6 aktualna temperatura 22 °C
ciśnienie 1007 hPa pm2.5 4 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 65% pm10 5 μg/m3
środa, 1 kwietnia 2020 r. Damian

Pracownicy szpitala przy Niekłańskiej apelują o pomoc!

Jeden z pracowników Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej 4/24 opublikował w dniu dzisiejszym apel o pomoc. Blok Operacyjny naszego szpitala potrzebuje środków ochronnych - brakuje masek, rękawiczek czy ochraniaczy na buty. Liczymy na Wasze wsparcie!

Pandemia koronawirusa to poważne wyzwanie dla szpitali, których głównym zadaniem jest pomoc chorym. Jednak skuteczność działań lekarzy zależy od stopnia ich przygotowania do bezpiecznej walki z wirusem. Kluczowe są wszelkie środki ochronne, takie jak maski czy rękawiczki, których często brakuje.

Z tego właśnie powodu, na jednym z portali społecznościowych, z prośbą o pomoc zwrócił się Pan Paweł ze Szpitala Dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej. -Mamy poważne braki głównie w maskach 3m. To specjalistyczne maski, które chronią nas najlepiej, a zarazem najciężej je zdobyć - pisze Pan Paweł i dodaje - Przyjmiemy każde środki ochronne byli byśmy bardzo wdzięczni za pomoc to wszystko jest dla nas na wagę złota.

Deficyt masek na tutejszym Bloku Operacyjnym to nie jedyny problem. Brakuje także rękawiczek lateksowych i nitrylowych, a także ochraniaczy na buty. To bardzo ważne elementy ochronne. Ich brak może narazić lekarzy na zarażenie się koronawirusem. Gdyby do tego doszło, nie byłoby już komu udzielić nam pomocy. Dlatego w imieniu Pana Pawła, zwracamy się do Was z ogromną prośbą o przekazywanie (w miarę możliwości) masek ochronnych, rękawiczek czy ochraniaczy na obuwie.

Jak możecie pomóc?

Zgodnie z apelem pana Pawła wszelkie środki ochronne, takie jak maski, rękawiczki ochraniacze na obuwie można przekazywać bezpośrednio do szpitala. Pan Paweł prosi aby dostarczając dary skontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Bloku Operacyjnego: 723 190 251. Zależy nam na tym aby te dary trafiły do zespołu Pana Pawła który liczy około 30 osób.

Szpital przy Niekłańskiej

Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ulicy Niekłańskiej 4/24 funkcjonuje od 1959 roku. To pierwszy tego rodzaju szpital w powojennej Warszawie, który każdego roku przyjmuje 13 tysięcy dzieci. Placówka rocznie przeprowadza tu blisko 6 tysięcy operacji i jako jedyna na Mazowszu posiada Szpitalny Oddział Ratunkowy dla najmłodszych. Więcej o szpitalu można dowiedzieć się na stronie www.nieklanska.plŹródło własne na kanwie posta.

Tagi: Pomoc, Koronawirus, Szpital Na Niekłańskiej

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Sztuka w izolacji na Saskiej Kępie

Sztuka w izolacji na Saskiej Kępie

niedziela, 17.05.2020

10 maja na skwerze przy ulicy Elsterskiej artyści Urszula Niemirska i Filip Ćwik zorganizowali nietypową akcję. Wspólne dzieło przeciągali na linie zawieszonej pomiędzy blokami. [...]

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

wtorek, 28.04.2020 4

W tym roku sezonowe atrakcje nad Wisłą wyjątkowo nie rozpoczną się w maju. Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone, a nadrzeczne lokale i instytucje kultury są zamknięte do odwołania. [...]

Ozonowanie wkroczyło na Pragę Południe

Ozonowanie wkroczyło na Pragę Południe

niedziela, 12.04.2020

Walka z koronawirusem trwa. W Śródmieściu 2 kwietnia po raz pierwszy w Warszawie zdezynfekowano przestrzeń publiczną, a tydzień później do tych samych prac przystąpiono na Pradze Południe. [...]

Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

czwartek, 2.04.2020 11

Pandemia koronawirusa niesie za sobą nie tylko ogromne zagrożenie, ale także szereg ograniczeń. Sprawdziliśmy, jak w obecnej sytuacji funkcjonuje Urząd Dzielnicy Praga Południe i poczty na terenie Saskiej Kępy. Podpowiadamy także, gdzie należy się zgłosić z bolącym zębem. [...]

Zobacz też