36 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1009 hPa pm2.5 22 μg/m3
Dobre powietrze. wilgotność 49% pm10 29 μg/m3
poniedziałek, 15 października 2018 r. Dorota

Ogródki działkowe przy Waszyngtona bezpieczne, a działkowcy zadowoleni: będzie miejsce dla tramwaju!

Działkowcy od lat walczyli o plan zagospodarowania ogrodów działkowych w rejonie Waszyngtona i Kinowej. O losach tych terenów zadecydowała 27.09.2018 roku Rada m.st. Warszawy głosami: 57 „za” i zero „przeciw”, przyjmując tym samym projekt jednogłośnie.

Działkowcy cieszą się z objęcia ich ogrodów planem zagospodarowania, ale pojawiła się jednak pewna wątpliwość co do jego zapisów. Dotyczy ona zawarcia w planie „eksterytorialnego” statusu alei na osi Walecznych-Walewska. W uwagach do planu wyrazili swoją obiekcje, podkreślając, że ta droga nigdzie nie prowadzi. Alejka będzie rozciągać się w pobliże Kanału Wystawowego, wzdłuż którego dziś przebiega nieutwardzona ani niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ścieżka. Przedostanie się na drugą stronę jest utrudnione, ponieważ należy przejść 460 m do al. Waszyngtona lub 230 m do najbliższej i jedynej w tej okolicy kładki, która ulokowana jest w okolicy skrzyżowania Zwycięzców i Międzynarodowej. „A w przyszłości będzie wpadać wprost na tory tramwajowe” – wytykali działkowcy.

Obawa miała słuszne podstawy, ponieważ między ogrodami a kanałem w przyszłości będzie przebiegać torowisko linii tramwajowej na Gocław.

Dokument dotyczący działek podzielono na dwie części: w pierwszej uchwalono część dotyczącą działek, a w drugiej szczegóły zagospodarowania terenu, co do którego odwoływali się działkowcy.

Okazuje się, że miejsca na tramwaj będzie wystarczająco. Na ten cel przeznaczono dwa rzędy działek, czyli pas o szerokości 45 m kw., ze względu na torowisko, które ma z dwóch stron zostać osłonięte alejami drzew. Dodatkowo zaplanowano też ścieżkę rowerową. Jeden z wariantów uchwalanego obecnie planu zakłada również rodzaj małego rynku przy ogrodach działkowych, który mógłby służyć jako bazarek lub targowisko dla działkowców.

Takie rozwiązanie sytuacji pozwoli włączyć ogródki działkowe w tkankę miejską, a przy tym usatysfakcjonuje działkowców, ponieważ nie wciela radykalnych zmian, których chcieli uniknąć.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Tramwaj Na Gocław, Ogródki Działkowe, Protest

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

poniedziałek, 20.01.2020 61

Trasę tramwajową zaprojektuje krakowska firma Progreg. Koszt przygotowania wszystkich dokumentów potrzebnych do budowy, w tym pozwolenia na budowę, wyniesie 5 mln 854 tysięcy złotych. [...]

Mieszkańcy ulicy Angorskiej przeciwko zmianie organizacji ruchu

Mieszkańcy ulicy Angorskiej przeciwko zmianie organizacji ruchu

piątek, 26.10.2018 22

Od 8 października obowiązuje nowa organizacja ruchu na Saskiej Kępie, pojawia się coraz więcej głosów osób niezadowolonych ze zmian. [...]

Spór o budowę przy ul. Argentyńskiej trwa. Mieszkańcy nie odpuszczają, deweloper wznawia budowę

Spór o budowę przy ul. Argentyńskiej trwa. Mieszkańcy nie odpuszczają, deweloper wznawia budowę

czwartek, 25.10.2018 45

Zniknęła zieleń i miejsce zabaw dzieci. Jest metalowe ogrodzenie, prowizoryczne baraki, klepisko i w końcu w perspektywie blok, który miałby stanąć tuż przed oknami już istniejącego. Batalia mieszkańców z deweloperem trwa od 2013 roku i wydaj się nie mieć końca. Dziś rano po przerwie, inwestor wznowił prace budowlane. [...]

57 głosów „za”, zero „przeciw” – znamy losy ogródków działkowych przy Waszyngtona!

57 głosów „za”, zero „przeciw” – znamy losy ogródków działkowych przy Waszyngtona!

czwartek, 11.10.2018 59

"Wnosimy o pilne uchwalenie planu zagospodarowania dla ogrodów działkowych w rejonie Waszyngtona i Kinowej" – taki apel w ubiegłym roku podpisali i skierowali działkowcy wraz ze społecznikami do stołecznego ratusza. [...]

Zobacz też