11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
środa, 26 września 2018 r. Iga

Saska Kępa w kwiatach – rozstrzygnięcie konkursu

24 września 2018 r. w PROMie Kultury Saska Kępa odbyła się gala zakończenia konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy – Saska Kępa w kwiatach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski, Beata Michalec - Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Zbigniew Sieszycki — Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Galę poprowadziła Krystyna Gott.

- W tym roku mieliśmy 35. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Za nami gala, która odbyła się w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. To było wyjątkowe spotkanie. Odkryłam, że przed wojną, w latach 20. była rewia w Morskim Oku - „Warszawa w kwiatach”. Jeszcze wtedy nie było konkursu, nie było prezydenta Starzyńskiego. Tam właśnie, podczas tej rewii, prezentowane były piosenki, m.in. „Tango milonga” czy „Gdy zakwitną bzy”. W tym roku podobną rewię wystawił Jan Młynarski i właśnie podczas tej gali brylowały między innymi trzy sąsiadki z Saskiej Kępy, w tym także prowadząca nasze dzisiejsze spotkanie pani Krystyna Gott. Panie od lat tworzą piękne ukwiecone aranżacje na swoich balkonach przy ulicy Francuskiej – mówiła Beata Michalec.

Z okazji 35-lecia konkursu i 55-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wręczono jubileuszowe medale 55-lecia TPW osobom, które w sposób szczególny angażują się w projekt ukwiecania i upiększania stolicy. Przed wręczeniem medali Prezes TPW podkreśliła, że ten konkurs nie istniałby, gdyby nie zapał i determinacja wielu obywateli.

Po wręczeniu medali rozpoczął się kolejny etap gali – wręczenie nagród przyznanych przez burmistrza Tomasza Kucharskiego.

- Szczególnie chciałbym pogratulować i podziękować Państwu, którzy jesteście i uczestniczycie w tym programie. Mam ten zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu już po raz dwunasty, zdążyłem przez ten czas część Państwa poznać, ale widzę też na sali dużo debiutantów, co bardzo mnie cieszy. Akcja jest przecież żywa wtedy, kiedy ma swoich kontynuatorów.

Niespodzianką było wręczenie przez Bogdana Piastę, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Ateńska” medalu 100-lecia niepodległości i 200-lecia ruchu spółdzielczego Prezes TPW – Beacie Michalec. Kolejną godzinę zajęło wręczenie kilkudziesięciu nagród mieszkańcom Saskiej Kępy, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji festiwalu i którzy poświęcają swój czas na dbałość o wygląd swoich ogrodów, balkonów, a co za tym idzie – całej dzielnicy.

Zdecydowany prym podczas gali wiedli państwo Nadine i Jan Bandurscy, mieszkańcy ulicy Algierskiej. Ogród Bandurskich jest dobrze znany stałym uczestnikom konkursu. Na tegorocznej gali 35. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” małżeństwo zdobyło prestiżową nagrodę im. Stefana Starzyńskiego, za wieloletnie kultywowanie tradycji konkursu.

Gratulacjom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca, a prowadzący galę wyrazili nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą wciąż przyciągały wielu pasjonatów i miłośników zieleni.

Tagi: Konkurs, Kwiaty, Prom Kultury, Zieleń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
Raj dla psów na Saskiej Kępie

Raj dla psów na Saskiej Kępie

wtorek, 5.01.2021

Pod koniec grudnia na działce przy pomniku Berlinga pod "ślimakami" Trasy Łazienkowskiej powstał Dog Park. To inwestycja w ramach programu budżetu obywatelskiego zaplanowanego na ubiegły rok. [...]

Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

Najlepsze księgarnie w Warszawie. Wśród wyróżnionych są te na Saskiej Kępie

wtorek, 1.09.2020 23

Plebiscyt najlepszych księgarni w Warszawie został rozstrzygnięty. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy znajdujące się na Saskiej Kępie. Sprawdź, które! [...]

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

Saska Kępa jeszcze bardziej zielona

środa, 12.08.2020 32

Pod koniec lipca Zarząd Zieleni Miasta Stołecznego Warszawy zakończył modernizację skweru przy ulicy Egipskiej. Poza zielenią pojawiły się tu nowe ławki, a także oświetlenie rzeźby. [...]

Zielona Francuska

Zielona Francuska

poniedziałek, 27.07.2020 89

Ulicę Francuską czekają zmiany. Zniknie beton i kostka na rzecz zieleni. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Do 7 sierpnia trwa przetarg na wykonawcę robót. [...]

Zobacz też