44 aktualna temperatura 13 °C
ciśnienie 1013 hPa pm2.5 26 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 91% pm10 38 μg/m3
środa, 20 maja 2020 r. Damian

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

14 maja radni ze stołecznego ratusza przedłużyli do odwołania zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce. Na plaży można jednak spędzać czas wolny i grillować, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa.

W marcu wykryto w Polsce pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Od tamtej pory w naszym kraju panują ograniczenia, a te dotknęły między innymi sferę rozrywkową. W marcu urzędnicy ze stołecznego ratusza wprowadzili zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce oraz na bulwarach wiślanych. Według pierwotnych założeń miał on obowiązywać do 30 czerwca. W ubiegły czwartek (14 maja) radni podjęli decyzję o przedłużeniu zakazu picia alkoholu, tym razem do odwołania stanu epidemii w Polsce. – Apeluję do warszawiaków o zdrowy rozsądek. Rządowe wytyczne są jasne. Dla bezpieczeństwa własnego i innych powinniśmy zachowywać dystans, zasłaniać nos i usta, spędzać czas wyłącznie w gronie osób, z którymi mieszkamy. Na spotkania w większym gronie i plażowanie jeszcze przyjdzie czas – zaapelował Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Przypomnijmy, w kwietniu 2018 roku podczas obrad stołecznych radnych zapadła decyzja o zniesieniu zakazu spożywania alkoholu na plaży pod Mostem Poniatowskiego. Obszar wolny od zakazu obejmuje teren na szerokości od brzegu Wisły do ścieżki rekreacyjnej, oznakowanej słupkami Wiślanego Systemu Informacyjnego. Dwa tygodnie wcześniej - 20 kwietnia 2018 roku do strefy legalnego spożywania alkoholu zostały włączone lewobrzeżne bulwary wiślane mianowicie ciąg Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego oraz Religi.

Dopełnieniem wiosennych atrakcji są rejsy po Wiśle. Tradycyjnie 1 maja miał się rozpocząć sezon, jednak pandemia przekreśliła większość naszych tegorocznych planów. Bez wyjątku, także Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone. Wszystko z powodu ograniczeń, związanych z liczbą osób w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonych przez rząd.

Na pocieszenie grill

Na Poniatówce dozwolone jest grillowanie. Należy jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Trzeba utrzymywać dwumetrowy odstęp pomiędzy innymi osobami, a usta i nos mają być zasłonięte. Grillując należy też mieć na uwadze zagrożenie w postaci suszy, co w konsekwencji może doprowadzić do wybuchu pożaru. Dlatego do dyspozycji mieszkańców na Poniatówce są specjalne miejsca pod ognisko lub grill. Służą do tego wybetonowane misy oraz grille z żeliwnymi paleniskami, które zawieszone są na łańcuchach. Na plaży pod Mostem Poniatowskiego jest łącznie dwanaście takich urządzeń (siedem palenisk i pięć grillów). To nie jedyny obszar na Saskiej Kępie, który dopuszcza grillowanie. Legalne jest to także w Parku Skaryszewskim oraz na plaży znajdującej się bliżej Mostu Łazienkowskiego (od ulicy Zwycięzców), gdzie dostępne są cztery grille.

Nie wszędzie w Warszawie można rozpalać ognisko. Grill w niedozwolonych miejscach może skończyć się mandatem w wysokości 200 złotych.

Tagi: Plaża, Poniatówka, Wisła, Covid-19, Grill

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

piątek, 18.09.2020 6

W sobotę, 19 września, miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będą mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Dzielnica Wisła w ramach akcji World Cleanup Day zaprasza do wspólnego sprzątania nadwiślańskich plaż. [...]

Darmowe atrakcje na Wiśle

Darmowe atrakcje na Wiśle

poniedziałek, 31.08.2020 8

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy. [...]

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Zobacz też