6 aktualna temperatura 22 °C
ciśnienie 1006 hPa pm2.5 4 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 61% pm10 5 μg/m3
środa, 1 kwietnia 2020 r. Damian

Koronawirus wymusza zmiany

Pandemia koronawirusa narasta na sile. Urząd Miasta i Urząd Dzielnicy wprowadzają nowe zmiany w funkcjonowaniu.

Podatki od nieruchomości

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski w obliczu pandemii ogłosił wiele zmian. Ich celem jest pomoc mieszkańcom stolicy. Jedną ze zmian jest wstrzymanie decyzji o wysokości podatku od nieruchomości na 2020 rok. W praktyce oznacza więc to, że dopóki właściciel nie otrzyma wezwania do zapłaty za swój lokal, nie będzie musiał dokonywać opłat. Co ważne, decyzje podatkowe będą wysyłane dopiero po zakończeniu pandemii koronawirusa. Jeśli już odebrałeś decyzję, zapłać w ciągu 14 dni od daty odbioru.

Przekształcenie użytkowania wieczystego

Wydłużono termin składania dokumentów do końca 2020 roku, z zachowaniemwszelkich ulg i wysokości bonifikaty.

Porada prawna teraz przez internet lub na telefon

Pandemia przyczyniła się do zamknięcia wszelkich punktów usługowych, w tym także placówek publicznych, gdzie udzielane były bezpłatne porady prawne. Mieszkańcy chcący skorzystać z tej usługi, dalej będą mieli taką możliwość ale zdalnie, przez internet lub telefonicznie. Podpowiadamy, w jaki sposób sięgnąć po tego rodzaju nieodpłatną pomoc.

W pierwszej kolejności należy wypełnić wniosek, w którym wpisujemy takie dane jak; imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer dokumentu tożsamości. Następnie skan podpisanego oświadczenia w formacie pdf lub jpg trzeba wysłać na adres wybranego punktu pomocy prawnej. Listę poradni prawnych można znaleźć tutaj: link.

Nieodpłatne porady prawne prowadzone są w Warszawie już od 2008 roku. Cztery lata temu na mapie stolicy pojawiło się 35 punktów, w których takie usługi świadczone są bezpłatnie.

Zdalne wsparcie psychologa na Pradze Południe

30 marca Urząd Dzielnicy Praga Południe uruchomił specjalną infolinię dla osób potrzebujących wsparcia psychologa. Dostępna jest ona od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem czwartków, w dwóch przedziałach godzinowych , mianowicie 9:00 - 13:00 oraz 16:30 - 19:30. W czwartki natomiast specjaliści są dostępni tylko po południu od 16:30 do 19:30.

Psycholodzy czekają na Was pod numerem telefonu (22) 443 54 00.

Sprawy w Urzędzie Dzielnicy

Jeśli potrzebujesz załatwić sprawę w Urzędzie Dzielnicy zalecamy zapoznać się z informacji na stronie Urzędu: Kontakty telefoniczne.

Tagi: Urząd Dzielnicy Praga Południe, Koronawirus, Pomoc

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Sztuka w izolacji na Saskiej Kępie

Sztuka w izolacji na Saskiej Kępie

niedziela, 17.05.2020

10 maja na skwerze przy ulicy Elsterskiej artyści Urszula Niemirska i Filip Ćwik zorganizowali nietypową akcję. Wspólne dzieło przeciągali na linie zawieszonej pomiędzy blokami. [...]

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

Sezon nad Wisłą w czasie epidemii

wtorek, 28.04.2020 4

W tym roku sezonowe atrakcje nad Wisłą wyjątkowo nie rozpoczną się w maju. Warszawskie Linie Turystyczne zostały zawieszone, a nadrzeczne lokale i instytucje kultury są zamknięte do odwołania. [...]

Ozonowanie wkroczyło na Pragę Południe

Ozonowanie wkroczyło na Pragę Południe

niedziela, 12.04.2020

Walka z koronawirusem trwa. W Śródmieściu 2 kwietnia po raz pierwszy w Warszawie zdezynfekowano przestrzeń publiczną, a tydzień później do tych samych prac przystąpiono na Pradze Południe. [...]

Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

Jak załatwiać sprawy w czasach zarazy?

czwartek, 2.04.2020 11

Pandemia koronawirusa niesie za sobą nie tylko ogromne zagrożenie, ale także szereg ograniczeń. Sprawdziliśmy, jak w obecnej sytuacji funkcjonuje Urząd Dzielnicy Praga Południe i poczty na terenie Saskiej Kępy. Podpowiadamy także, gdzie należy się zgłosić z bolącym zębem. [...]

Zobacz też