11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 31 lipca 2019 r. Informacja prasowa

Wypocznij nad Wisłą tak, jak lubisz

Rejsy żaglówką, rodzinne czytanie bajek czy joga o zachodzie słońca to kilka weekendowych atrakcji Dzielnicy Wisła. Dodatkowo na czterech plażach – Saskiej, Poniatówce, Zoo i Żoliborz goście piaszczystych brzegów mogą bezpłatnie wypożyczyć leżak, książkę oraz sprzęt rekreacyjny.

Wolny czas można spędzić w stolicy promieniach słońca na piasku i wodzie. W wakacje punkty Dzielnicy Wisła działają codziennie w godz. 10.00 - 18.00. We wrześniu otwarte będą w piątki, soboty i niedziele. Warszawscy plażowi bezpłatnie wypożyczają m.in. piłki do gry w siatkówkę, rakietki do badmintona, koce, wygodne leżaki. Mieszkańcy i turyści mogą zapisać się u plażowych na bezpłatne wyprawy kajakowe i wycieczki żaglówką.

Wypoczynek na Wiśle

Fani wiosłowania kajakiem w każdą sobotę i niedzielę mają okazję wyruszyć na spływ z wawerskiej plaży Romantyczna na Poniatówkę. Grupowe wyprawy to nie tylko kajak, wiosła i woda. Uczestnicy wycieczek poznają zakątki niedostępne z lądu. Z daleka od hałasu, zbliżają się do warszawskiej natury. Zapisy dostępne u warszawskich plażowych oraz tutaj.

Miłośnicy żeglugi mogą wybrać się w sobotnie popołudnia na rejs jachtem po Wiśle. Na pokładzie sternik opowiada, jak sterować żaglówką, kto ma pierwszeństwo na wodzie, a także czym jest zęza i szot. Wycieczki odbywają się o godz. 12.00, 13.00 i 14.00, a zapisy prowadzone są u plażowych, w punktach Dzielnicy Wisła oraz tutaj.

Plaża nie tylko do leżenia

Czytanie bajek na plaży Żoliborz to atrakcja dla najmłodszych. W każdą wakacyjną sobotę, o godz. 16.00 dzieci słuchają fragmentów Warszawskich Legend, opowieści i bajek. Historie nawiązują do przestrzeni stolicy, m.in. Starego Miasta, Nowego Miasta, Traktu Królewskiego i Wisły, skwerów Wilanowa oraz Marymontu.

W sobotnie popołudnia, o godz. 17.00, na plaży Saskiej spotykają się właściciele psów. Czworonogi pod okiem behawiorysty uczą się podstawowych komend i socjalizacji. Specjalista odpowiada, jak radzić sobie z lękiem separacyjnym zwierzęcia oraz problemami na spacerze. Przy plażowej budce Dzielnicy Wisła stoją miski z wodą, a na pupili czekają smakołyki. Wstęp wolny.

Sympatycy ćwiczeń pod chmurką mogą wybrać się na trening Tai Chi. Na plaży Poniatówka, w niedziele, o godz. 11.30 uczestnicy uciekają od szybkiego tempa współczesnego życia na rzecz aktywnego relaksu. Ruch redukuje napięcia, pozwala odprężyć się, wyciszyć i zakorzenić w doświadczaniu teraźniejszości. Z kolei dla tych, którzy wolą zajęcia wieczorem, na plaży Zoo (Rusałka) odbywa się Hatha joga. Godzinne spotkania rozpoczynają się o godz. 20.00.

Spis nadwiślańskich atrakcji można sprawdzić tutaj: facebook.com/pg/dzielnicawislapl/events.

Urzeka mnie Wisła

Sporty wodne, relaks, zabawa czy ciekawostki turystyczne każdego dnia przyciągają tysiące osób nad Wisłę. By wspólnie dbać o te miejsce i jego czystość, trwa kampania edukacyjna Dzielnicy Wisła. „Urzeka mnie Wisła” to hasło przewodnie piątej edycji. Brzegami rzeki od czwartku do niedzieli, spacerują edukatorzy, którzy przypominają o sprzątaniu m.in. butelek, niedopałków czy foliowych siatek, a dodatkowo rozdają biodegradowalne worki i eko-gadżety. Kodeks dobrych praktyk promują też przedstawiciele świata kultury i rozrywki, m.in. KAMP!, Holak, Smolasty, Lara Gessler czy prof. Jerzy Bralczyk. Na fanpage’u Dzielnicy Wisła użytkownicy Messengera mogą sprawdzić kalendarium wydarzeń sportowych, kulturalno-rozrywkowych i ekologicznych.

Tagi: Wisła, Plaża Saska, Plaża Przy Moście Poniatowskiego, Poniatówka

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

Podsumowanie 2020: Dzielnica Wisła

piątek, 12.03.2021

Kilkadziesiąt wydarzeń ekologicznych, sportowych i kulturalnych, kilkaset bezpłatnych rejsów po Wiśle, 2228 kg odpadów zebranych przez mieszkańców w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego, ponad 60 tys. użytkowników przepraw promowych i rejsów – mimo trudności związanych z pandemią, sezon 2020 nad Wisłą był udany. [...]

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

Światowy Dzień Sprzątania w Dzielnicy Wisła

piątek, 18.09.2020 6

W sobotę, 19 września, miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będą mieć ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Dzielnica Wisła w ramach akcji World Cleanup Day zaprasza do wspólnego sprzątania nadwiślańskich plaż. [...]

Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wróciły rejsy po Wiśle

Wróciły rejsy po Wiśle

środa, 8.07.2020 9

Od 4 lipca ponownie możemy wypłynąć w rejs promami po Wiśle. Statki będą kursować do końca września. [...]

Zobacz też