30 aktualna temperatura 19 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 18 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 76% pm10 24 μg/m3
środa, 1 kwietnia 2020 r. Damian

Koronawirus wymusza zmiany

Pandemia koronawirusa narasta na sile. Urząd Miasta i Urząd Dzielnicy wprowadzają nowe zmiany w funkcjonowaniu.

Podatki od nieruchomości

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski w obliczu pandemii ogłosił wiele zmian. Ich celem jest pomoc mieszkańcom stolicy. Jedną ze zmian jest wstrzymanie decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 rok. W praktyce oznacza więc to, że dopóki właściciel nie otrzyma wezwania do zapłaty za swój lokal, nie będzie musiał dokonywać opłat. Co ważne, decyzje podatkowe będą wysyłane dopiero po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jeśli już odebrałeś decyzję, zapłać w ciągu 14 dni od daty odbioru.

Przekształcenie użytkowania wieczystego

Wydłużono termin składania dokumentów do końca 2020 roku, z zachowaniemwszelkich ulg i wysokości bonifikaty.

Porada prawna teraz przez internet lub na telefon

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wszelkich punktów usługowych, w tym także placówek publicznych, gdzie udzielane były bezpłatne porady prawne. Mieszkańcy chcący skorzystać z tej usługi, dalej będą mieli taką możliwość ale zdalnie, przez internet lub telefonicznie. Podpowiadamy, w jaki sposób sięgnąć po tego rodzaju nieodpłatną pomoc.

W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek, w którym wpisujemy takie dane jak; imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer dokumentu tożsamości. Następnie skan podpisanego oświadczenia w formacie pdf lub jpg trzeba wysłać na adres wybranego punktu pomocy prawnej. Listę poradni prawnych można znaleźć tutaj: link.

Nieodpłatne porady prawne prowadzone są w Warszawie już od 2008 roku. Cztery lata temu na mapie stolicy pojawiło się 35 punktów, w których takie usługi świadczone są bezpłatnie.

Zdalne wsparcie psychologa na Pradze Południe

30 marca Urząd Dzielnicy Praga Południe uruchomił specjalną infolinię dla osób potrzebujących wsparcia psychologa. Dostępna jest ona od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem czwartków, w dwóch przedziałach godzinowych , mianowicie 9:00 - 13:00 oraz 16:30 - 19:30. W czwartki natomiast specjaliści są dostępni tylko po południu od 16:30 do 19:30.

Psycholodzy czekają na Was pod numerem telefonu (22) 443 54 00.

Sprawy w Urzędzie Dzielnicy

Jeśli potrzebujesz załatwić sprawę w Urzędzie Dzielnicy zalecamy zapoznać się z informacji na stronie Urzędu: Kontakty telefoniczne.

Tagi: Urząd Dzielnicy Praga Południe, Koronawirus, Pomoc

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

Animacje Dzielnicy Wisła powracają – ekologicznie i bezpiecznie nad rzeką

wtorek, 7.07.2020

Wypożyczalnie leżaków, warsztaty ekologiczne i rejsy po rzece – to część atrakcji, z których będą mogli skorzystać goście bulwarów i miejskich plaż. Dzielnica Wisła ruszyła z sezonem 4 lipca. Nie zapominamy oczywiście o zasadach bezpieczeństwa w czasie epidemii. [...]

Szpital Dziecięcy przy Niekłańskiej "odmrożony"

Szpital Dziecięcy przy Niekłańskiej "odmrożony"

wtorek, 9.06.2020 13

4 czerwca placówka przy ulicy Niekłańskiej wróciła do normalnego funkcjonowania. Wciąż jednak utrzymywany jest tu reżim sanitarny. [...]

Zobacz też