11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
wtorek, 14 lipca 2020 r. Damian

Rusza kino letnie na Pradze Południe

15 lipca na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych rozpocznie się cykl kina francuskiego w ramach Filmowej Stolicy Lata. Seanse w tym miejscu będą się odbywać w każdą środę aż do 19 sierpnia.

Plenerowe kino letnie to atrakcja, która każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy. W 2020 będzie to już piętnasta odsłona tego wydarzenia. Seanse pod gołym niebem odbywają się w kilku stołecznych dzielnicach między innymi na Mokotowie (Pole Mokotowskie), Woli (Park Moczydło), Ursynowie (Kopa Cwila) czy na Pradze Południe (Park nad Balatonem oraz Kamionkowskie Błonia Elekcyjne).

Na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych projekcje będą emitowane od najbliższej środy 15 lipca. W repertuarze znajdą się pokazy filmów francuskich. Seanse będą się odbywać w każdą środę do 19 sierpnia, od godziny 21:30. Współorganizatorem kina plenerowego na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych jest Instytut Francuski.

REPERTUAR KINA FRANCUSKIEGO

SEANS 1

W środę 15 lipca na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych będziemy mogli obejrzeć film przygodowy "The world is yours". Głównym bohaterem jest François. To drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć mały, legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (rewelacyjna Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty. Okazuje się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia (Vincent Cassel), podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie. Reżyserem "The world is yours" (Le Monde est à toi) jest Romain Gavras. To produkcja z 2018 roku.

SEANS 2

Tydzień później, 22 lipca na widzów będzie czekał film "Guy". To historia o młodym dziennikarzu Gauthier. Mężczyzna dowiaduje się, że jest synem ikony francuskiej muzyki lat 60-90, mianowicie Guy’a Jamet. Piosenkarz przygotowuje się właśnie do tournée i wydania albumu ze starymi przebojami. Gauthier postanawia towarzyszyć mu z kamerą by stworzyć dokumentalny portret ojca-artysty. Reżyserem produkcji „Guy” jest Alex Lutz.

SEANS 3

Trzecią propozycją jest film "Synalek". Produkcję będzie można obejrzeć 27 lipca. Rodzice Vincenta traktują go jak małego chłopca, mimo, że dawno skończył 18 lat. Kiedy ich syn zostaje porzucony przez swoją pierwszą, wielką miłość i wpada w czarną rozpacz, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Szybko układają program miłosnego detoksu, który jest tak wyczerpujący i intensywny, że nie oprze mu się żadne złamane serce. Reżyserem "Synalka" (Mon poussin) jest Frédéric Forestier.

SEANS 4

Pierwszy sierpniowy seans na Błoniach Kamionkowskich odbędzie się 5 sierpnia. Wówczas wyświetlony zostanie film "Sierota". Portret jednej kobiety na czterech różnych etapach życia. Mała dziewczynka ze wsi bierze udział w tragicznej zabawie w chowanego. Nastolatka miota się od ucieczki do ucieczki i od mężczyzny do mężczyzny, bo wszystko to jest lepsze niż jej smutny dom. Młoda dziewczyna z prowincji przybywa do Paryża, gdzie ociera się o katastrofę. Spełniona kobieta ufa, że przeszłość jej nie dopadnie. Co ciekawe, aż cztery różne aktorki wcielają się w jedną i tą samą postać. Film "Sierota" (Orpheline) w reżyserii Arnaud des Pallières powstał w 2016 roku.

SEANS 5

Z kolei w środę 12 sierpnia na dużym ekranie będzie można obejrzeć film pt. "Uzdrowiciel". Frédi traci matkę. Odziedziczył po niej talent. Z początku nawet nie chce o tym słyszeć, ale w końcu musi przyznać, że jego ręce leczą. Chcąc nie chcąc, musi się z tym pogodzić, zwłaszcza, kiedy na jego drodze pojawia się coraz więcej osób potrzebujących pomocy. Premiera filmu odbyła się we Francji w 2013 roku. Reżyserem produkcji jest François Dupeyron.

SEANS 6

Tegoroczny sezon kina plenerowego na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych zakończy film "Barbara". Projekcja 19 sierpnia. Mathieu Amalric łączy w „Barbarze” swoje twórcze zainteresowania, występując po obu stronach kamery. Co więcej, jest reżyserem nie tylko na planie, ale i w filmie. Bowiem Yves, w którego rolę się wciela, przygotowuje się do nakręcenia fabuły o popularnej francuskiej piosenkarce. Obserwuje Brigitte, aktorkę bardzo sumiennie przygotowującą się do powierzonego jej zadania, i nie jest pewien czy więcej inspiracji czerpie od niej, czy może od samej Barbary. Reżyserem filmu jest Mathieu Amalric. To produkcja z 2017 roku.

Tagi: Kino, Film, Filmowa Stolica

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
PROM Kultury wraca po przerwie

PROM Kultury wraca po przerwie

sobota, 27.06.2020 28

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje. [...]

Kino plenerowe w Parku Skaryszewskim

Kino plenerowe w Parku Skaryszewskim

środa, 13.07.2016 42

Już po raz 11. Warszawa stała się Filmową Stolicą Lata. Przygotujcie się na wakacyjną kinową ucztę - od lipca do sierpnia można obejrzeć blisko 200 filmów w 20 stołecznych parkach. Jak co roku w każdym miejscu prezentowany jest inny cykl tematyczny. W zróżnicowanym repertuarze odnajdą się m.in. fani Woody’ego Allena, miłośnicy dreszczowców czy thrillerów politycznych. [...]

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Kinie Praha!

Wakacyjne atrakcje dla dzieci w Kinie Praha!

wtorek, 2.07.2013

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Wakacje w Kinie Praha, gdzie czeka na najmłodszych mnóstwo atrakcji. W lipcu i w sierpniu w Kinie Praha odbędą się poranne projekcje bajek połączone z ciekawymi warsztatami dla dzieci. Bilety od 10zł! [...]

Czeski Przegląd Filmowy w Kinie Praha

Czeski Przegląd Filmowy w Kinie Praha

poniedziałek, 10.06.2013

Kino Praha i Czeskie Centrum zaprasza na Czeski Przegląd Filmowy Praga/Praha w dniach 14-16 czerwca. Zapraszamy na przegląd najlepszych filmów czeskich z ostatnich lat oraz klasykę kina naszych południowych sąsiadów. Bilety tylko 7 złotych! [...]

Zobacz też