61 aktualna temperatura 4 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 41 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 86% pm10 68 μg/m3
poniedziałek, 15 października 2018 r. Dorota

Ogródki działkowe przy Waszyngtona bezpieczne, a działkowcy zadowoleni: będzie miejsce dla tramwaju!

Działkowcy od lat walczyli o plan zagospodarowania ogrodów działkowych w rejonie Waszyngtona i Kinowej. O losach tych terenów zadecydowała 27.09.2018 roku Rada m.st. Warszawy głosami: 57 „za” i zero „przeciw”, przyjmując tym samym projekt jednogłośnie.

Działkowcy cieszą się z objęcia ich ogrodów planem zagospodarowania, ale pojawiła się jednak pewna wątpliwość co do jego zapisów. Dotyczy ona zawarcia w planie „eksterytorialnego” statusu alei na osi Walecznych-Walewska. W uwagach do planu wyrazili swoją obiekcje, podkreślając, że ta droga nigdzie nie prowadzi. Alejka będzie rozciągać się w pobliże Kanału Wystawowego, wzdłuż którego dziś przebiega nieutwardzona ani niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ścieżka. Przedostanie się na drugą stronę jest utrudnione, ponieważ należy przejść 460 m do al. Waszyngtona lub 230 m do najbliższej i jedynej w tej okolicy kładki, która ulokowana jest w okolicy skrzyżowania Zwycięzców i Międzynarodowej. „A w przyszłości będzie wpadać wprost na tory tramwajowe” – wytykali działkowcy.

Obawa miała słuszne podstawy, ponieważ między ogrodami a kanałem w przyszłości będzie przebiegać torowisko linii tramwajowej na Gocław.

Dokument dotyczący działek podzielono na dwie części: w pierwszej uchwalono część dotyczącą działek, a w drugiej szczegóły zagospodarowania terenu, co do którego odwoływali się działkowcy.

Okazuje się, że miejsca na tramwaj będzie wystarczająco. Na ten cel przeznaczono dwa rzędy działek, czyli pas o szerokości 45 m kw., ze względu na torowisko, które ma z dwóch stron zostać osłonięte alejami drzew. Dodatkowo zaplanowano też ścieżkę rowerową. Jeden z wariantów uchwalanego obecnie planu zakłada również rodzaj małego rynku przy ogrodach działkowych, który mógłby służyć jako bazarek lub targowisko dla działkowców.

Takie rozwiązanie sytuacji pozwoli włączyć ogródki działkowe w tkankę miejską, a przy tym usatysfakcjonuje działkowców, ponieważ nie wciela radykalnych zmian, których chcieli uniknąć.

Chcesz być na bieżąco? !

Tagi: Tramwaj Na Gocław, Ogródki Działkowe, Protest

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Dom Białoruski na Saskiej Kępie

Dom Białoruski na Saskiej Kępie

poniedziałek, 14.09.2020 27

9 września do Warszawy przyjechała Swiatłana Cichanouska - kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w walce o urząd Prezydenta Białorusi. Po wygłoszonym wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim premier Mateusz Morawiecki wręczył jej klucze od willi przy ulicy Krynicznej 6, która stała się nową siedzibą Domu Białoruskiego. [...]

Kiedy pojedziemy tramwajem na Gocław?

Kiedy pojedziemy tramwajem na Gocław?

wtorek, 11.08.2020 14

Budowa linii tramwajowej na Gocław rozpocznie się z opóźnieniem, najwcześniej w przyszłym roku. Powodem są problemy finansowe. [...]

Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

Droga wzdłuż linii tramwajowej na Gocław nie powstanie

piątek, 26.06.2020 70

Stołeczny Ratusz zrezygnował z budowy Alei Tysiąclecia. Ta miała powstać wzdłuż planowanej linii tramwajowej na Gocław. Na decyzję Ratusza wpłynęła zmiana przepisów. [...]

Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

Tramwaj na Gocław - jest umowa na projekt trasy

poniedziałek, 20.01.2020 61

Trasę tramwajową zaprojektuje krakowska firma Progreg. Koszt przygotowania wszystkich dokumentów potrzebnych do budowy, w tym pozwolenia na budowę, wyniesie 5 mln 854 tysięcy złotych. [...]

Zobacz też