5 aktualna temperatura 8 °C
ciśnienie 1012 hPa pm2.5 3 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 37% pm10 4 μg/m3
środa, 26 września 2018 r. Iga

Saska Kępa w kwiatach – rozstrzygnięcie konkursu

24 września 2018 r. w PROMie Kultury Saska Kępa odbyła się gala zakończenia konkursu organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy – Saska Kępa w kwiatach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski, Beata Michalec - Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy oraz Zbigniew Sieszycki — Wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Galę poprowadziła Krystyna Gott.

- W tym roku mieliśmy 35. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Za nami gala, która odbyła się w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. To było wyjątkowe spotkanie. Odkryłam, że przed wojną, w latach 20. była rewia w Morskim Oku - „Warszawa w kwiatach”. Jeszcze wtedy nie było konkursu, nie było prezydenta Starzyńskiego. Tam właśnie, podczas tej rewii, prezentowane były piosenki, m.in. „Tango milonga” czy „Gdy zakwitną bzy”. W tym roku podobną rewię wystawił Jan Młynarski i właśnie podczas tej gali brylowały między innymi trzy sąsiadki z Saskiej Kępy, w tym także prowadząca nasze dzisiejsze spotkanie pani Krystyna Gott. Panie od lat tworzą piękne ukwiecone aranżacje na swoich balkonach przy ulicy Francuskiej – mówiła Beata Michalec.

Z okazji 35-lecia konkursu i 55-lecia działalności Towarzystwa Przyjaciół Warszawy wręczono jubileuszowe medale 55-lecia TPW osobom, które w sposób szczególny angażują się w projekt ukwiecania i upiększania stolicy. Przed wręczeniem medali Prezes TPW podkreśliła, że ten konkurs nie istniałby, gdyby nie zapał i determinacja wielu obywateli.

Po wręczeniu medali rozpoczął się kolejny etap gali – wręczenie nagród przyznanych przez burmistrza Tomasza Kucharskiego.

- Szczególnie chciałbym pogratulować i podziękować Państwu, którzy jesteście i uczestniczycie w tym programie. Mam ten zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu już po raz dwunasty, zdążyłem przez ten czas część Państwa poznać, ale widzę też na sali dużo debiutantów, co bardzo mnie cieszy. Akcja jest przecież żywa wtedy, kiedy ma swoich kontynuatorów.

Niespodzianką było wręczenie przez Bogdana Piastę, Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Ateńska” medalu 100-lecia niepodległości i 200-lecia ruchu spółdzielczego Prezes TPW – Beacie Michalec. Kolejną godzinę zajęło wręczenie kilkudziesięciu nagród mieszkańcom Saskiej Kępy, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji festiwalu i którzy poświęcają swój czas na dbałość o wygląd swoich ogrodów, balkonów, a co za tym idzie – całej dzielnicy.

Zdecydowany prym podczas gali wiedli państwo Nadine i Jan Bandurscy, mieszkańcy ulicy Algierskiej. Ogród Bandurskich jest dobrze znany stałym uczestnikom konkursu. Na tegorocznej gali 35. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” małżeństwo zdobyło prestiżową nagrodę im. Stefana Starzyńskiego, za wieloletnie kultywowanie tradycji konkursu.

Gratulacjom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca, a prowadzący galę wyrazili nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą wciąż przyciągały wielu pasjonatów i miłośników zieleni.

Tagi: Konkurs, Kwiaty, Prom Kultury, Zieleń

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
[Aktualizacja] Święto Saskiej Kępy 2020 w rytmie ekologii

[Aktualizacja] Święto Saskiej Kępy 2020 w rytmie ekologii

wtorek, 17.03.2020

Zaplanowane na 23 maja piętnaste Święto Saskiej Kępy zostało przesunięte (nowy termin jeszcze nie jest znany) [...]

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

Zadbajmy o drzewa na Saskiej Kępie

wtorek, 15.10.2019 14

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe Urzędu m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców do współpracy w realizacji projektu wykonywanego w ramach budżetu partycypacyjnego.. [...]

Spacer edukacyjny dla dobra dzielnicy i planety

Spacer edukacyjny dla dobra dzielnicy i planety

piątek, 5.07.2019 48

Podziwiamy ich wygląd, wielkość i kolory, które zmieniają w zależności od pory roku. Niedawno opublikowane badania dowodzą także, że drzewa mogą przyczynić się do większej redukcji dwutlenku węgla, niż ludzkość może wyemitować w czasie dekady [...]

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

Przed nami 7. edycja Konkursu Piosenki Francuskiej

wtorek, 21.05.2019

To już siódmy raz, gdy będziemy mogli usłyszeć najpiękniejsze francuskie piosenki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wielki finał odbędzie się już 7 lipca. [...]

Zobacz też