11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 25 lipca 2019 r. Informacja prasowa

Nowość na Saskiej Kępie - Zarząd Oczyszczania Miasta testuje nowy model kosza

Zarząd Oczyszczania Miasta testuje nowy model kosza. Chcą sprawdzić, jak śmietniki z pokrywkami sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Dwa nowe kosze na śmieci stanęły na Saskiej Kępie – przy rondzie Waszyngtona i przy ul. Francuskiej. ZOM testuje, czy śmietniki spełniają swoją funkcję, jak korzystają z nich mieszkańcy i jak sprawdzają się przy codziennej eksploatacji przez służby oczyszczania miasta.

Nowy model kosza został opracowany przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy jako uzupełnienie katalogu miejskiej infrastruktury. Betonowy pojemnik wyposażony jest w pokrywę oraz mniejszy niż w standardowym koszu otwór do wrzucania śmieci, który ma uniemożliwić ptakom wyciąganie odpadków. Jeśli testy wypadną pomyślnie, w przyszłości planowane jest ustawienie tego typu koszy w newralgicznych miejscach w stolicy, także wskazanych przez mieszkańców.

Mieszkańcy również mogą przekazać swoje opinie dotyczące funkcjonalności nowych pojemników – uwagi można zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

W Warszawie jest ok. 26 tysięcy koszy na śmieci. Zarząd Oczyszczania Miasta organizuje opróżnianie około połowy z nich, ustawionych na przystankach komunikacji miejskiej, przy przejściach dla pieszych i na chodnikach wzdłuż głównych ulic. Za pozostałe kosze odpowiedzialni są inni zarządcy terenów, m.in. urzędy dzielnic, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz administracje osiedli.

Tagi: Odpadki, Kosze, Śmieci, Zom

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Wraca życie nad Wisłą

Wraca życie nad Wisłą

piątek, 10.07.2020 11

Od 4 lipca ponownie możemy się cieszyć z uroków Wisły. Czekają na nas promy, a także animatorzy, którzy ciekawie zaplanują czas wolny wypoczywającym nad rzeką mieszkańcom Warszawy. Tradycyjnie będziemy także mogli wypożyczyć leżak, piłki czy rakietki. [...]

Wystawa „Śmieci” w PROMIE Kultury Saska Kępa

Wystawa „Śmieci” w PROMIE Kultury Saska Kępa

poniedziałek, 7.12.2015

PROM Kultury Saska Kępa zaprasza na wernisaż wystawy Magdaleny Alicji Jędrzejczyk „Śmieci”, który odbędzie się w środę 9 grudnia o godz. 19.00 w PROMie Kultury przy ul. Brukselskiej 23. Wystawę można oglądać do 10 stycznia 2016 roku. [...]

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o trawniki

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o trawniki

środa, 25.11.2015

ZOM odtwarza trawniki, m.in. ten w miejscu byłego już nielegalnego parking przy ul. Saskiej. [...]

Zobacz też