10 aktualna temperatura 27 °C
ciśnienie 1023 hPa pm2.5 6 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 67% pm10 8 μg/m3
niedziela, 12 kwietnia 2020 r. Damian

Ozonowanie wkroczyło na Pragę Południe

Walka z koronawirusem trwa. W Śródmieściu 2 kwietnia po raz pierwszy w Warszawie zdezynfekowano przestrzeń publiczną, a tydzień później do tych samych prac przystąpiono na Pradze Południe.

Ozonowanie to inaczej mówiąc dezynfekowanie za pomocą wody wysoko ozonowanej. Jest to najskuteczniejsza metoda odkażania, ponieważ działa szybciej na bakterie od pozostałych środków, a do tego jest ekologiczna. Celem ozonowania jest oczywiście zlikwidowanie wszechobecnych zarazków, a to w dobie pandemii jest kluczem do sukcesu.

Urządzenie do ozonowania wody zostało wypożyczone z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Ratusz zakupił dodatkowo 48 zraszaczy ręcznych oraz środki ochrony osobistej. Pracować ma przy tym 40 osób ze specjalistycznej firmy, będą wykorzystywać między innymi samochody ze zraszaczami. Dezynfekcja przeprowadzona została już w wielu miejscach w Warszawie między innymi w pobliżu szpitali oraz w newralgicznych punktach takich jak "Patelnia" ( przestrzeń przy stacji metra Centrum). Prace odbywają się także na dworcach, w przejścia podziemnych oraz na przystankach. Do tej pory oczyszczone zostały między innymi ciągi uliczne na Woli, Pradze Północ (Aleja "Solidarności" - ulica Targowa), na Mokotowie czy w Śródmieściu ( ulica Marszałkowska na odcinku Plac Bankowy - Plac Unii Lubelskiej).

W nocy z 9 na 10 kwietnia zdezynfekowane zostały także południowopraskie ulice. Urząd Dzielnicy Praga Południe poinformował, że prace prowadzone były na trzech wytyczonych wcześniej trasach. Pierwszy etap to odkażanie całego odcinka ulicy Zamienieckiej (od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostrobramskiej) oraz kilku ważnych arterii na Gocławiu.

Zdezynfekowana została ulica Fieldorfa, a także Bora - Komorowskiego, Abrahama, Umińskiego Meisnnera oraz Jugosłowiańska. Odkażona została także pętla autobusowa Gocław. W kolejnym etapie były arterie na Saskiej Kępie (trasa numer 2), między innymi ulica Saska, Międzynarodowa, Zwycięzców, Brazylijska czy Francuska wraz z Rondem Waszyngtona.

Ozonowanie miało też miejsce na ulicy Grochowskiej (Aleja Zieleniecka - Plac Szembeka) oraz Lubelskiej wraz z pętlą autobusową przy Dworcu Wschodnim.

Nie bez przyczyny na trasie ozonowania znalazła się także ulica Grenadierów czy Niekłańska - dezynfekcja nie może ominąć okolic szpitali. To one najbardziej są narażone na powstawanie ognisk epidemii. Ozonowanie będzie prowadzone każdej nocy od godziny 22:00 do 6:00 w rejonie największych warszawskich szpitali. Dotyczy to placówki przy ulicy Szaserów, Wołoskiej, Czerniakowskiej, a także Szpitala Praskiego oraz Położniczego Dzieciątka Jezus.

Szanowni Państwo, w nocy z 9 na 10 kwietnia br. wykonano ozonowanie przestrzeni miejskiej na terenie naszej dzielnicy. ...

Posted by Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy on Friday, 10 April 2020

Tagi: Koronawirus, Covid-19, Epidemia, Ulice

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

Gdzie zrobisz zakupy z dostawą do domu w swoim mieście?

środa, 22.07.2020

Polacy coraz chętniej dokonują zakupów z dostawą do domu. Wraz z popytem na takie usługi, rośnie liczba firm, które je oferują. Jak je znaleźć? Wprawdzie wyszukiwarki sklepów istnieją, jednak nie są one wystarczająco dostosowane do potrzeb użytkowników. Nowy, wygodny portal ktoDowiezie.pl w kilka sekund pozwoli znaleźć sklep z ofertą, na której nam rzeczywiście zależy. To również największa baza sklepowo-usługowa w Polsce. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

wtorek, 7.07.2020

Wypożyczalnie leżaków, warsztaty ekologiczne i rejsy po rzece – to część atrakcji, z których będą mogli skorzystać goście bulwarów i miejskich plaż. Dzielnica Wisła ruszyła z sezonem 4 lipca. Nie zapominamy oczywiście o zasadach bezpieczeństwa w czasie epidemii. [...]

Zobacz też