POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 02:50 (ulica Zwycięzców)
12 aktualna temperatura 5 °C
ciśnienie 1037 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 80% pm10 10 μg/m3
piątek, 2 listopada 2018 r. Małgorzata

Tęsknicie za sportami zimowymi? W listopadzie wraca Zimowy Narodowy!

Zimowy Narodowy to wyjątkowe miejsce, które w środku miasta zrzesza entuzjastów sportów zimowych. To już szósty raz, gdy ogromna hala zamieni się w niepowtarzalne zimowe miasteczko. Tylko w zeszłym roku z zimowych atrakcji skorzystało ponad pół miliona osób.

W tym roku poza tradycyjnymi, sprawdzonymi już zimowymi konkurencjami pojawi się wiele nowości. Będzie można korzystać z trzech lodowisk, w tym jednego połączonego ze strefą dziecięcą. Najmłodsi w każdą sobotę i niedzielę będą mogli wziąć udział w „Porankach dla dzieci”, czyli nauce jazdy na łyżwach połączonych z zabawą i atrakcjami specjalnie dla dzieci. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Ice&Fun.

W weekendy Zimowy Narodowy proponuje też nowość dla nieco starszych łyżwiarzy – „Disco Lodowisko” to wspólne szaleństwo lodowo-taneczne z muzyką graną przez najlepszych DJ-ów.

Dodatkowo amatorzy zimowego szaleństwa będą mogli zaszaleć na bumper cars, czyli jeżdżących, kolorowych pontonach. Dla odważnych przygotowana została 12-metrowa lodowa górka.

Na Stadionie pojawi się także dobrze znany od kilku lat curling. Jednak w tym roku do dyspozycji będą aż dwa tory. Nowością na Zimowym Narodowym będą zajęcia fitness odbywające się na łyżwach. Wszystkie dyscypliny dostępne na Narodowym to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Przy okazji można popracować nad formą i zwiększyć koordynację ruchową.

Zimowy Narodowy to jednak nie tylko lodowe atrakcje. Dla tych, którzy zamiast łyżew i ślizgawek wolą deski i rolki, przygotowany został skatepark. Usytuowany na poziomie -4, czyli parkingu podziemnym PGE Narodowego. To właśnie tu będzie można zaszaleć na deskach, rolkach, hulajnogach, longboardach, a nawet rowerach typu BMX.

Zimowy Narodowy cieszy mieszkańców stolicy i turystów już od sześciu lat. Jego walory zostały też wyróżnione prestiżowymi nagrodami: Galaxy Awards i Ipra Golden World Awards. 25 września 2017 roku projekt został również wyróżniony nagrodą za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2017. Konkurs ten został zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. 

Tagi: Stadion Naorodowy, Zima, Sport, Łyżwy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Zimowy Narodowy wystartuje w listopadzie!

Zimowy Narodowy wystartuje w listopadzie!

środa, 14.11.2018

Już 24 listopada płyta PGE Narodowego po raz szósty zamieni się w Zimowe Miasteczko. Powrócą lodowiska, górka lodowa, bumper cars i curling. [...]

100 lat Polska Niepodległa - I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców

100 lat Polska Niepodległa - I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców

sobota, 13.10.2018

6 i 7 października upłynęły na Saskej Kepie pod znakiem piłki siatkowej! W hali OSiR Saska, przy ulicy Angorskiej odbył się w tych dniach I Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców. [...]

Nowy sezon na lodowisku!

Nowy sezon na lodowisku!

wtorek, 5.12.2017 86

Już w najbliższy czwartek (7 grudnia) rozpoczyna się nowy sezon na lodowisku przy Zespole Szkół nr 37 (Al. Stanów Zjednoczonych 24). Wstęp jak zawsze jest bezpłatny i nieograniczony czasowo! [...]

Sportowo na PGE Narodowym

Sportowo na PGE Narodowym

sobota, 7.10.2017

W sobotę, 7 października na błoniach PGE Narodowego, odbędzie się piknik w ramach V edycji Narodowego Dnia Sportu. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję