11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 1 kwietnia 2020 r. Damian

Koronawirus wymusza zmiany

Pandemia koronawirusa narasta na sile. Urząd Miasta i Urząd Dzielnicy wprowadzają nowe zmiany w funkcjonowaniu.

Podatki od nieruchomości

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski w obliczu pandemii ogłosił wiele zmian. Ich celem jest pomoc mieszkańcom stolicy. Jedną ze zmian jest wstrzymanie decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 rok. W praktyce oznacza więc to, że dopóki właściciel nie otrzyma wezwania do zapłaty za swój lokal, nie będzie musiał dokonywać opłat. Co ważne, decyzje podatkowe będą wysyłane dopiero po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jeśli już odebrałeś decyzję, zapłać w ciągu 14 dni od daty odbioru.

Przekształcenie użytkowania wieczystego

Wydłużono termin składania dokumentów do końca 2020 roku, z zachowaniemwszelkich ulg i wysokości bonifikaty.

Porada prawna teraz przez internet lub na telefon

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wszelkich punktów usługowych, w tym także placówek publicznych, gdzie udzielane były bezpłatne porady prawne. Mieszkańcy chcący skorzystać z tej usługi, dalej będą mieli taką możliwość ale zdalnie, przez internet lub telefonicznie. Podpowiadamy, w jaki sposób sięgnąć po tego rodzaju nieodpłatną pomoc.

W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek, w którym wpisujemy takie dane jak; imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer dokumentu tożsamości. Następnie skan podpisanego oświadczenia w formacie pdf lub jpg trzeba wysłać na adres wybranego punktu pomocy prawnej. Listę poradni prawnych można znaleźć tutaj: link.

Nieodpłatne porady prawne prowadzone są w Warszawie już od 2008 roku. Cztery lata temu na mapie stolicy pojawiło się 35 punktów, w których takie usługi świadczone są bezpłatnie.

Zdalne wsparcie psychologa na Pradze Południe

30 marca Urząd Dzielnicy Praga Południe uruchomił specjalną infolinię dla osób potrzebujących wsparcia psychologa. Dostępna jest ona od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem czwartków, w dwóch przedziałach godzinowych , mianowicie 9:00 - 13:00 oraz 16:30 - 19:30. W czwartki natomiast specjaliści są dostępni tylko po południu od 16:30 do 19:30.

Psycholodzy czekają na Was pod numerem telefonu (22) 443 54 00.

Sprawy w Urzędzie Dzielnicy

Jeśli potrzebujesz załatwić sprawę w Urzędzie Dzielnicy zalecamy zapoznać się z informacji na stronie Urzędu: Kontakty telefoniczne.

Tagi: Urząd Dzielnicy Praga Południe, Koronawirus, Pomoc

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Nie żyje słynny varsavianista Jarosław Zieliński

Nie żyje słynny varsavianista Jarosław Zieliński

niedziela, 2.05.2021

Autor wielu publikacji o Warszawie Jarosław Zieliński zmarł 27 kwietnia w wieku 63 lat. 11 kwietnia varsavianista trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa jednak lekarze wykryli o wiele poważniejszą chorobę. [...]

Kiedyś Stadion Narodowy a dziś Szpital Narodowy. Placówka wykorzysta specjalne drony operacyjne

Kiedyś Stadion Narodowy a dziś Szpital Narodowy. Placówka wykorzysta specjalne drony operacyjne

czwartek, 12.11.2020 20

6 listopada Szpital Narodowy przyjął pierwszego pacjenta. Obecnie w placówce leczonych jest kilkunastu chorych. Szpital Narodowy wykorzysta specjalne drony transportowe, które będą latały z pobranymi próbkami do Szpitala MSWiA przy ulicy Wołoskiej. [...]

Identyfikatory SK z automatycznie wydłużonym terminem ważności

Identyfikatory SK z automatycznie wydłużonym terminem ważności

poniedziałek, 9.11.2020 3

Urząd Dzielnicy Praga Południe zwrócił się do Prezydenta Warszawy o automatyczne przedłużenie ważności identyfikatorów SK o kolejny rok. Zamiast do 31 grudnia 2020 roku, posłużyłyby one właścicielom do końca 2021. Wszystko to związane jest z pandemią koronawirusa. [...]

Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej dla dzieci i młodzieży na Saskiej Kępie

Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej dla dzieci i młodzieży na Saskiej Kępie

czwartek, 3.09.2020 37

W przychodni przy ulicy Saskiej 61 powstał Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dzieci i Młodzieży. Z usług placówki mogą korzystać pacjenci do 21 roku życia. [...]

Zobacz też