21 aktualna temperatura 21 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 12 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 66% pm10 16 μg/m3
środa, 20 maja 2020 r. Damian

Poniatówka nadal z zakazem picia alkoholu

14 maja radni ze stołecznego ratusza przedłużyli do odwołania zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce. Na plaży można jednak spędzać czas wolny i grillować, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa.

W marcu wykryto w Polsce pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Od tamtej pory w naszym kraju panują ograniczenia, a te dotknęły między innymi sferę rozrywkową. W marcu urzędnicy ze stołecznego ratusza wprowadzili zakaz spożywania alkoholu na Poniatówce oraz na bulwarach wiślanych. Według pierwotnych założeń miał on obowiązywać do 30 czerwca. W ubiegły czwartek (14 maja) radni podjęli decyzję o przedłużeniu zakazu picia alkoholu, tym razem do odwołania stanu epidemii w Polsce. – Apeluję do warszawiaków o zdrowy rozsądek. Rządowe wytyczne są jasne. Dla bezpieczeństwa własnego i innych powinniśmy zachowywać dystans, zasłaniać nos i usta, spędzać czas wyłącznie w gronie osób, z którymi mieszkamy. Na spotkania w większym gronie i plażowanie jeszcze przyjdzie czas – zaapelował Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Przypomnijmy, w kwietniu 2018 roku podczas obrad stołecznych radnych zapadła decyzja o zniesieniu zakazu spożywania alkoholu na plaży pod Mostem Poniatowskiego. Obszar wolny od zakazu obejmuje teren na szerokości od brzegu Wisły do ścieżki rekreacyjnej, oznakowanej słupkami Wiślanego Systemu Informacyjnego. Dwa tygodnie wcześniej - 20 kwietnia 2018 roku do strefy legalnego spożywania alkoholu zostały włączone lewobrzeżne bulwary wiślane mianowicie ciąg Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego oraz Religi.

Dopełnieniem wiosennych atrakcji są rejsy po Wiśle. Tradycyjnie 1 maja miał się rozpocząć sezon, jednak pandemia przekreśliła większość naszych tegorocznych planów. Bez wyjątku, także Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone. Wszystko z powodu ograniczeń, związanych z liczbą osób w pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzonych przez rząd.

Na pocieszenie grill

Na Poniatówce dozwolone jest grillowanie. Należy jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Trzeba utrzymywać dwumetrowy odstęp pomiędzy innymi osobami, a usta i nos mają być zasłonięte. Grillując należy też mieć na uwadze zagrożenie w postaci suszy, co w konsekwencji może doprowadzić do wybuchu pożaru. Dlatego do dyspozycji mieszkańców na Poniatówce są specjalne miejsca pod ognisko lub grill. Służą do tego wybetonowane misy oraz grille z żeliwnymi paleniskami, które zawieszone są na łańcuchach. Na plaży pod Mostem Poniatowskiego jest łącznie dwanaście takich urządzeń (siedem palenisk i pięć grillów). To nie jedyny obszar na Saskiej Kępie, który dopuszcza grillowanie. Legalne jest to także w Parku Skaryszewskim oraz na plaży znajdującej się bliżej Mostu Łazienkowskiego (od ulicy Zwycięzców), gdzie dostępne są cztery grille.

Nie wszędzie w Warszawie można rozpalać ognisko. Grill w niedozwolonych miejscach może skończyć się mandatem w wysokości 200 złotych.

Tagi: Plaża, Poniatówka, Wisła, Covid-19, Grill

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

wtorek, 7.07.2020

Wypożyczalnie leżaków, warsztaty ekologiczne i rejsy po rzece – to część atrakcji, z których będą mogli skorzystać goście bulwarów i miejskich plaż. Dzielnica Wisła ruszyła z sezonem 4 lipca. Nie zapominamy oczywiście o zasadach bezpieczeństwa w czasie epidemii. [...]

Zobacz też