16 aktualna temperatura 12 °C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 9 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 94% pm10 13 μg/m3
poniedziałek, 15 października 2018 r. Dorota

Ogródki działkowe przy Waszyngtona bezpieczne, a działkowcy zadowoleni: będzie miejsce dla tramwaju!

Działkowcy od lat walczyli o plan zagospodarowania ogrodów działkowych w rejonie Waszyngtona i Kinowej. O losach tych terenów zadecydowała 27.09.2018 roku Rada m.st. Warszawy głosami: 57 „za” i zero „przeciw”, przyjmując tym samym projekt jednogłośnie.

Działkowcy cieszą się z objęcia ich ogrodów planem zagospodarowania, ale pojawiła się jednak pewna wątpliwość co do jego zapisów. Dotyczy ona zawarcia w planie „eksterytorialnego” statusu alei na osi Walecznych-Walewska. W uwagach do planu wyrazili swoją obiekcje, podkreślając, że ta droga nigdzie nie prowadzi. Alejka będzie rozciągać się w pobliże Kanału Wystawowego, wzdłuż którego dziś przebiega nieutwardzona ani niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ścieżka. Przedostanie się na drugą stronę jest utrudnione, ponieważ należy przejść 460 m do al. Waszyngtona lub 230 m do najbliższej i jedynej w tej okolicy kładki, która ulokowana jest w okolicy skrzyżowania Zwycięzców i Międzynarodowej. „A w przyszłości będzie wpadać wprost na tory tramwajowe” – wytykali działkowcy.

Obawa miała słuszne podstawy, ponieważ między ogrodami a kanałem w przyszłości będzie przebiegać torowisko linii tramwajowej na Gocław.

Dokument dotyczący działek podzielono na dwie części: w pierwszej uchwalono część dotyczącą działek, a w drugiej szczegóły zagospodarowania terenu, co do którego odwoływali się działkowcy.

Okazuje się, że miejsca na tramwaj będzie wystarczająco. Na ten cel przeznaczono dwa rzędy działek, czyli pas o szerokości 45 m kw., ze względu na torowisko, które ma z dwóch stron zostać osłonięte alejami drzew. Dodatkowo zaplanowano też ścieżkę rowerową. Jeden z wariantów uchwalanego obecnie planu zakłada również rodzaj małego rynku przy ogrodach działkowych, który mógłby służyć jako bazarek lub targowisko dla działkowców.

Takie rozwiązanie sytuacji pozwoli włączyć ogródki działkowe w tkankę miejską, a przy tym usatysfakcjonuje działkowców, ponieważ nie wciela radykalnych zmian, których chcieli uniknąć.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Tramwaj Na Gocław, Ogródki Działkowe, Protest

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

piątek, 26.06.2020 70

Stołeczny Ratusz zrezygnował z budowy Alei Tysiąclecia. Ta miała powstać wzdłuż planowanej linii tramwajowej na Gocław. Na decyzję Ratusza wpłynęła zmiana przepisów. [...]

Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

poniedziałek, 20.01.2020 61

Trasę tramwajową zaprojektuje krakowska firma Progreg. Koszt przygotowania wszystkich dokumentów potrzebnych do budowy, w tym pozwolenia na budowę, wyniesie 5 mln 854 tysięcy złotych. [...]

Mieszkańcy ulicy Angorskiej przeciwko zmianie organizacji ruchu

Mieszkańcy ulicy Angorskiej przeciwko zmianie organizacji ruchu

piątek, 26.10.2018 22

Od 8 października obowiązuje nowa organizacja ruchu na Saskiej Kępie, pojawia się coraz więcej głosów osób niezadowolonych ze zmian. [...]

Spór o budowę przy ul. Argentyńskiej trwa. Mieszkańcy nie odpuszczają, deweloper wznawia budowę

Spór o budowę przy ul. Argentyńskiej trwa. Mieszkańcy nie odpuszczają, deweloper wznawia budowę

czwartek, 25.10.2018 45

Zniknęła zieleń i miejsce zabaw dzieci. Jest metalowe ogrodzenie, prowizoryczne baraki, klepisko i w końcu w perspektywie blok, który miałby stanąć tuż przed oknami już istniejącego. Batalia mieszkańców z deweloperem trwa od 2013 roku i wydaj się nie mieć końca. Dziś rano po przerwie, inwestor wznowił prace budowlane. [...]

Zobacz też