11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
niedziela, 5 kwietnia 2020 r.

Wielkanoc w saskokępskich parafiach

Wielkanoc 2020. W tym roku nie będzie tradycyjnej święconki. Podjęto decyzję o zmianach. Poniżej prezentujemy informacje z saskokępskich parafii.

Parafia M.B. Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie

ul. Nobla 16 Kochani Parafianie, nie pamiętamy Świąt Wielkanocnych bez procesji rezurekcyjnej, bez wypełnionego kościoła, bez poświęcenia pokarmów. Tegoroczne obchody Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii. Jako Wasi duszpasterze dołożymy starań, aby każdy miał możliwość pojednania się z Bogiem oraz mógł spotkać się ze Zmartwychwstałym w Komunii Świętej - Ks. Zygmunt Wirkowski, proboszcz parafii
 1. W kościele może jednocześnie przebywać maksymalnie 5 osób. Na Msze święte zapraszamy tylko zamawiających intencje na daną godzinę (wejście na Eucharystię przez zakrystię od strony ulicy Saskiej). Prosimy skorzystać z dyspensy i brać udział we Mszach świętych oraz liturgii Triduum Paschalnego za pośrednictwem środków masowego przekazu.
 2. Kancelaria parafialna jest ZAMKNIĘTA. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z kapłanem dyżurnym ( 881-954-895).
 3. Regularne wizyty u chorych zawieszone do odwołania. Z posługą sakramentalną udajemy się tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych osób.
 4. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na późniejszy termin i w miarę możliwości przystąpić do tego sakramentu przed Triduum Paschalnym.
 5. Są jeszcze wolne intencje Mszy świętych w kwietniu.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom i wszystkim osobom związanym z naszą świątynią, które w ostatnim czasie przekazały ofiary na utrzymanie kościoła.

WIELKI TYDZIEŃ I TRIDUUM PASCHALNE W NASZEJ PARAFII

NIEDZIELA PALMOWA (5 kwietnia)
Msze święte sprawowane według porządku niedzielnego. Nie ma obrzędu poświęcenia palm. Kościół będzie otwarty w godz. 14.00-18.00 (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu).
WIELKI PONIEDZIAŁEK, WIELKI WTOREK, WIELKA ŚRODA (6-8 kwietnia)
Msze święte sprawowane jak w dni powszednie. Kościół będzie otwarty w godz. 10.00-18.00 (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu).
WIELKI CZWARTEK (9 kwietnia)
Kościół będzie otwarty w godz. 14.00-16.00 (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi). O godz. 17.30 Msza Wieczerzy Pańskiej BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. O godz. 19.00 będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa.
WIELKI PIĄTEK (10 kwietnia)
Kościół będzie otwarty w godz. 10.00-16.00 (w tym czasie będzie możliwość spowiedzi). O godz. 17.30 Liturgia Męki Pańskiej BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. O godz. 19.00 będzie możliwość oddania czci krzyżowi i przyjęcia Komunii Świętej z zachowaniem obowiązujących procedur bezpieczeństwa. wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje POST ŚCISŁY, a pozostałych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ od spożywania pokarmów mięsnych.
WIELKA SOBOTA (11 kwietnia)
Kościół otwarty w godz. 10.00-18.00 (w tym czasie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim i spowiedzi). O 20.00 Wigilia Paschalna BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. W tym roku NIE MA publicznego błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny. Należy je pobłogosławić osobiście w domu, podczas śniadania wielkanocnego, odmawiając dowolną modlitwę przed posiłkiem.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12 kwietnia)
Nie ma procesji rezurekcyjnej. O godz. 7.00 rano będą biły dzwony. W tym czasie kapłani w zamkniętym kościele zaśpiewają hymn Ciebie, Boga, wysławiamy i pobłogosławią całą parafię Najświętszym Sakramentem. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po południu kościół będzie otwarty w godz. 14.00-18.00 (w tym czasie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00).
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (13 kwietnia)
Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego tj. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po południu kościół będzie otwarty w godz. 14.00-18.00 (w tym czasie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00). *** Jako proboszcz zapewniam Was o duchowej bliskości. Jestem z Wami w darze wstawienniczej modlitwy. Kiedy razem z kapłanami będziemy sprawowali liturgię Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania, będziemy pamiętali o Was i o Waszych intencjach. Miejmy nadzieję, że zaistniałe zagrożenie osłabnie i ostatecznie wygaśnie, a my dzięki Bożemu Miłosierdziu i poświęceniu wielu osób, będziemy mogli powrócić zarówno do codziennych obowiązków, ale także do wspólnego wychwalania Pana w naszej pięknej świątyni na Saskiej Kępie! Pozdrawiam Was serdecznie i polecam macierzyńskiej opiece naszej ukochanej Patronce. Matko Boża Nieustającej Pomocy, módl się za nami! - Ks. Zygmunt Wirkowski, Wasz proboszcz

Parafia Miłosierdzia Bożego

ul. Ateńska 12 W związku z zaistniałą sytuacją pandemii koronawirusa:
 • W NIEDZIELĘ PALMOWĄ – nie ma poświęcenia palm.
 • KANCELARIA PARAFIALNA - jest nieczynna do odwołania.
 • W sprawach ważnych np. zamówienie intencji mszalnych, wydania zaświadczeń lub pogrzebu, zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.
 • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia liczba wiernych przebywających w świątyni podczas Eucharystii czy Adoracji nie może być większą niż 5 osób. Dziękujemy Wszystkim Parafianom i Gościom za respektowanie powyższego rozporządzenia.
 • W Wielką Sobotę nie ma święcenia pokarmów.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 16.30 do 18.00 będzie możliwość spowiedzi w zakrystii, a także będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od godz. 9.00 będzie otwarty kościół (kruchta), by móc adorować Pana Jezusa. W czasie Adoracji nie może być więcej niż 5 osób.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Następne Msze święte o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.
 • W poniedziałek wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego.
 • Przy ołtarzu MB można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Tagi: Wielkanoc, Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Kościół Pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Kościół

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wielkanocny stół z dostawą do domu

Wielkanocny stół z dostawą do domu

wtorek, 7.04.2020 8

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas zadecydować, co się znajdzie na naszym świątecznym stole. Sprawdziliśmy, które lokale na Saskiej Kępie opracowały wielkanocne menu. [...]

Noworoczny Koncert Kolęd na Saskiej Kępie

Noworoczny Koncert Kolęd na Saskiej Kępie

sobota, 16.01.2016

17 stycznia o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla 16 odbędzie się Noworoczny Koncert Kolęd. Najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy zaprezentuje chór Cantus Nobilis. [...]

Noworoczny koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantus Nobilis

Noworoczny koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantus Nobilis

sobota, 11.01.2014 25

12 stycznia, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Alfreda Nobla 16, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Cantus Nobilis. Początek o godzinie 19:30 [...]

Ukazała się historia parafii na Saskiej Kępie

Ukazała się historia parafii na Saskiej Kępie

sobota, 15.06.2013 13

Historia naszej parafii przy ulicy Nobla sięga 1938 roku. "Pamięć i wdzięczność" to pozycja poświęcona nie tylko historii kościoła, ale i jego wiernych oraz duchownych. [...]

Zobacz też