11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 19 maja 2011 r.

Wystawa "zagadkowych" fotografii Dariusza Majgiera

"FotoZagadka" to tytuł najnowszej wystawy artysty fotografika Dariusza Majgiera. Można ją oglądać od 19 maja do 14 czerwca 2011 r. na ogrodzeniu Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2. Wstęp wolny.

Fotografie przedstawiają popularne przedmioty pokazane w całkiem odmienny, zagadkowy i tajemniczy sposób. To nie tylko oryginalne podejście do sztuki, ale przede wszystkim zaciekawienie widza zwykłymi, codziennymi przedmiotami. Oglądający nie wie, jakie przedmioty zostały sfotografowane, więc nie tylko samodzielnie szuka sposobów na rozwiązanie zagadek, ale też wciąga znajomych, dyskutuje z innymi osobami oglądającymi zdjęcia, szuka rozwiązań w otaczającym go świecie, w domu, w sklepie, na ulicy.

Wystawa angażuje widza i zmusza go do intensywnego myślenia nad pozornie prostymi kadrami. Najciekawsze jest to, że każdy widzi w tych zdjęciach coś innego. Nie można się od nich oderwać bez zrozumienia, na co się patrzy. Wystawa uświadamia ludziom, jak różnie interpretowane mogą być te same zdjęcia. To bardzo inspirujące i ciekawe doświadczenie. Kontakt z taką formą sztuki zostaje w pamięci na bardzo długo - mówi Dariusz Majgier, fotograf.

Miejsce ekspozycji umożliwia oglądanie zdjęć o każdej porze, zarówno w drodze do pracy z okna autobusu, jak i podczas wieczornego spaceru po okolicznych parkach. Można wybrać się ze znajomymi lub z rodziną i wspólnie zastanowić się, jakie przedmioty wykorzystane zostały podczas przygotowywania prac.

Zdjęcia Dariusza Majgiera to część większego projektu "FotoZagadka", który znany jest nie tylko w Polsce. Ponad 600 tys. osób z całego świata przez niemal rok odgadywało co znajduje się na 400 fotografiach w aplikacji dostępnej na Facebooku.

Na stronie autora można zobaczyć zdjęcia z wystawy oraz dodatkowe FotoZagadki, a także skorzystać z interaktywnych formularzy (w języku polskim i angielskim) do sprawdzania czy wytypowane nazwy przedmiotów są prawidłowe.

Tagi: Cpk, Fotografia, Wystawa

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
"Polska motoryzacja zrodziła się na Grochowie"

"Polska motoryzacja zrodziła się na Grochowie"

wtorek, 17.09.2019

Centrum Promocji Kultury oraz Polska Izba Motoryzacji zapraszają na wystawę, prezentującą historię motoryzacji na Grochowie, początki automobilizmu, wielkie fascynacje techniką motocyklową i samochodami wyścigowymi. [...]

Patyk, na który nawija się niebo.

Patyk, na który nawija się niebo.

piątek, 21.06.2019 60

Ulica Lizbońska 2, blok i jedenaste, najwyższe piętro, To właśnie tam Miron Białoszewski mieszkał w ostatnich latach swojego życia (1975-1983). [...]

Koncert charytatywny w CPK

Koncert charytatywny w CPK

czwartek, 21.03.2019 8

Zapraszamy na Charytatywny Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. [...]

Niezwykły świat akwareli na wyciągnięcie ręki

Niezwykły świat akwareli na wyciągnięcie ręki

czwartek, 14.03.2019 24

Jasne kolory, zatarte szczegóły, wrażenie ulotności, oniryczności, jakby rozpływania się w przestrzeni – właśnie takie są akwarele Romana Filipowicza. To coś więcej niż tylko obrazy. To pasja malarska, którą 90-letni artysta kontynuuje do dziś. [...]

Zobacz też