnych. Pojawiły się tu między innymi funkie, magnolie, lilaki, hortensje, ostnice mocne, rozplenice japońskie oraz miskanty chińskie. Na kwiatach lista zmian w tym miejscu się nie kończy. Wybudowany tu został nowy chodnik o łącznej powierzchnię 85 metrów kwadratowych. Na skwerku zamontowano także ławki z oparciem i podłokietnikami oraz trzy kosze na śmieci.

Pozytywne zmiany nie ominęły również pobliskiego Parku Skaryszewskiego.

W osi głównej Zarząd Zieleni posadził niecierpki, rozplenice obce "Rubrum", ostnice, dalie oraz penstemony. Urok i estetykę tego miejsca podkreślają inne kwiaty. Koleus Blumego, dalia, smagliczka, werbena patagońska, gaura, przegorzan, a także tunbergia pojawiły się wzdłuż alei głównej Parku Skaryszewskiego.

Ukwiecone zostało także bezpośrednie otoczenie pomnika Edwarda Mandella House’a . Pojawiły się tu werbeny patagońskie, niecierpki, gaury, pacioreczniki, smagliczki, lobelie, uczepy, sanwitalie rozesłane, mrozy, szałwie czerwone, aksamitki, jeżówki, dalie, cynie oraz goździki.

Tagi: Park Skaryszewski, Kwiaty, Flora, Zieleń, Ulica Egipska

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zielona Francuska

Zielona Francuska

poniedziałek, 27.07.2020 89

Ulicę Francuską czekają zmiany. Zniknie beton i kostka na rzecz zieleni. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Do 7 sierpnia trwa przetarg na wykonawcę robót. [...]

Zgłoś się do konkursu "Warszawa w kwiatach 2020"

Zgłoś się do konkursu "Warszawa w kwiatach 2020"

sobota, 20.06.2020 4

Rusza kolejna edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni 2020”. Zgłaszać się można do 3 lipca. [...]

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

wtorek, 15.10.2019 14

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe Urzędu m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców do współpracy w realizacji projektu wykonywanego w ramach budżetu partycypacyjnego.. [...]

Spacer edukacyjny dla dobra dzielnicy i planety

Spacer edukacyjny dla dobra dzielnicy i planety

piątek, 5.07.2019 48

Podziwiamy ich wygląd, wielkość i kolory, które zmieniają w zależności od pory roku. Niedawno opublikowane badania dowodzą także, że drzewa mogą przyczynić się do większej redukcji dwutlenku węgla, niż ludzkość może wyemitować w czasie dekady [...]

Zobacz też