63 aktualna temperatura 10 °C
ciśnienie 1016 hPa pm2.5 43 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 98% pm10 68 μg/m3
piątek, 2 listopada 2018 r. Małgorzata

Tęsknicie za sportami zimowymi? W listopadzie wraca Zimowy Narodowy!

Zimowy Narodowy to wyjątkowe miejsce, które w środku miasta zrzesza entuzjastów sportów zimowych. To już szósty raz, gdy ogromna hala zamieni się w niepowtarzalne zimowe miasteczko. Tylko w zeszłym roku z zimowych atrakcji skorzystało ponad pół miliona osób.

W tym roku poza tradycyjnymi, sprawdzonymi już zimowymi konkurencjami pojawi się wiele nowości. Będzie można korzystać z trzech lodowisk, w tym jednego połączonego ze strefą dziecięcą. Najmłodsi w każdą sobotę i niedzielę będą mogli wziąć udział w „Porankach dla dzieci”, czyli nauce jazdy na łyżwach połączonych z zabawą i atrakcjami specjalnie dla dzieci. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Ice&Fun.

W weekendy Zimowy Narodowy proponuje też nowość dla nieco starszych łyżwiarzy – „Disco Lodowisko” to wspólne szaleństwo lodowo-taneczne z muzyką graną przez najlepszych DJ-ów.

Dodatkowo amatorzy zimowego szaleństwa będą mogli zaszaleć na bumper cars, czyli jeżdżących, kolorowych pontonach. Dla odważnych przygotowana została 12-metrowa lodowa górka.

Na Stadionie pojawi się także dobrze znany od kilku lat curling. Jednak w tym roku do dyspozycji będą aż dwa tory. Nowością na Zimowym Narodowym będą zajęcia fitness odbywające się na łyżwach. Wszystkie dyscypliny dostępne na Narodowym to świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Przy okazji można popracować nad formą i zwiększyć koordynację ruchową.

Zimowy Narodowy to jednak nie tylko lodowe atrakcje. Dla tych, którzy zamiast łyżew i ślizgawek wolą deski i rolki, przygotowany został skatepark. Usytuowany na poziomie -4, czyli parkingu podziemnym PGE Narodowego. To właśnie tu będzie można zaszaleć na deskach, rolkach, hulajnogach, longboardach, a nawet rowerach typu BMX.

Zimowy Narodowy cieszy mieszkańców stolicy i turystów już od sześciu lat. Jego walory zostały też wyróżnione prestiżowymi nagrodami: Galaxy Awards i Ipra Golden World Awards. 25 września 2017 roku projekt został również wyróżniony nagrodą za Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2017. Konkurs ten został zorganizowany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. 

Tagi: Stadion Naorodowy, Zima, Sport, Łyżwy

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
6. Nocny 4F Półmaraton Praski

6. Nocny 4F Półmaraton Praski

czwartek, 22.08.2019 40

31 sierpnia 2019 r. odbędzie się 6. Nocny 4F Półmaraton Praski. O godz. 20.30 biegacza wyruszy na trasę wiodącą głównymi arteriami Pragi Południe, w dużej części po Saskiej Kępie. [...]

[Aktualizacja] Orlen Warsaw Marathon. Trasa tegorocznego biegu

[Aktualizacja] Orlen Warsaw Marathon. Trasa tegorocznego biegu

środa, 27.03.2019 206

Na tę informację czekali nie tylko biegacze, którzy dołączyli do list startowych Narodowego Święta Biegania. Jak co roku, 14 kwietnia dzięki Orlen Warsaw Marathon stolica zamieni się w najbardziej rozbiegane miasto w Polsce! Organizatorzy przedstawili trasę. [...]

Po świętach na sportowo i za darmo

Po świętach na sportowo i za darmo

czwartek, 20.12.2018 13

Urząd Dzielnicy Praga-Południe organizuje dni otwarte w praskich obiektach sportowych OSiR [...]

Lodowisko na Kępie już otwarte

Lodowisko na Kępie już otwarte

czwartek, 13.12.2018 43

Tak jak w poprzednich latach przy Zespole Szkół nr 37 (Al. Stanów Zjednoczonych 24) działać będzie w okresie zimowym kryte lodowisko. Wstęp jest bezpłatny i nieograniczony czasowo. [...]

Zobacz też