11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
piątek, 21 grudnia 2018 r. Małgorzata

Sąsiedzi, wymieńmy się książkami!

Humor zły lub dobry, zbliżające się Święta, bezsenność, długie, zimowe wieczory. Powody, by przynieść do domu nową książkę można mnożyć w nieskończoność. Nie trzeba ich kupować, wystarczy się wymienić. Sąsiedzki punkt wymiany książek ruszył też na Saskiej Kępie!

Co jest potrzebne, by wystartować z pomysłem wymiany książek w sąsiedzkim gronie? Czasem wystarczy… dom tak przepełniony książkami, że przestają się nim mieścić. Właśnie to skłoniło Ulę i Konrada, właścicieli Moose&Mouse do tej szczytnej inicjatywy. Zawsze przydaje się też mądry mentor- w tym przypadku była to Maria Dąbrowska z Fundacji Zmiana, która niezwykle sprawnie dba zarówno o same książki, jak i ich przepływ. „To dla nas zawsze wielka radość, kiedy ktoś wychodzi od nas z przygarniętą lekturą. To trochę tak, jakbyśmy wszyscy zyskiwali odrobinę nowej energii. Bardzo krzepiące doświadczenie” – mówią Ula i Konrad, organizatorzy wymiany.

Jak to działa? Wystarczy przynieść ze sobą książkę przeczytaną, na którą w domu brakuje już miejsca. Potem wystarczy zacząć buszować pomiędzy rozstawionymi w sklepie półkami i wybrać coś dla siebie. Główną i w zasadzie jedyną zasadą akcji jest to, że odbywa się w pełni bezpłatnie. Wystarczą dobre chęci i zamiłowanie do literatury.

W sąsiedzkim gronie książkami możemy wymieniać się cały czas – organizatorzy zapowiadają, że akcja nie ma terminu ważności. Macie książki, na które brakuje miejsca w domu? Chcecie zobaczyć jak wygląda i na czym polega akcja? Zajrzyjcie do Moose&Mouse przy alei Waszyngtona 46 i sami się przekonajcie :)

Z wymiany książek możecie skorzystać również w miejskich bibliotekach na Saskiej Kępie zarówno na ulicy Meksykańskiej, jak i Zwycięzców. Książki można tam zostawiać i zabierać ze specjalnie przygotowanego regału. Książki, na które w domu brakuje miejsca można również oddać do zbiorów bibliotecznych.

Tagi: Książki, Kiermasz, Wymiana

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

wtorek, 1.09.2020 23

Plebiscyt najlepszych księgarni w Warszawie został rozstrzygnięty. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy znajdujące się na Saskiej Kępie. Sprawdź, które! [...]

Święto miłośników książek i czytania

Święto miłośników książek i czytania

czwartek, 23.05.2019

Od 23 maja ruszają Warszawskie Targi Książki na PGE Narodowym. Blisko 800 wystawców z 27 krajów, ponad 1030 twórców, 1500 wydarzeń. Zachęcamy do udziału w bogatym programie warszawskich targów – wielkim święcie książki. [...]

Zajrzyj do Historii Saskiej Kępy - konkurs

Zajrzyj do Historii Saskiej Kępy - konkurs

środa, 17.04.2013 44

Dzisiaj mamy dla Was niezwykłą książkę Waldemara Łysiaka - Historia Saskiej Kępy. [...]

Zobacz też