55 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 35 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 99% pm10 54 μg/m3
środa, 1 kwietnia 2020 r. Damian

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

Jeden z pracowników Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej 4/24 opublikował w dniu dzisiejszym apel o pomoc. Blok Operacyjny naszego szpitala potrzebuje środków ochronnych - brakuje masek, rękawiczek czy ochraniaczy na buty. Liczymy na Wasze wsparcie!

Pandemia koronawirusa to poważne wyzwanie dla szpitali, których głównym zadaniem jest pomoc chorym. Jednak skuteczność działań lekarzy zależy od stopnia ich przygotowania do bezpiecznej walki z wirusem. Kluczowe są wszelkie środki ochronne, takie jak maski czy rękawiczki, których często brakuje.

Z tego właśnie powodu, na jednym z portali społecznościowych, z prośbą o pomoc zwrócił się Pan Paweł ze Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej. -Mamy poważne braki głównie w maskach 3m. To specjalistyczne maski, które chronią nas najlepiej, a zarazem najciężej je zdobyć - pisze Pan Paweł i dodaje - Przyjmiemy każde środki ochronne byli byśmy bardzo wdzięczni za pomoc to wszystko jest dla nas na wagę złota.

Deficyt masek na tutejszym Bloku Operacyjnym to nie jedyny problem. Brakuje także rękawiczek lateksowych i nitrylowych, a także ochraniaczy na buty. To bardzo ważne elementy ochronne. Ich brak może narazić lekarzy na zarażenie się koronawirusem. Gdyby do tego doszło, nie byłoby już komu udzielić nam pomocy. Dlatego w imieniu Pana Pawła, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o przekazywanie (w miarę możliwości) masek ochronnych, rękawiczek czy ochraniaczy na obuwie.

Jak możecie pomóc?

Zgodnie z apelem pana Pawła wszelkie środki ochronne, takie jak maski, rękawiczki ochraniacze na obuwie można przekazywać bezpośrednio do szpitala. Pan Paweł prosi aby dostarczając dary skontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Bloku Operacyjnego: 723 190 251. Zależy nam na tym aby te dary trafiły do zespołu Pana Pawła który liczy około 30 osób.

Szpital przy Niekłańskiej

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ulicy Niekłańskiej 4/24 funkcjonuje od 1959 roku. To pierwszy tego rodzaju szpital w powojennej Warszawie, który każdego roku przyjmuje 13 tysięcy dzieci. Placówka rocznie przeprowadza tu blisko 6 tysięcy operacji i jako jedyna na Mazowszu posiada Szpitalny Oddział Ratunkowy dla najmłodszych. Więcej o szpitalu można dowiedzieć się na stronie www.nieklanska.plŹródło własne na kanwie posta.

Tagi: Pomoc, Koronawirus, Szpital Na Niekłańskiej

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej dla dzieci i młodzieży na Saskiej Kępie

Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej dla dzieci i młodzieży na Saskiej Kępie

czwartek, 3.09.2020 37

W przychodni przy ulicy Saskiej 61 powstał Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dzieci i Młodzieży. Z usług placówki mogą korzystać pacjenci do 21 roku życia. [...]

Darmowe atrakcje na Wiśle

Darmowe atrakcje na Wiśle

poniedziałek, 31.08.2020 8

Sezon rejsów po Wiśle zakończy się za miesiąc. Przez najbliższe cztery tygodnie będzie można bezpłatnie popłynąć kultową, drewnianą łodzią i posłuchać ciekawostek. Ponadto można się także wybrać na spływ kajakowy. [...]

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

Ruszył Dzielnicowy Punkt Wsparcia Mieszkańców - #StopCovid19 na Pradze-Południe

niedziela, 30.08.2020 9

Głównym celem powstania Dzielnicowego Punktu Wsparcia jest wzmocnienie i uzupełnienie działań administracji publicznej prowadzonych w kierunku przeciwdziałaniu COVID-19 w społecznościach lokalnych. Fundacja Urszuli Jaworskiej od samego początku ogłoszenia stanu epidemicznego w Polsce bacznie przygląda się działaniom na rzecz mieszkańców oraz informacjom pojawiającym się w Internecie na temat koronawirusa. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Zobacz też