88 aktualna temperatura 4 °C
ciśnienie 1015 hPa pm2.5 83 μg/m3
Zła jakość powietrza! wilgotność 83% pm10 117 μg/m3
czwartek, 19 maja 2011 r.

Wystawa "zagadkowych" fotografii Dariusza Majgiera

"FotoZagadka" to tytuł najnowszej wystawy artysty fotografika Dariusza Majgiera. Można ją oglądać od 19 maja do 14 czerwca 2011 r. na ogrodzeniu Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp wolny.

Fotografie przedstawiają popularne przedmioty pokazane w całkiem odmienny, zagadkowy i tajemniczy sposób. To nie tylko oryginalne podejście do sztuki, ale przede wszystkim zaciekawienie widza zwykłymi, codziennymi przedmiotami. Oglądający nie wie, jakie przedmioty zostały sfotografowane, więc nie tylko samodzielnie szuka sposobów na rozwiązanie zagadek, ale też wciąga znajomych, dyskutuje z innymi osobami oglądającymi zdjęcia, szuka rozwiązań w otaczającym go świecie, w domu, w sklepie, na ulicy.

Wystawa angażuje widza i zmusza go do intensywnego myślenia nad pozornie prostymi kadrami. Najciekawsze jest to, że każdy widzi w tych zdjęciach coś innego. Nie można się od nich oderwać bez zrozumienia, na co się patrzy. Wystawa uświadamia ludziom, jak różnie interpretowane mogą być te same zdjęcia. To bardzo inspirujące i ciekawe doświadczenie. Kontakt z taką formą sztuki zostaje w pamięci na bardzo długo - mówi Dariusz Majgier, fotograf.

Miejsce ekspozycji umożliwia oglądanie zdjęć o każdej porze, zarówno w drodze do pracy z okna autobusu, jak i podczas wieczornego spaceru po okolicznych parkach. Można wybrać się ze znajomymi lub z rodziną i wspólnie zastanowić się, jakie przedmioty wykorzystane zostały podczas przygotowywania prac.

Zdjęcia Dariusza Majgiera to część większego projektu "FotoZagadka", który znany jest nie tylko w Polsce. Ponad 600 tys. osób z całego świata przez niemal rok odgadywało co znajduje się na 400 fotografiach w aplikacji dostępnej na Facebooku.

Na stronie autora można zobaczyć zdjęcia z wystawy oraz dodatkowe FotoZagadki, a także skorzystać z interaktywnych formularzy (w języku polskim i angielskim) do sprawdzania czy wytypowane nazwy przedmiotów są prawidłowe.

Tagi: Cpk, Fotografia, Wystawa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Twórczość artystów Saskiej Kępy w PROMie

Twórczość artystów Saskiej Kępy w PROMie

środa, 16.05.2018 3

Już za tydzień, 23 maja, odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej prace artystów z Saskiej Kępy. [...]

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę

czwartek, 7.09.2017 7

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę. Szóstego września Galeria PROM Kultury przy ul. Brukselskiej 23 razem z Duńskim Instytutem Kultury zorganizowała wernisaż wystawy „Jan Holger Jerichau - rzeźba i grafika”. [...]

Krewni tajemniczej piękności ze starej fotografii odnalezieni po ponad 70 latach!

Krewni tajemniczej piękności ze starej fotografii odnalezieni po ponad 70 latach!

niedziela, 19.03.2017 25

Album ze zdjęciami zagadkowej kobiety, czyli Ireny Otorowskiej-Jakubowskiej trafi w końcu po ponad 70 latach do prawowitych spadkobierców. Jej rodzina została odnaleziona. [...]

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

czwartek, 19.01.2017 5

11 stycznia odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy ceramiki Stowarzyszenia Artystów Ceramików Keramos. Otwarcie odbyło się w naszym PROMIE Kultury przy ul. Brukselskiej 23. Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2017 roku. [...]

Zobacz też